لنز 50 یک لنز همه کاره

لنز 50 میلی متر

1- قیمت ارزان

بیشتر عکاسان هنگام خرید لنز نگران قیمت آن هستند. لنزهای 50 با وجود داشتن دیافراگم بسیار باز مانند 1.8، 1.4 یا حتی 1.2 نسبت به لنزهای زوم بسیار ارزان و مقرون به صرفه هستند.

 

2- وزن کم و اندازه کوچک

لنزهای 50 به خاطر دارا بودن عناصر اپتیکی کمتر بسیار کم حجم و کوچک هستند. لنز 50 یک لنز بسیار مناسب برای عکاسی خیابانی می باشد همچنین برای مواقعی که نمی خواهید کیف یا کوله پشتی شما سنگین باشد می توانید لنز 50 را با خود حمل کنید.

3- وضوح بالا

لنزهای 50 عناصر داخلی کمتری دارند و عناصر داخلی کمتر به معنای وضوح بیشتر است. شما اگر یک تصویر را که با لنز 50 میلی متری ثابت گرفته شده در کنار تصویر دیگری از همان سوژه که با یک لنز زوم در همان فاصله کانونی گرفته شده مقایسه کنید وضوح تصویر گرفته شده با لنز 50 کاملا مشهود است. لنزهای 50 دارای انحرافات رنگی کمتری هستند و کیفیت عکسهای گرفته شده با این لنزها حتی از گرانترین لنزهای زوم نیز بهتر است.

4- مناسب برای محیط های کم نور

به عنوان مثال وقتی که شما در داخل موزه مشغول عکاسی هستید نمی توانید از فلاش استفاده کنید در اینجاست که استفاده از یک لنز 50 به شما کمک خواهد کرد. زیرا بیشتر لنزهای 50 با داشتن دیافراگم باز می توانند نور بیشتری را جمع کنند و در بسیاری از مکانها شما را از استفاده از فلاش بی نیاز می کنند. یک لنز 50 با گشادگی دیافراگم 1.8 می تواند 8 برابر نور بیشتری را نسبت به یک لنز زوم با دیافراگم 5.6 جمع آوری کند یعنی شما می توانید با سرعت شاتری 8 برابر سریعتر عکاسی کنید و از ایزوهای بالا نیز بپرهیزید و این به معنای نویز کمتر است.

5- فاصله کانونی مناسب

زاویه دید لنز 50 در یک دوربین فول فریم تقریبا همان چیزی است که چشم انسان می بیند. وقتی که شما از منظره یاب یک دوربین فول فریم با لنز 50 نگاه می کنید تصاویر را در اندازه طبیعی می بینید و این به شما کمک می کند تا ترکیب بندی بهتری داشته باشید.

6- بوکه خوب

لنزهای 50 به خاطر داشتن دیافراگم های باز بوکه های خیره کننده ای ایجاد می کنند. بوکه در واقع به تار شدن پس زمینه گفته می شود که در عکسهای پرتره زیبایی عکس را دو چندان می کنند.

7- ایجاد خلاقیت

لنزهای 50 بهترین لنز برای یادگیری عکاسی هستند و به شما کمک می کنند تا در عکاسی خلاقیت داشته باشید.

 

مطالب مرتبط 

مقایسه گوشی تلفن هوشمند با دوربین عکاسی 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *