5 تکنیک برای افزایش مهارت در نورپردازی

عکاسی همه چیز در مورد بازی با نور و سایه است. روشی که سوژه خود را روشن می کنید نتایج شما را تعیین می کند. استفاده از تکنیک مناسب عکاسی مطمئناً می تواند تفاوت زیادی در عکس های شما ایجاد کند. حتی اگر یک عکاس حرفه ای نیستید و فقط در تعطیلات آخر هفته از دوربین خود استفاده می کنید، باز هم می خواهید بهترین عکس ها را بگیرید. در اینجا چند تکنیک نورپردازی وجود دارد که به شما در بهبود کیفیت عکس هایتان کمک می کند.

1. از منبع نور گسترده استفاده کنید

هر چه منبع نور گسترده تر باشد، نور ملایم تری از آن خارج می شود. منبع نور گسترده، سایه های کمتری ایجاد می کند و بافت سوژه را محو می کند. برخی لوازم نورپردازی مانند فلاش و CFL برعکس عمل می کنند. شما باید این منابع را با تابش نور آنها از طریق بازتابنده یا پخش کننده مانند سافت باکس یا چتر گسترش دهید. استفاده از منبع نور گسترده به ویژه برای عکاسی پرتره جذاب است.

2. منبع نور خود را نزدیک به سوژه قرار دهید

هر چه منبع نور دورتر باشد، نور به سوژه شما سخت‌تر می رسد. این به این دلیل است که وقتی منبع نور به شما نزدیک‌تر است، به نظر می‌رسد گسترده‌تر شده است، در حالی که وقتی دور می‌شود، وسعت کاهش می‌یابد و در نتیجه باریک‌تر می‌شود. سوژه خود را نزدیک منبع نور گسترده خود قرار دهید تا منبع نور شما به طور یکنواخت و طبیعی سوژه شما را روشن کند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << خرید رینگ لایت بلاگری >>

3. از نورپردازی جلو بطور منطقی استفاده کنید

می دانید که نورپردازی جلو، بافت پیش‌زمینه شما را محو می‌کند و در نتیجه آن را بی‌اهمیت می‌کند. بنابراین، نورپردازی جلو ممکن است برای عکاسی پرتره خوب باشد، جایی که به شما کمک می کند تا جای زخم و لکه های روی صورت سوژه خود را بپوشانید. با این حال، برای عکاسی منظره، به جای نورپردازی از جلو، بهتر است نور جانبی را انتخاب کنید که بر بافت سنگ، شن، آجر، پوست درخت و غیره تأکید کند.         

4. برای ظاهری سه بعدی سایه ها را در نظر بگیرید

سایه ها همیشه بد نیستند. هنگامی که از آنها به طور عاقلانه استفاده می کنید، سایه ها می توانند به شما کمک کنند تا ظاهری حجیم به عکس های خود ببخشید و در نتیجه سوژه خود را در فضا و نه روی سطح صاف نشان دهید. ظاهر سه بعدی سایه ها باعث می شود تصاویر شما واقعی به نظر برسند.

5. دمای رنگ را درحین عکاسی در نظر داشته باشید

اگرچه نور سفید به نظر می رسد، اما رنگ دارد. این توسط چشمان ما تشخیص داده نمی‌شود، بلکه توسط حسگرهای دوربین‌های ما تشخیص داده می‌شود که پخش رنگ را ضبط می‌کنند. در حین عکاسی، همیشه این رنگ را در نظر داشته باشید تا هیچ فرصت مهمی را از دست ندهید. در اوایل صبح و اواخر بعد از ظهر، نور خورشید رنگ گرمی دارد، در حالی که در هنگام ظهر، مایل به آبی است.

نور تنگستن نور زرد می‌تابد، در حالی که نور فلورسنت نور مایل به آبی را بیرون می‌دهد.می توانید از کنترل تعادل رنگ سفید دوربین خود برای خنثی کردن آن استفاده کنید.

با تجهیزات نورپردازی استودیو خود آزمایش کنید تا اسرار بیشتری را کشف کنید که عکاسی شما را بهبود می بخشد.

مطالب مرتبط: راهنمای استفاده از رفلکتور
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *