نکات مهم در زوایای عکاسی

استفاده خلاقانه از زاویه دوربین یکی از سریعترین راه ها برای ایجاد علاقه و تنوع به عکس های شماست.

حتی اگر نمی دانید چگونه از دوربین خود به خوبی استفاده کنید ، زوایای آن آسان است! تنها کاری که باید انجام دهید این است که دوربین خود را بالاتر یا پایین ببرید تا زاویه عکس خود را به طرز چشمگیری تغییر دهید. مهم نیست که از چه دوربین یا لنزی استفاده می کنید (حتی تلفن هوشمند) ، شما همیشه می توانید با تغییر دوربین یا زاویه عکس ، عکس های خلاقانه تری بسازید.

5 زاویه مختلف در عکاسی

شما پنج زاویه دوربین اصلی برای انتخاب دارید. هر یک از آنها دیدگاه متفاوتی به شما می بخشد و به عکس شما حال یا احساسی می دهد که می خواهید داشته باشد.

1- زاویه چشم پرنده

بالاترین زاویه دوربین “دید پرنده” است. این زمانی است که از بالای صحنه بلند می شوید و مستقیم به پایین نگاه می کنید. این زاویه برای پایین نگاه کردن و دیدن تمام جزئیات یک صحنه از بالا عالی است.

دید پرنده یک زاویه غیر معمول است زیرا شما به طور عادی بالا نیستید و به یک صحنه نگاه نمی کنید. هر زاویه ای که فراتر از تجربه معمول روزانه شما باشد ، نگاه کردن به عکس شما را جالب تر می کند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: روش های خلاقانه در استفاده از رینگ لایت

 

2- زاویه بالا

“زاویه بالا” کاملاً به اندازه دید پرنده شدید نیست. شما فقط باید کمی بالاتر از شخص یا چیزی که از آن عکس می گیرید باشید.

برای بیشتر بزرگسالان یک زاویه بلند را به عنوان یک منظره بسیار عادی از جهان در نظر بگیرید. این امر به ویژه در مورد والدینی که همیشه به بچه های خود نگاه می کنند بسیار صدق می کند.

حتی اگر این زاویه دید یا دید را در طول روز زیاد تجربه می کنید ، هنوز هم می تواند برای برخی از عکسهای شما عالی باشد. یک زاویه بالا برای کوچک تر یا آسیب پذیرتر نشان دادن موضوع شما و شاید مسلط تر نشان دادن بیننده مفید است.

3- زاویه رو در رو

یک زاویه رو در رو در سطح چشم نسبت به سوژه شما گرفته می شود. این زاویه بسیار جذاب است و به ایجاد ارتباط شخصی بین شخصی که در عکس شماست و شخصی که آن را مشاهده می کند کمک می کند.

این یک زاویه عالی برای پرتره ها است ، اگرچه کمی بیشتر از زاویه سطح چشم برای پرتره ها نیز عالی است.

4- زاویه پایین

برای زاویه کم ، باید زیر سطح چشم باشید. وقتی پایین می آیید ، موضوع عکس خود را بزرگتر نشان می دهید. این ممکن است احساس بزرگتری نسبت به زندگی به عکس های شما اضافه کند و برای تأکید بر سختی ها ، یا ترسناک یا حماسی نشان دادن چیزها عالی باشد.

5- زاویه دید کرم 

این زاویه که به عنوان “چشم دید کرم” نیز شناخته می شود ، دقیقاً مانند صدایی است که به نظر می رسد. شما تا می توانید پایین آمده و مستقیم به سمت سوژه خود نگاه می کنید.

باز هم ، این یک زاویه بسیار غیر معمول است. شما به ندرت این دیدگاه را تجربه می کنید ، بنابراین دیدگاه جالب یا خلاقانه ای به عکس شما اضافه می کند.

یک صحنه – سه زاویه

ایده بسیار خوبی است که هر بار از لحظه ای عکس می گیرید ، بیش از یک زاویه بگیرید. این باعث خلاقیت شما می شود ، به شما کمک می کند تا دیدگاه های جدیدی را کشف کنید و دیدگاه های بیشتری برای روایت داستان در اختیار شما قرار می دهد.

این عکس های بعدی نشان می دهد که چگونه یک صحنه از سه زاویه مختلف گرفته شده است.

فراتر از چشم اندازهای روزمره

دانستن این پنج زاویه دوربین و تمرین آنها به شما کمک می کند هر زمان که الهام گرفته نشوید از حالت لغو دربیایید یا اینکه عکس های شما خسته کننده یا قابل پیش بینی شوند. برای چاشنی عکس های خود ، به سادگی غیر معمول ترین زاویه را انتخاب کنید. بعد از انجام این کار حداقل دو زاویه دیگر را امتحان کنید و بفهمید کدام یک از این لحظه را به بهترین شکل ثبت کرده است.

مطالب مرتبط:  مقایسه سافت باکس و بیوتی دیش

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *