نکات مهم در عکاسی پرتره گروهی

1- زودتر از موعد آماده شوید

هیچ چیزی باعث نمی شود که سوژه های عکس گروهی سریعتر از اینکه آماده نیستید ، شما را روشن کنند. مردم دوست ندارند که منتظر بمانند ، بنابراین از قبل برنامه ریزی کنید.

این همان کاری است که من توصیه می کنم چندین ساعت (یا چند روز) قبل از عکس انجام دهید:

قبل از آن موقعیت شلیک خود را مشخص کنید
به این فکر کنید که چگونه مردم را مطرح می کنید و عکس خود را قاب می کنید
سپس ، چند دقیقه قبل از عکس:

اطمینان حاصل کنید که هر کسی که در شات می خواهید بداند که شما او را در شات می خواهید.
اطمینان حاصل کنید که دوربین شما روشن است و باتری های آن شارژ شده است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: استفاده از رینگ لایت در عکاسی پرتره

 

2- مکان را با دقت انتخاب کنید

مکان عکس گروهی به چند دلیل مهم است.

اول ، می تواند زمینه عکس را ارائه دهد. به عنوان مثال ، شوت یک تیم ورزشی در زمین بازی آنها چیزی بیشتر از شوت تیم مقابل دیوار خشتی می گوید.

دوم ، مکان می تواند به تأکید گروه شما کمک کند – یا می تواند چشم ها را به خود جلب کند. برای برجسته کردن گروه ، به مکانی بدون حواس پرتی احتیاج دارید.

بنابراین مکانی را انتخاب کنید که گروه شما در آن جا مناسب باشد ، جایی که نور کافی برای شلیک وجود داشته باشد و هیچ محیط حواس پرتی وجود نداشته باشد. همچنین ، از تنظیم عکس گروهی مستقیماً جلوی پنجره ای که ممکن است نور فلاش شما به طرز ناخوشایندی منعکس شود ، خودداری کنید.

3- در حالت مولتی شات عکس بگیرید

گاهی اوقات ، سخت است که همه در یک زمان دقیق به نظر برسند.

به همین دلیل است که ما به شما توصیه می کنیم سریعاً چند عکس بگیرید. 

قبل از اینکه همه آماده شوند ، چند شات بگیرید. گاهی اوقات ، سازماندهی یک شات گروهی می تواند کاملاً خنده دار و دارای ارزش تصویر باشد (همانطور که افراد به یکدیگر می گویند کجا باید بروند و برای موقعیت خودشان را بزنند).

4- نزدیک شوید

سعی کنید تا جایی که می توانید به گروهی که از آن عکس می گیرید نزدیک شوید (البته بدون قطع اعضای گروه!). هرچه نزدیکتر شوید ، جزئیات بیشتری را در چهره آنها خواهید گرفت – چیزی که واقعاً می تواند عکس را بالا ببرد.

اگر گروه شما کوچک است ، وارد عمل شوید و چند عکس از سر و شانه بگیرید. یکی دیگر از تکنیک های موثر این است که همه را به سمت خود متمایل کنند. از این طریق می توانید بدون بریدن موضوعات حتی نزدیکتر شوید. همچنین ممکن است سعی کنید همه را از شکل یک خط خارج کرده و برخی افراد را جلو و عقب قرار دهید.

5- ژست گروه را تنظیم کنید

در بیشتر موارد ، گروه شما کاملاً طبیعی خود را نشان می دهد (به هر حال ، همه ما در مقطعی در یک گروه شلیک شده ایم). افراد قد بلند به عقب ، افراد کوتاه به جلو می روند. اما کارهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای بهبود ترکیب عکس انجام دهید:

اگر این رویداد حول یک یا دو نفر برگزار می شود (مانند یک عروسی یا یک روز تولد) ، با قرار دادن میزبانان در وسط گروه ، میزبان را کانون اصلی قرار دهید (با گرفتن عکسهایی از همه افرادی که به دوربین نگاه می کنند ، می توانید تغییرات را ایجاد کنید) و عکسهای دیگری که همه به شخص / زوج نگاه می کنند).
برای عکسهای گروهی رسمی ، اعضای بلندتر را به سمت مرکز عقب عکس قرار دهید ، در حالی که افراد کوتاه تر در لبه ها قرار دارند.
سعی کنید گروه را خیلی عمیق نکنید (یعنی فاصله بین خط مقدم افراد و خط عقب افراد را تا آنجا که می توانید کم کنید). این کمک می کند تا همه در کانون توجه باشند. اگر در نهایت ترکیب عمیق است ، از یک دیافراگم باریک استفاده کنید.
به همه بگویید کمی چانه های خود را بالا ببرند.

6- زمان بندی دقیق داشته باشید

با دقت لحظه ای را برای عکس خود انتخاب کنید. سعی کنید زمانی را انتخاب کنید که متناسب با اتفاقاتی باشد که در این جمع رخ می دهد. به نظر من بهترین کار این است که وقتی افراد از قبل به هم نزدیک شده اند و در هنگام دادرسی آرامش داریم ، شلیک گروهی انجام دهم.

شروع یک رویداد می تواند زمان مناسبی برای عکسبرداری باشد.

7- به نور فکر کنید

برای اینکه جزئیات کافی را در عکس نهایی بدست آورید ، باید نور کافی داشته باشید. روش انجام این کار از موقعیتی به موقعیت دیگر متفاوت است – اما اگر گروه به اندازه کافی کوچک است و به اندازه کافی برای تأثیرگذاری آن نزدیک هستید ، استفاده از فلاش را در نظر بگیرید ، به خصوص اگر منبع اصلی نور از پشت گروه باشد.

اگر یک روز روشن و آفتابی است و آفتاب در آسمان کم است ، سعی کنید صورت سوژه های شما به سمت نور نباشد – در غیر این صورت ، با مجموعه ای از چهره های خیره کننده مواجه خواهید شد.

8- کنترل رادر دست بگیرید

در برخی از عکس گروهی عکاس کنترل سوژه های خود را از می دهد. این به دو دلیل اتفاق می افتد:

آنها به اندازه کافی سریع نیستند.
آنها با گروه ارتباط خوبی برقرار نمی کنند.
هنگام عکاسی از یک عکس گروهی ، مهم است که به صحبت ادامه دهید ، به گروه اطلاع دهید که می خواهید چه کاری انجام دهند ، به آنها انگیزه دهید که لبخند بزنند ، به آنها بگویید که زیبا به نظر می رسند و مشخص کنید که برای چه مدت به آنها احتیاج دارید.

همچنین مهم است که به سوژه های خود دلیلی برای ژست گرفتن برای عکس (و گوش دادن به شما) بدهید. در یک عروسی ، ممکن است با گفتن این جمله که “این زوج خوشبخت از من خواسته اند عکسهای گروهی بگیرم” به مردم انگیزه دهید. در یک رویداد ورزشی می توانید بگویید: “بیایید یک عکس دسته جمعی بگیریم تا پیروزی خود را جشن بگیریم.” وقتی به مردم دلیلی برای ژست گرفتن می دهید ، متوجه می شوید که وقتی عکس می گیرید ، خیلی بیشتر مایل به ایستادن برای چند دقیقه هستند.

این یک خط بسیار مفید دیگر برای استفاده در گروه وجود دارد: “اگر می توانید دوربین را ببینید ، پس می تواند شما را ببیند.” این مورد مهم است اگر شما می خواهید چهره هر شخص را در تصویر نهایی ببینید.

اگر عکاسان دیگری وجود دارد ، فقط صبر کنید تا همه عکس های خود را تمام کنند ، سپس توجه گروه کامل را به خود جلب کنید. در غیر این صورت ، هر کسی را که به جهات مختلف نگاه می کند ، خواهید دید.

مطمئناً ، شما در هنگام مطرح کردن گروه خود نمی خواهید یک دیکتاتور باشید – در غیر این صورت ، عکسهای گروهی شما شامل عبارات بسیار عصبانی می شود. بهترین عکاسان می دانند که چگونه توجه مردم را جلب کنند و آنچه را که می خواهند برقرار کنند و در عین حال مردم را آرام و سرگرم کنند.

9- هنگام عکاسی از گروه بزرگ در موقعیت مکانی بالاتر بایستید

عکاسی از گروه های بزرگ از افراد بسیار دشوار است. 

بالاتر رفتن یک امتیاز عالی است و به شما امکان می دهد افراد زیادی را در کادر جا دهید در حالی که هنوز کاملاً به گروه نزدیک هستید. همچنین چشم انداز جالبی به شما می دهد ، خصوصاً اگر از فاصله کانونی خوب و گسترده ای استفاده می کنید.

10- از سه پایه استفاده کنید

تعدادی از دلایل عالی بودن سه پایه برای عکاسی گروهی وجود دارد.

اول ، یک سه پایه با جدیت شما ارتباط برقرار می کند و می تواند به شما در جلب توجه گروه کمک کند (کاری که یک ظاهر حرفه ای می تواند انجام دهد شگفت انگیز است!).

دوم ، یک سه پایه به شما آزادی بیشتری می دهد تا سوژه های خود را مطرح کنید. به سادگی دوربین خود را روی سه پایه تنظیم کنید ، نوردهی را تنظیم کنید و فوکوس را تنظیم کنید. سپس سوژه های خود را از طریق ژست های مختلف راهنمایی کنید – و وقتی همه چیز درست به نظر می رسد ، می توانید به سرعت دکمه شاتر را فشار دهید!

11- از دستیار استفاده کنید

اگر گروه بسیار بزرگی دارید ، یک دستیار می تواند بسیار مفید باشد. برای اولین بار ، آنها می توانند گروه را سازماندهی کنند – به مردم بگویید کی بیایند ، کجا بایستند و غیره

اگر چندین عکس گروهی می گیرید (مانند عروسی هنگام عکاسی از تنظیمات مختلف خانواده) ، یک دستیار نیز فوق العاده مفید است. در چنین شرایطی ، من اغلب از زوجین می خواهم که یکی از اعضای خانواده یا دوستی را برای من فراهم کنند که بتواند اطمینان حاصل کند که در هر عکس هر کسی را که نیاز داریم ، داریم.

داشتن یک عضو خانواده به عنوان دستیار شما اطمینان می دهد که کسی را از دست نخواهید داد (با فرض اینکه با اعضای گروه مرتبط هستند). بعلاوه ، گروه با آنها آشنا خواهد بود و بنابراین وقتی “دستیار” به آنها دستور می دهد ، پاسخ خوبی خواهند داد.

12- لبخند بزنید

بله ، شما باید لبخند بزنید! در طول یک جلسه گروهی ، هیچ چیز بدتر از یک عکاس بدخلق و استرس نیست. از روند گرفتن عکس های خود لذت ببرید و لذت ببرید ، و گروه نیز پیدا خواهید کرد.

در واقع ، بعد از عکاسی از یک عروسی ، من معمولاً با چهره ای فوق العاده دردناک از تمام لبخندهایی که زده ام به خانه می آیم! به نظر من بهترین راه برای جلب آرامش و لبخند زن و شوهر و خانواده آنها لبخند زدن به آنها است. واقعاً کارساز است.

مطالب مرتبط:  سرعت شاتر مناسب در عکاسی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *