پرسپکتیو تک نقطه ای در عکاسی

پرسپکتیو تک نقطه ای یک تکنیک ترکیب بندی است که در ابتدا از نقاشی نشأت گرفت. در دهه های گذشته ، این تکنیک کاربردهای بیشتری در عکاسی نیز پیدا کرده است.
به دلایلی ،  هنوز یک تکنیک رایج در هنر و عکاسی است.
امروز ما قصد داریم در مورد پرسپکتیو یک نقطه ای به عنوان یک تکنیک ترکیب بندی صحبت کنیم.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت بهتر است یا فلاش؟

 

تاریخچه

در وهله اول ، از پرسپکتیو یک نقطه ای در هنر استفاده شده است. دلیل اصلی محبوبیت آن این است که اشیاء و عناصر را در شکل واقعی خود نشان می دهد. اغلب در نقاشی ها ، بخش هایی ممکن است مخدوش شوند ، به ویژه هنگام ترسیم سه بعدی. با این حال ، با استفاده از این تکنیک ، به نظر می رسد که نقشه ها بسیار واقعی تر و جذاب تر هستند.

تعریف پرسپکتیو تک نقطه ای

در وهله اول ، پرسپکتیو یک نقطه ای روشی است که نشان می دهد چگونه به نظر می رسد که عناصر وقتی در جهت پس زمینه قرار می گیرند کوچکتر و کوچکتر می شوند. ایده اصلی پشت پرسپکتیو یک نقطه ای استفاده از خطوط موازی است که به سمت پس زمینه منتهی می شوند.
این باعث می شود که خطوط بیشتر و بیشتر در پس زمینه با هم ادغام شوند. با نگاه کردن به تصویر ، می توانید متوجه شوید که همه عناصر به سمت یک نقطه در طرح بالا کشیده می شوند. به آن نقطه ناپدید شدن می گویند.

اثر

هنگام مشاهده تصویر بالا ، می توانید ببینید که چشم های شما به سمت نقطه ناپدید شدن تصویر هدایت شده اند. در پیش زمینه ، به نظر می رسد تونل بسیار وسیع است ، زیرا کل تصویر را می گیرد. اما هرچه بیشتر به پس زمینه نگاه کنید ، تونل باریک تر به نظر می رسد. در نتیجه تصویر عمق زیادی به دست می آورد. نگاه به تصویر جذاب تر می شود ، زیرا تصویر چشمان شما را در کل تونل هدایت می کند.

استفاده در عکاسی

ما تا حد زیادی در مورد کاربرد در طراحی صحبت کرده ایم. اکنون می خواهیم نحوه استفاده از تکنیک یک نقطه ای به عنوان تکنیک ترکیب بندی را پوشش دهیم.

یافتن انگیزه ها

همانطور که قبلاً ذکر شد ، ایده اصلی پشت این تکنیک این است که خطوط موازی به سمت یک نقطه ناپدید می شوند. اگر می خواهید پرسپکتیو یک نقطه ای را در عکاسی خود ادغام کنید ، توصیه می کنیم به دنبال ساختارهای موازی باشید. اگر می خواهید تصویری با نقطه ناپدید شدن آشکار ایجاد کنید ، عناصری مانند ساختمان ها ، خیابان ها و رودخانه ها در دسترس ترین اشیا هستند.
شما باید به چنین ساختارهایی توجه داشته باشید.

روش عالی

راه عالی دیگر برای یافتن انگیزه ها و ایده های بیشتر ، مشاهده عکس هایی است که شامل این تکنیک است. به وب سایت هایی مانند Pinterest بروید و عکاسی پرسپکتیو یک نقطه ای را جستجو کنید

مطالب مرتبط:  عکاسی پاپاراتزی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *