گرفتن عکس های ضد نور

هنگامی که صحبت از عکاسی به میان می آید ، یکی از آزاردهنده ترین موضوعات ، خیرگی ناخوشایند است که در نامناسب ترین لحظات ظاهر می شود.

در واقع خیرگی هنگامی ایجاد می شود که منبع نور به سطح بازتابنده برخورد کند. این را می توان در هر چیزی از تابش خیره کننده روی یک جفت عینک هنگام عکاسی پرتره گرفته تا انعکاس های روی سطح آب مشاهده کرد. خیرگی معمولاً روی پنجره ها نیز ظاهر می شود.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << رینگ لایت RGB و کابرد آن >>

 

نور خیره کننده ناخواسته می تواند حتی بهترین عکس ها را خراب کند. خوشبختانه ، روشهای مختلفی برای کاهش و حتی حذف تابش خیره کننده وجود دارد تا تصاویر شما خوب و درخشان تر شوند!

با توجه به این موضوع ، در اینجا نکاتی را برای کاهش تابش نور در تصاویر خود مشاهده می کنید.

نور را فیلتر کنید

اگر نور شدید خورشید باعث خیره شدن پرتره ها یا تصاویر نزدیک شما می شود ، پخش نور را در نظر بگیرید. آوردن یک دیفیوزر یا حتی یک ورق سفید بزرگ می تواند به شما کمک کند تا مقداری از آن نور خشن خورشید را به آرامی فیلتر کنید. همچنین ممکن است بخواهید از یک بازتابنده یا حتی یک فلاش پر کننده برای بازگرداندن مقداری نور به سوژه های خود استفاده کنید و به پر کردن سایه های تیره کمک کنید.

تغییر موقعیت

اگر از سوژه ای خاص عکاسی می کنید ، موقعیت خود را تنظیم کنید تا ببینید آیا این کار به شماکمک می کند. گاهی اوقات کمی حرکت کنید به طوری که خورشید پشت شانه شما قرار گیرد، این می تواند به کاهش تابش خیره کننده ناخواسته کمک کند. همچنین می توانید سوژه خود را به گونه ای حرکت دهید که بیشتر تحت تأثیر نور خورشید یا منبع نور قرار گیرد. یا ، آنها را با نور خورشید در پشت خود برای نور پس زمینه زیبا ، یا در کنار آنها ، برای نورپردازی جالب تر با سایه های تند کمتر قرار دهید. در مورد عینک ، سر خود را کمی دورتر از منبع نور قرار دهید تا احتمال بازتاب روی شیشه های آنها کاهش یابد.

زمان دیگری از روز را در نظر بگیرید

اگر نورپردازی مورد بحث نور طبیعی است و تنظیم موقعیت شما کار نمی کند ، برای مثال عکس گرفتن در وسط یک روز روشن و آفتابی ، زمانی است که مملو از تابش خیره کننده و بازتاب است. در عوض ، منتظر بمانید تا خورشید کمی در آسمان غروب کند تا نور مطلوب تری داشته باشید که کار با آن بسیار راحت تر است. یا آسمان را تماشا کنید. ابرها بهترین دوست شما در زمینه روشنایی هستند و می توانند به انتشار نور کمک کنند تا احتمال تابش خیره کننده کمتر باشد.

از فیلتر پلاریزه استفاده کنید

یک فیلتر پلاریزه می تواند به کاهش انعکاس ها و تابش خیره کننده کمک کند و همچنین می تواند رنگهای روشن تر و اشباع تری را ایجاد کند. اگر از غروب آفتاب عکس می گیرید ، ممکن است یک فیلتر نیمه پلایزه را در نظر بگیرید. با استفاده از این فیلتر ، می توانید قسمت قطبی شده را بر روی ناحیه با نور خیره کننده و قسمت غیر قطبی را بر روی آسمان قرار دهید و به شما این امکان را می دهد تا رنگهای شاد را حفظ کنید.

از هود لنز استفاده کنید

هود لنز می تواند راه خوبی برای کاهش یک نوع تابش خیره کننده باشد. این هودها طوری طراحی شده اند که لکه های خورشیدی را از بین می برند و در عین حال تا حد امکان نور بیشتری را به شما می دهند. اگر لنز زوم دارید ، استفاده از فاصله کانونی متفاوت یکی دیگر از راه های ساده برای کاهش تاثیر لکه های خورشیدی در عکس شما است.

مطالب مرتبط:  اشتباهات رایج در عکاسی سیاه و سفید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *