نگهداری از تجهیزات عکاسی در سفر

سفر با دوربین شکننده و سنگین گران قیمت DSLR کار آسانی نیست – مگر اینکه بدانید چه چیزی باید بیاورید ، چه چیزی نباید بیاورید و چگونه می توانید دوربین DSLR خود را با خیال راحت بسته بندی کنید. در اینجا 9 روش برای سفر با DSLR آورده شده است ، و برخی از بهترین لنزها ، لوازم سفر و تجهیزات لازم برای گرفتن عکس های عالی در جاده ها است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت رنگی RGB

 

1- نگران اسکنرهای اشعه ایکس نباشید.

غربالگری های امنیتی بر دوربین های دیجیتال یا کارت های حافظه تأثیر نمی گذارد. اگر هنوز با فیلم کار می کنید ، وقتی به کمربند نقاله رسیدید ، از مامورین بخواهید کیف شما را با دست جستجو کنند. سفر با فیلم یک دردسر است ، اما هنرمندان واقعی برای کار خود رنج می برند.

2- همه چیز را جدا کنید

قبل از اینکه همه وسایل را بردارید ، باید دوربین خود را به قسمت های تشکیل دهنده آن تقسیم کنید. این بدان معناست که لنز را برداشته و همه درپوش ها را پیچ می کنید و همه چیز را جدا می کنید. 

روشن نگه داشتن لنز می تواند به حسگرهای مانت آسیب برساند ، که در اصل دوربین مدولار گران قیمت شما را بی ارزش می کند. حداقل زمانی که می دانید یک پرواز طولانی یا سفر با اتوبوس را انجام می دهید ، لنز را از دوربین بردارید. د

3- آنها را جدا نگه دارید

وقتی همه چیز از هم جدا شد ، وقت آن است که همه چیز را تقسیم کنیم. و منظور همه چیز است. لنزها نباید یکدیگر را لمس کنند. بدنه دوربین باید در پیله کوچک خود ایمن و سالم باشد. هر قطعه دوربین نیاز به یک بافر فیزیکی دارد.  به همین دلیل است که کیف های دوربین معمولاً خیلی سریع حجیم می شوند. 

4- بندهای کیف را محکم ببندید

وقتی همه چیز از هم جدا شد ، دوبار مطمئن شوید که همه موارد ، درپوش لنزها ، روکش ها و بندها کاملاً محکم است. سپس هر مورد شل مانند باتری ها ، کارت های SD ، لنزها را ایمن کنید. این کار باعث می شود که وسایل در جای خود شل نشود و لنزهای گران قیمت شما را خراشیده نکند.

5- برای جلوگیری از رطوبت از بسته های ژل سیلیکا استفاده کنید

 آیا بسته های کوچک ژل سیلیکا را می شناسید که هنگام باز کردن دوربین خود در جعبه بودند؟ آن کیسه های عجیب و غریب که می گویند “خوردنی نیست” بسیار مهم هستند. آنها در جعبه هستند تا رطوبت احتمالی را که ممکن است هنگام عبور هزاران مایل از دوربین برای رسیدن به شما جمع شده باشد ، جذب کنند. پس چرا آنها را بیرون می اندازید؟

یک یا دو بسته ژل سیلیکا را در کیف دوربین خود قرار دهید و مطمئن باشید که رطوبت وارد شده در حین انتقال را به دام می اندازد. آنها دوربین شما را از رطوبت در امان نگه نخواهند داشت و هیچ وزنی ندارند. 

مطالب مرتبط:  معنی عبارات روی لنزهای کانن
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *