کپشن نویسی در عکاسی

یک عکس می تواند هزاران کلمه بگوید ، اما ما هنوز هم به عنوان نیاز داریم تا بتواند زمینه را درک کند.

زیرنویس ها عکس ها را توضیح می دهند. آنها داستان می گویند و اطلاعاتی را درباره آنچه بیننده به آن نگاه می کند ارائه می دهند. ما 8 نکته برای زیرنویس کامل عکس جمع آوری کرده ایم.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت حرفه ای

 

عنوان خوب برای یک عکس چیست؟

زیرنویس عکس خوب آموزنده و جذاب است. داستان عکس را توضیح می دهد و زمینه را فراهم می کند.

زیرنویس عکس برجسته می تواند حال و هوای تصویر را تغییر دهد. می تواند به تفسیرهای مختلف منجر شود. عنوان خوب می تواند یک تصویر متوسط ​​را به یک عکس نمادین و شناخته شده در جهان تبدیل کند.

1. عنوان عکس متناسب با پلت فرم را انتخاب کنید

سبک و قالب عنوان عکس شما به بستری که تصویر شما نشان می دهد بستگی دارد. آیا تصویر شما در نمایشگاهی نمایش داده می شود؟ یا در مجله ای نمایش داده می شود؟ آیا متعلق به فتوژورنالیسم است؟ آیا بخشی از مقاله عکس است؟

پلت فرم ها و سرویس های خبری ویژه ای با راهنمایی های دقیق در مورد زیرنویس عکس وجود دارد. اگر به آنها علاقه مند هستید باید قوانین آنها را دنبال کنید.

اگر در وب سایت یا پلت فرم های اجتماعی خود عکس بارگذاری می کنید ، آزادی بیشتری دارید. در وبلاگ یا وب سایت خود می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید تاریخی را که از آن عکس گرفته اید درج کنید. همچنین می توانید مقاله عکس بسازید و داستان های طولانی تری بگویید.

پلت فرم های رسانه های اجتماعی دارای محدودیت شخصیت های مختلف برای زیرنویس های عکس هستند. هنگام انتخاب پلت فرم باید این موارد را در نظر بگیرید.

تحقیقاتی وجود دارد که توضیح می دهد چند شخصیت برای هر پلت فرم رسانه اجتماعی بهترین عملکرد را دارند. به عنوان مثال ، اینستاگرام 2200 کاراکتر را مجاز می داند. اما بیشترین خوانایی زیرنویس ها 125 حرف یا کمتر است.

2. از یک لحن صمیمی و زمان حال استفاده کنید

عنوان خود را طوری بنویسید که گویی با یک دوست یا یکی از اقوام صحبت می کنید. مردم نمی خواهند جملات پیچیده ای بخوانند.

شما باید سطح آموزشی بینندگان خود را در نظر بگیرید. زیرنویس عکس خوب مخاطبان گسترده ای را با پس زمینه های مختلف هدف قرار می دهد. درک و تفسیر آن برای همه آسان باشد.

به خاطر داشته باشید که لحن تصویر و عنوان شما باید متناسب باشد. اگر عکس طنز نیست سعی کنید خنده دار باشید. مگر اینکه بخواهید به طور عمدی از کنایه استفاده کنید.

استفاده از زمان حال باعث می شود عکس مرتبط تر به نظر برسد. این احساس تأثیر و توهم درست بودن را در جایی که تصویر اتفاق می افتد ایجاد می کند.

3. درباره هدف عنوان خود تصمیم بگیرید

ما در بالا بحث کردیم که یک عنوان خوب برای عکس شما چیست. اما ممکن است لازم باشد یکی یا دو هدفی را که می خواهید با عنوان عکس خود به دست آورید ، انتخاب کنید.

بگذارید بگوییم شما یک تجارت یا مارک تجاری دارید که با تصاویر تبلیغ می کنید. زیرنویس های شما ممکن است کمتر مربوط به شخصی در عکس باشد و بیشتر مربوط به یک محصول باشد.

مدل های Victoria ’Secret در لباس زیر پیام های کاملاً متفاوتی دارند بدون عنوان عکس. اما با عنوان ، این نام تجاری می تواند مخاطبان خود را در مورد فروش میان فصل خود آگاه کند.

همین مورد برای عکسهای شخصی شما نیز صدق می کند. پیامی را که می خواهید برای مخاطب خود بفرستید ، همیشه در نظر بگیرید. هدف از زیرنویس های خود را بدانید. اعم از اطلاع رسانی ، توضیح یا جلب توجه.

4. بدانید مخاطب شما کیست

مهم است بدانید که مخاطب عکس های شما کیست. سن ، علاقه و ملیت آنها چیست؟ مخاطبان شما بر روی پلت فرم مورد استفاده شما و هدف عنوان عکس شما نیز تأثیر می گذارند.

با زیرنویس عکس خود نمی توانید تک تک افراد را هدف قرار دهید. یک عکس می تواند با مخاطبان گسترده ای صحبت کند و چند نشانه جهانی وجود دارد که همه ما می فهمیم. چنین بوسه یا لبخندی.

اما زبان و پیشینه فرهنگی در تفسیر عنوان شما تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، یک عکس از مراسم تشییع جنازه در هند می تواند مردم را گیج کند. رنگ عزاداری در کشور سفید است.

5- افراد اصلی موجود در عکس خود را مشخص کنید

اگر تصویر شما شخص مشهور یا شخص مهمی را نشان می دهد ، نام او را ذکر کنید. مطمئن شوید که از هجی درست استفاده کرده اید! هیچ چیز ناجورتر از شناسایی فرد اشتباه نیست.

اگر گروهی از افراد داشته باشید و همه افراد مرتبط نباشند ، می توانید فقط شخصیت (های) اصلی را شناسایی کنید. با گفتن “XY ، نفر دوم در سمت چپ” به قسمت مراجعه کنید.

همچنین می توانید افرادی را که معروف نیستند اما برای پیام عکس شما مهم هستند شناسایی کنید. به عنوان مثال ، عکس نمادین زیر مشهور شد و در زیرنویس آن فقط آمده است: “دختر افغان”. استیو مک کوری در سال 1984 عکس را در یک اردوگاه پناهجویان گرفت.

نام دختر جلوه ای چشمگیر به عکس نمی دهد. اما زیرنویس فاش کردن پیشینه او باعث می شود انجمن هایی ایجاد کنیم. زیرنویس ساده دو جهان همچنین عبارتی را که در چشم او می بینیم توضیح می دهد.

بدون دانستن پیشینه او ، ما هنوز زیبایی چهره او را تشخیص خواهیم داد. و ما تصور می کنیم که چیزی با او اتفاق می افتد.

اما این دو کلمه به ترس در چشمان او معنی می دهد. آنها بیش از یک پایان نامه 1000 صفحه ای درباره اردوگاه های پناهندگان به ما می گویند.

6. از یک نقل قول یا شعر عالمانه استفاده کنید

استفاده از نقل قول یا شعرهای معروف به عنوان زیرنویس عکس می تواند مشکل باشد. شما می خواهید از صدا زدن به صورت کلیشه خودداری کنید.

اما گاهی اوقات شخص دیگری کلماتی را گفته است که عکس شما را به بهترین وجه توصیف می کند. اگر از نقل قول یا شعر شخص دیگری استفاده می کنید ، همیشه به او اعتبار دهید.

این همچنین یک روش خلاقانه برای استفاده از عنوان فیلم به عنوان زیرنویس عکس است. وقتی یک عکس معمولی از تپه های نوردی توسکانی را در اینستاگرام خود بارگذاری کردم ، آن را با عنوان “زیر آفتاب توسکانی” عنوان کردم.

البته مراقب استفاده از متن و عنوان فیلم به عنوان زیرنویس باشید. حتی اگر به آنها اعتبار دهید ، اگر سعی کنید به نوعی پول در بیاورید ، استفاده از آنها مشکلات حقوقی دارد.

همچنین ممکن است بهترین نقل قول برای عکس شما از شخصی باشد که در آن حضور دارد. صفحه معروف اینستاگرام ‘Humans of New York‘ همیشه از نقل قول از موضوع عکس به عنوان زیرنویس استفاده می کند.

7. با افزودن عنوان به ارزش عکس خود بیفزایید

شما نباید فقط موارد واضح را در عکس توصیف کنید. عنوان عکس باید ارزش یا اطلاعات بیشتری به بیننده بدهد.

لازم نیست آن را بیش از حد پیچیده کنید. همچنین می توانید با نگاه به عکس از اولین جمله ای که به ذهن شما خطور می کند استفاده کنید.

از عکس بادکنک های هوای گرم در زیر نمونه بگیرید. به جای استفاده از عنوان “بالن های هوای گرم در ترکیه” ، می توانید اولین چیزی را که به ذهن شما خطور می کند نیز بگویید. من می خواهم از “این تعریف ناب آزادی است” استفاده کنم.

8. با افزودن عنوان ذهن مخاطب را درگیر عکس کنید

عنوان هایی که باعث ایجاد حس مشارکت در بیننده می شوند و بیننده را درگیر خود می کنند ، بسیار موثر هستند. شما همیشه نمی توانید از چنین زیرنویس استفاده کنید. اما در سیستم عامل های شبکه های اجتماعی ، زیرنویس های جذاب مانند سحر و جادو عمل می کنند.

 

این مهم است اگر تجارت شما به مشارکت و مشارکت پیروان بستگی داشته باشد. طرح سوال یا شروع مکالمه با مخاطبان می تواند دنبال کنندگان یا مشتریان بیشتری به شما برسد.

یک سوال جذاب می تواند احساسات و معاشرت ها را بیشتر از توصیف آموزنده تحریک کند.

مطالب مرتبط:  آماده سازی جهت رفتن به تور عکاسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *