چگونه یک لایت باکس بسازیم؟

تا به حال فکر کرده اید که چگونه مردم آن عکسهای عالی محصول را که در کاتالوگها یا فروشگاههای آنلاین مشاهده می کنید ، می گیرند؟

عکاسان حرفه ای معمولاً برای ایجاد روشنایی یکنواخت روی محصولات از خیمه نور استفاده می کنند.

بهترین گزینه های موجود در بازار می تواند صدها تا هزاران دلار هزینه داشته باشد. بنابراین اگر بودجه کافی ندارید چگونه می توانید یک خیمه نور یا لایت باکس DIY برای عکاسی درست کنید؟

این بسیار آسان است. در این آموزش ، ما سه روش مختلف برای ساخت یک خیمه نور یا لایت باکس DIY با استفاده از مواد دوباره به شما نشان داده شده است.

نحوه ساخت یک خیمه سبک DIY با نور موجود
این خیمه نور DIY حدود 15 دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت. و فقط به چند ماده ای که احتمالاً از قبل در خانه دارید ، نیاز دارید.

مرحله 1
با جعبه مقوایی خود شروع کنید. مهم نیست که یک جعبه مربع یا مستطیل داشته باشید به شرطی که محصولات شما درون آن قرار بگیرند.

اکنون ، ببینید کدام طرف به عنوان قسمت جلوی خیمه نور شما بهترین عملکرد را دارد.

اگر جعبه شما مربع باشد ، فرقی نمی کند کدام قسمت را انتخاب کنید. اما از آنجا که من مستطیل شکل است ، من طولانی ترین اضلاع را انتخاب کردم زیرا آنها اجازه می دهند نور بیشتری داشته باشند.

گام 2
حالا ، دو طرف جعبه را با چاقوی x-acto در وسط ببرید. اگر از خط کش و نشانگر استفاده کنید و مشخص کنید کدام قسمت را می خواهید بردارید ، به شما کمک می کند.

اطمینان حاصل کنید که برش ها دقیق و تمیز هستند. به این ترتیب ، خیمه شما حتی از هر دو طرف نور تولید می کند. ناگفته نماند ، یک خیمه تمیز همیشه جذاب تر به نظر می رسد.

مرحله 3
دو فلپ باز بگذارید که به عنوان درهای انبار در قسمت جلوی خیمه چراغ کار می کنند. می توانید از آنها برای کنترل نوری که به داخل خیمه می رسد استفاده کنید.

در یک محیط حرفه ای می توانید درهای انبار را جلوی لنزهای دوربین یا تجهیزات نورپردازی پیدا کنید. هر فلپ به طور مستقل حرکت می کند تا به هدایت پرتوهای نور کمک کند.

مرحله 4
کناره های خیمه را اندازه بگیرید. سپس کاغذ مومی را برش دهید تا متناسب با اندازه آنها باشد. حدود یک یا دو اینچ بگذارید تا فضای کافی برای چسباندن یا چسباندن کاغذ موم روی خیمه داشته باشید.

کاغذ مومی می تواند ظریف باشد ، بنابراین مراقب باشید هنگام ضرب زدن روی جعبه ، آن را پاره نکنید. حتی پارگی جزئی نیز به طور بالقوه می تواند بر کیفیت عکسبرداری از لایت باکس شما تأثیر بگذارد.

مرحله 5
سوراخهای مستطیل شکل را در کناره های لایت باکس برش دهید و یک فلپ را در پشت لایت باکس بگذارید. سپس کاغذ موم را به لبه های روزنه ها بچسبانید.

مرحله 6
فلپ های پشت لایت باکس را اندازه بگیرید و فویل آلومینیومی را برش دهید تا متناسب با اندازه آنها باشد. اینها به عنوان بازتابنده برای کمک به هدایت نور به داخل لایت باکس عمل می کنند.

کاغذ سفید یا فویل آلومینیومی را به درهای انبار جلوی خود اضافه کنید. این فلپ ها به ویژه اگر مکان شما دارای نور ناهموار زیادی باشد بسیار مفید خواهد بود.

مرحله 7
در داخل لایت باکس ، یک کاغذ سفید قرار دهید که از آن به عنوان پس زمینه استفاده خواهید کرد. محصول خود را بسازید و فلپ های لایت باکس را طوری قرار دهید که بیشتر نور طبیعی که در اتاق دارید را منعکس کند.

اکنون خیمه نور شما آماده است و شما آماده عکسبرداری هستید.

 

بهتر است خیمه نور خود را درست در کنار یک منبع نور قرار دهید. برای نورپردازی یکنواخت ، می توانید در خارج از نور مستقیم خورشید نیز عکس بگیرید. فقط مطمئن شوید که خورشید مستقیماً در مقابل محصول نمی تابد.

در عوض ، به لایت باکس خود اجازه دهید تا نور را فیلتر کند و درهای انبار را تنظیم کنید تا  یک روشنایی ایجاد کند.

مطالب مرتبطرینگ لایت مناسب برای میکاپ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *