چگونه عکاسی فاین آرت را شروع کنیم؟

عکاسی فاین آرت اصطلاحی است که برای توصیف «عکاسی ایجاد شده بر اساس دیدگاه هنرمند به عنوان یک عکاس» به کار می رود.

در این زمینه، از عکاسی به عنوان راهی برای زنده کردن تصویری استفاده می‌شود که فقط در ذهن هنرمند وجود دارد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: << استفاده از رینگ لایت برای عکاسی محصول >>

 

در اصل، هدف هنرهای زیبا بیان یک ایده، یک پیام یا یک احساس به جای عکاسی بازنمایی است که در عکاسی خبری عکاسی مستند یا تجاری یافت می شود. به طور کلی، ماهیت آن بیشتر ذهنی است تا عینی.

با در نظر گرفتن مفهوم عکاسی فاین آرت، در اینجا 5 نکته برای کمک به عکاسی هنرهای زیبا آورده شده است:

1- آب و هوا را بررسی کنید

به همان اندازه که ممکن است ساده به نظر برسد، یکی از کارهایی که باید هنگام عکاسی با هنرهای زیبا انجام دهید، بررسی آب و هوا است. متوجه خواهید شد که داشتن نور خوب می تواند به تبدیل صحنه های روزمره به تصاویر قابل توجه کمک کند.

گاهی اوقات، ممکن است در مکانی بیایید و با آب و هوای وب مواجه شوید. با این حال، به‌ویژه برای عکاسی منظره با فاین آرت، پیش‌بینی آب‌وهوا به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید چه زمانی نور برای عکاسی در یک روز خاص، مناسب است و چه زمانی از گرفتار شدن در باران‌های شدید جلوگیری کنید.

2- خلاق باشید

خلاق بودن یکی از بهترین راه ها برای توسعه عکاسی هنری زیبا است. قرار دادن پرسپکتیو منحصر به فرد خود در کارتان به شما کمک می کند عکس های هنری زیبایی ایجاد کنید که می توانید به آنها افتخار کنید. به عنوان مثال، تلاش برای نشان دادن مناظری که شاهد آن هستید با بهترین تاثیر و احساس یک روش اثبات شده برای توسعه هنرهای زیبا است.

توصیه می کنیم از خود بپرسید که چه هنرهای زیبایی را می خواهم ثبت کنم و چه چیزی را می خواهم در تصاویرم منتقل کنم؟

این کاملاً یک انتخاب شخصی است که در آن می توانید تصویری ایجاد کنید که با احساس شما در آن لحظه در زمان ارتباط برقرار کند یا روشی منحصر به فرد و جالب برای مستندسازی سوژه انتخابی خود و نشان دادن آن به عنوان یک فرم هنری از طریق عکس های خود ایجاد کنید.

3- سوژه ای برای تحریک بیننده انتخاب کنید

سوژه ای را انتخاب کنید تا بیننده را مشتاق کند. یافتن سوژه ای که با مخاطب ارتباط برقرار کند می تواند تصویر را از حالت عادی به عالی ارتقا دهد. این می تواند هر چیزی باشد، از جزئیات انتزاعی مانند مواردی که روی درهای روستایی، بافت گل ها یا قطرات آب وجود دارد تا الگوهای جالب.

4- از رنگ ها و حالت ها برای فاین آرت استفاده کنید

نقاشی هایی که اغلب در نمایشگاه ها و گالری ها می بینید، اشکالی از فاین آرت محسوب می شوند و اغلب مضامین و حالات متفاوتی را نشان می دهند. بنابراین، نکته بعدی این است که با رویکردی نقاشی با استفاده از رنگ یا حالات عکس بگیرید.

رنگ را می توان برای برانگیختن احساسات استفاده کرد و راهی عالی برای جان بخشیدن به عکاسی هنری شماست. استفاده از رنگ‌هایی مانند آبی و نارنجی به ترتیب می‌تواند به ایجاد رنگ‌های سردتر یا گرم‌تر کمک کند. رنگ‌های روشن و گرم می‌توانند به انرژی و احساس مثبت کلی اضافه کنند، در حالی که رنگ‌های سردتر می‌توانند آرامش‌بخش باشند.

5- از تاری در حرکت استفاده کنید

تجربی بودن با عکاسی فاین آرت یک راه فوق‌العاده برای دستیابی به تصاویر عالی است و یکی از راه‌های انجام این کار از طریق تاری حرکت است. شما می توانید این تکنیک را به روش های مختلف تمرین کنید. شما می توانید از سوژه های متحرک عکاسی کنید، یا می توانید دوربین خود را با رها کردن شاتر حرکت دهید.

مطالب مرتبط: نکاتی برای نورپردازی عکاسی در خانه
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *