عکاسی 360 درجه از محصول

عکاسی 360 درجه از محصول این امکان را به افراد می دهد تا روی محصولات بصورت آنلاین کلیک کرده و در 360 درجه مشاهده کنند.

اگرچه کمی پیچیده به نظر می رسد ، روند کار بسیار ساده است. ما حتی به شما نشان خواهیم داد که چگونه تصاویر 360 محصول را با استفاده از مواد DIY انجام دهید!

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: با رینگ لایت در ZOOM زیباتر دیده شوید

 

عکاسی 360 درجه از محصول چیست؟

روند عکاسی 360 از محصول  به طرز شگفت انگیزی ساده است. در بیشتر موارد ، این فقط شامل قرار دادن یک محصول روی یک صفحه چرخان است.

شما می توانید صفحه چرخان را از چپ به راست یا بالعکس به صورت افزونه (دستی یا خودکار) بچرخانید و هر بار عکس بگیرید.

پس از اتمام یک چرخش ، آن را در یک برنامه عکاسی از محصول 360 بارگذاری می کنید که تصاویر را برای شما متحرک می کند.

وقتی انیمیشن کامل شد ، می توانید آن را بارگیری کنید یا کد کوتاه برنامه را تهیه کنید. وقتی پیوند را به یک وب سایت پیست می کنید ، افراد می توانند با کشیدن تصویر به سمت چپ یا راست ، آن را به اطراف منتقل کنند.

360 product photography of a toy camera

برای عکاسی از محصولات 360 چه ابزاری نیاز دارید؟

دوربین DSLR یا Mirrorless

برای جلوگیری از کار با داده های زیاد ، بسیاری از عکاسان دوربین های سطح پایین را با وضوح پایین تر انتخاب می کنند.

در بیشتر موارد ، یک گزینه سنسور برش 24 مگاپیکسلی کیفیت عالی را ارائه می دهد بدون اینکه سرعت وب سایت هایی را که عکس 360 محصول را نمایش می دهند کاهش دهد.

لنز زوم

از آنجا که اندازه محصولات متفاوت است ، شما به یک لنز نیاز خواهید داشت که بتواند موارد کوچک یا بزرگ را در قاب جای دهد. بهترین گزینه استفاده از لنز زوم است. به این ترتیب ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بزرگنمایی یا کوچک نمایی کنید تا مطمئن شوید شی در عکس قرار دارد.

سه پایه

نمی خواهید در نهایت عکس های 360 درجه لرزان داشته باشید. استفاده از سه پایه هنگام عکاسی را به عنوان عادت در آورید تا هر بار بهترین نتیجه را برای تصاویر محصول خود کسب کنید.

کنترل از راه دور

برای فعال کردن بی سیم دوربین خود به یک راه دور نیاز دارید. با انجام این کار اطمینان حاصل می کنید که دستگاهتان به طور تصادفی در حالی که تصاویر 360 محصول را می گیرد ، حرکت نمی دهید.

تجهیزات روشنایی

برای اطمینان از نتایج سازگار ، به یک منبع نور روشن برای عکاسی از محصول 360 درجه نیاز خواهید داشت. این بدان معنی است که شما می توانید از LED یا strobes استفاده کنید. در بیشتر موارد ، برای تضمین روشنایی مطلوب به دو تا سه چراغ نیاز دارید.

علاوه بر این ، برای ایجاد عکاسی 360 درجه به دو تا سافت باکس نیاز دارید. مستطیل ها ایده آل ترین ها هستند ، اگرچه چترها یا اوکتاو باکس ها نیز کار می کنند.

بیشتر اوقات ، عکاسی از محصول برای دستیابی به سطوح یکنواخت روشن و یک تصویر دقیق به شرایط نوری ملایم نیاز دارد.

البته ، برای پشتیبانی از منبع نور خود به پایه های روشنایی نیز نیاز خواهید داشت. بسته به تعداد چراغی که دارید ، دو یا سه مورد کافی است.

صفحه گردان

چندین مارک تجهیزات عکاسی ، میزهای گردان را برای عکاسی از محصولات 360 به فروش می رسانند. اما برای کسب نتایج حرفه ای لزوماً لازم نیست هزاران دلار پول خرج کنید.

ما در زیر نحوه ساخت آن را به شما نشان خواهیم داد!

مواد مورد نیاز برای ساخت یک میز گردان DIY

بیشتر گرامافونهای تجاری دارای موتورهایی هستند که به طور خودکار با افزایش دقیق چرخانده می شوند. اما این دستگاه ها می توانند دست و پا گیر و گران قیمت باشند.

خوشبختانه ، شما می توانید خود را با استفاده از ابزارهای ساده ایجاد کنید.

lazy susan

این به عنوان پلت فرم شما عمل می کند ، که از آن برای چرخاندن محصول برای عکاسی 360 درجه استفاده خواهید کرد. قطر ایده آل باید حداقل 12 اینچ باشد تا مطمئن شوید که می توانید وسایل بزرگتر را متناسب کنید.

نوار اندازه گیری و قلم

بریدگی های اندازه گیری نوار به شما امکان می دهد تا در هنگام عکسبرداری ، صفحه گرامافون خود را با افزایش دقیق حرکت دهید. در همین حال ، می توانید از قلم به عنوان اشاره گر استفاده کنید که به شما نشان می دهد دقیقاً تا چه اندازه چرخان صفحه را حرکت می دهید.

صفحه فوم سفید

شما به عنوان سکویی که می توانید در بالای Susan Lazy قرار دهید به این نیاز دارید. می توانید آن را به شکل دایره ای کمی بزرگتر از دیسک Lazy Susan ببرید.

شما همچنین می توانید از یک صفحه آکریلیک سفید استفاده کنید که من برای این پروژه استفاده کردم. بازتاب های خوبی ایجاد می کند و به سرعت نور پس زمینه را برمی گرداند.

glue gun

سرانجام ، شما برای نگه داشتن همه چیز در جای خود به glue gun چسب نیاز خواهید داشت. مراقب باشید ، زیرا چسب گرم شده می تواند داغ شود!

 

چگونه می توان یک میز گردان برای عکاسی از محصولات 360 ساخت؟

مرحله 1:

نوار اندازه گیری را به لبه خارجی Susan Lazy بچسبانید یا بچسبانید. بعد از اینکه کل محیط دیسک را پوشاند ، بقیه آن را ببرید.

 

مرحله2: 

برش کف یا صفحه آکریلیک خود را روی Lazan Susan قرار دهید. مطمئن شوید که در وسط است ، بنابراین محصول شما تعادل خود را از دست نمی دهد.

 

مرحله 3:

قلم خود را با نوک تیز رو به نوار اندازه گیری روی میز قرار دهید.

همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است ، می توانید آن را مستقیماً مقابل دوربین یا در دمای 45 درجه قرار دهید.

 

چگونه می توانید از محصولات 360 عکس بگیرید؟

مرحله 1:

با استفاده از دستورالعمل هایی که در قسمت قبل ذکر کردیم ، صفحه چرخشی محصول 360 را روی میز قرار دهید.

هنگامی که صفحه چرخان در موقعیت قرار گرفت ، محصول را در وسط قرار دهید. با خیال راحت آن را بچرخانید تا ببینید تکان نمی خورد. تنظیم همه چیز ممکن است مدتی طول بکشد ، بنابراین صبور باشید.

 

مرحله 2:

چراغ های خود را تنظیم کنید.

من فهمیدم که تنظیم دو نور برای عکسبرداری از محصولات 360 ساده ترین کار است.

 

تمام کاری که من باید انجام می دادم این بود که اولین نور را بر روی صفحه نمایش عکاسی محصول 360 قرار دهم تا حتی روشنایی ایجاد کند. من به عنوان یک اصلاح کننده از یک اکتاو باکس روی فلاش خود استفاده کردم.

 

سپس چراغ دوم را در پشت سوژه خود تنظیم کردم تا نور پس زمینه ایجاد کند.

من از یک خلال پشت میز استفاده کردم چون سطح آن زیاد بود. اما همیشه می توانید از جعبه نرم بزرگ استفاده کنید.

مرحله 3:

دوربین خود را روی سه پایه نصب کنید و آن را جلوی میز عکاسی از محصول 360 خود قرار دهید.

روی محصول بزرگنمایی کنید و اطمینان حاصل کنید که فضای سفید کافی در اطراف آن وجود دارد. در مرحله بعد ، به فوکوس دستی بروید و تنظیم لنز را شروع کنید تا سوژه شما واضح شود.

در مورد عکاسی از محصول 360 ، استفاده از حالت دستی ضروری است. به این ترتیب ، شما می توانید تنظیمات مورد استفاده خود را کنترل کامل کنید.

برای ISO ، بهترین استفاده از 100 است. انجام این کار به شما امکان می دهد نویز تصویر را به حداقل برسانید.

برای اطمینان از تمرکز محصول خود ، استفاده از یک دیافراگم باریک بین f / 8 تا f / 16 را در نظر بگیرید. اگر نور کافی دارید ، احساس راحتی در انتخاب f / 16 داشته باشید. اگر با LED کار می کنید f / 8 کافی است.

سرعت شاتر به روشنایی چراغ های شما بستگی دارد. با مقداری مانند 1 / 125th شروع کنید. اگر هوا تاریک است ، یک درجه پایین بیایید و عکس بگیرید. اگر هنوز در معرض نور قرار نگرفته است ، مراحل را تکرار کنید تا زمانی که به نوردهی صحیح برسید.

اگر تصویر محصول شما خیلی روشن است ، ادامه دهید.

فقط مراقب باشید که اگر از فلاش استفاده می کنید ، فقط می توانید 1/200 یا 1 / 250th را افزایش دهید تا زمانی که شاتر از همگام سازی با نور متوقف شود.

اگر به این مقدار رسیدید ، دیافراگم باریک تری را در نظر بگیرید تا زمانی که نوردهی مناسب برای عکسبرداری از محصول 360 خود را بدست آورید.

مرحله 4:

حالت از راه دور دوربین خود را روشن کنید و یک عکس امتحانی بگیرید تا ببینید آیا ریموت شما با دستگاه شما ارتباط دارد یا خیر.

پس از آماده شدن ، وقت آن است که چرخش چرخان صفحه 360 محصول خود را شروع کنیم. برای این کار به جایی که قلم به نوار اندازه گیری اشاره دارد توجه کنید.

می توانید از علامت 1 اینچ شروع کنید و عکس بگیرید. سپس ، گرامافون عکاسی 360 را به آرامی به سمت علامت 2 اینچی حرکت دهید و یک عکس دیگر بگیرید.

این کار را ادامه دهید تا دوباره به علامت 1 اینچ برسید ، این بدان معنی است که به یک چرخش کامل رسیده اید.

 

مرحله 5:

به محض اینکه عکس های محصول 360 درجه خود را به پایان رساندید ، زمان ویرایش آنها در Lightroom فرا رسیده است.

ابتدا تصاویر خود را به Lightroom وارد کنید. اکنون بر روی توسعه کلیک کرده و CTRL + A را فشار دهید تا تمام تصاویر انتخاب شود. به این ترتیب ، تمام ویرایش های شما در مورد همه پرونده ها اعمال می شود.

 

اگر در زمینه Lightroom به کمک بیشتری نیاز دارید ، دوره ویرایش بدون تلاش ما را بررسی کنید!

مرحله 6:

تصاویر را برای یک بیننده 360 بار کنید.

تعداد زیادی برنامه کاربردی دسکتاپ عکاسی 360 محصول وجود دارد. بیشتر آنها نیاز به مشترک شدن دارید. اما گزینه هایی نیز وجود دارد که حداقل امکان آزمایش دارند.

من Spinzam را توصیه می کنم زیرا استفاده از آن نسبتاً آسان است.

پس از ایجاد یک حساب ، روی بارگذاری در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. سپس Files را انتخاب کرده و تصاویری را که می خواهید به عکس 360 تبدیل شوند ، انتخاب کنید.

پس از اتمام بارگذاری پرونده های محصول 360 توسط Spinzam ، یک ابزار برش روی صفحه ظاهر می شود.

آن را به اطراف بکشید و مطمئن شوید محصول شما در وسط قرار دارد. وقتی راضی بودید ، بعدی را فشار دهید.

سپس می توانید عنوان ، برچسب و توضیحات را به پرونده خود اضافه کنید.

وقتی بارگذاری را فشار دهید ، فقط چند لحظه طول می کشد تا تصویر کامل 360 محصول ظاهر شود.

در زیر نتیجه پروژه DIY ما است.

360 product photography of a speaker

مطالب مرتبطکروماکی در عکاسی چیست؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *