نکات ایمنی برای عکاسان منظره

با هر نوع شغلی ، همیشه مسائل بهداشتی و ایمنی ممکن است پیش بیاید. به عنوان یک عکاس ، به ویژه اگر به صورت آزاد کار می کنید ، اغلب هیچ ساختار مدیریتی وجود ندارد که به شما در مورد خطرات هشدار دهد و شما را از کار غیر ایمن باز دارد.

این نکات ایمنی را رعایت کنید تا مطمئن شوید که حتی در هنگام عکاسی از منظره یا طبیعت نیز از خود محافظت می کنید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: چگونه از رینگ لایت استفاده کنیم؟

 

1- زمین را تماشا کنید

مهم نیست کجا هستید یا از چه چیزی عکاسی می کنید ، حتما زمین را تماشا کنید. غیر معمول نیست که عکاسان با دوربین به صورت خود به جلو و عقب قدم می زنند و سعی می کنند فاصله ایده آل را برای عکس بگیرند.

اما اگر یک چشم خود را روی زمین نگه ندارید ، ممکن است متوجه آسیب دیدگی خود شوید. هنگامی که شروع به عکاسی می کنید ، مطمئن شوید که منطقه را از نظر بصری جارو می کنید و از فرورفتگی ، سوراخ ها ، لبه ها و موارد دیگر یادداشت می کنید تا بتوانید به طور بالقوه وارد آن شوید.

2- فاصله خود را حفظ کنید

هنگام عکاسی از حیوانات ، به ویژه حیوانات وحشی ، معمولاً بهتر است از لنزهای تله فوتو استفاده کنید و تا آنجا که ممکن است بایستید. این فقط مورد مراقبت از ایمنی شما نیست – همچنین ممکن است حیوانات جذب دوربین شما شوند و به نوعی به آن آسیب برسانند. چه با شیرها ، چه فیل ها و چه حیواناتی که به طور معمول خطرناک تلقی نمی شوند ، بهتر است با آن بازی کنید و فاصله خود را حفظ کنید.

3- یک برنامه سفر ایجاد کنید

هنگام عزیمت به یک سفر ، یک برنامه سفر ایجاد کنید که در آن جزئیات محل و مدت زمان طولانی و همچنین مسیرهایی را که طی می کنید ، مشخص کنید. در حالی که به یک کپی با خود نیاز دارید ، باید یک کپی را نیز پشت سر بگذارید. چرا؟ زیرا اگر وسیله نقلیه شما در یک منطقه دور افتاده بدون سرویس تلفن خراب شود ، ممکن است مدت زیادی منتظر باشید تا کسی شما را پیدا کند اگر نمی داند چه زمانی باید برگردید یا کجا رفتید.

شما باید زمان ورود خود را با شخصی که می شناسید برنامه ریزی کنید ، در نقطه ای که بسیار فراتر از جایی است که انتظار دارید بتوانید با او تماس بگیرید یا به خانه برگردید ، تا اگر شما موفق نشدید زنگ خطر را بلند کند.

4- برنامه برای همه نوع آب و هوا

هنگام سفر ، حتی اگر فقط یک یا دو ساعت در سفر هستید ، همیشه برای همه نوع آب و هوا برنامه ریزی کنید. پیش بینی ها ممکن است اشتباه باشند و آب و هوا به سرعت تغییر کند.

اگر در جایی مثل مثال بالا خراب شدید ، ممکن است برای مدتی گیر کنید. حداقل یک کت بسته بندی کنید که بتوان از آن برای محافظت از خود و دوربین خود در برابر بارش ناگهانی باران استفاده کرد. چتر ، کلاه ، بطری آب فراوان و تنقلات نیز ایده خوبی است. بسته به قسمتی از جهان که در آن هستید ، ممکن است کرم های ضد آفتاب و پنکه های دستی برای امواج گرما مورد نیاز باشد.

5- نقشه به همراه داشته باشید

فناوری ممکن است یک چیز شگفت انگیز باشد ، اما در برابر شکست غیرقابل نفوذ نیست. اگر به دنبال نقطه عطفی خاص هستید و تلفن شما هیچ خدماتی ندارد ، چگونه می توانید آن را پیدا کنید؟ یک نقشه فیزیکی واقعی با خود بیاورید و نحوه خواندن آن را بیاموزید. این امر به شما کمک می کند که سرویس خود را از دست بدهید یا باتری تلفن شما تمام شود.

6- برخی تحقیقات را انجام دهید

قبل از اینکه عکاسی کنید ، کمی در مورد منطقه ای که به آن می روید تحقیق کنید. چه نوع جانورانی در آنجا وحشی زندگی می کنند و شما باید به دنبال چه چیزی باشید؟ اگر به منطقه ای عجیب و غریب می روید ، آیا حیوانات سمی مانند مارها یا حشرات وجود دارد که باید از آنها اجتناب کرد؟ آیا به هر نوع لباس محافظ احتیاج دارید؟

اطلاعات مربوط به سوراخ های مخفی ، صخره های ناگهانی و سایر خطرات ناشی از مناظر وحشی را بررسی کنید. همچنین باید از مسیرهای پیاده روی مطلع شوید که می توانید برای ایمن ماندن آنها را دنبال کنید.

7- کیت نجات همراه داشته باشید

هر کجا که می خواهید بروید ، و به ویژه اگر قرار است بیش از چند ساعت بیرون از خانه باشید ، یک کیت زنده ماندن تهیه کنید. این باید شامل یک کیت اولیه کمک های اولیه ، تنقلات مفید برای انرژی ، ابزارهای آتش سوزی ، پانچو یا ورق ضد آب و بطری آب باشد.

شما همچنین باید بسته به منطقه ای که در آن هستید ابزارهای ایمنی خاصی را در نظر بگیرید – برای مثال ، پیاده روی برای عکاسی از دره های بیابانی مستلزم اقلام مختلف زنده ماندن از گردش در جنگل بارانی است.

8- مجوزها را بررسی کنید

اگرچه ممکن است دقیقاً به ایمنی فیزیکی شما مربوط نشود ، اما اگر مجوزهای مناسب برای عکسبرداری در مکانهای خاص را نداشته باشید ، ممکن است پیامدهای قانونی وجود داشته باشد. برخی از مکانها وجود دارد که در صورت نیاز به عکاسی باید برای مجوز اقدام کنید و هزینه ای را بپردازید. در برخی دیگر ، ممکن است عکاسی مجاز نباشد ، شاید به دلایل فرهنگی یا معنوی. همچنین ممکن است لازم باشد مدارک شناسایی و سایر اسناد را بر روی شخص خود حمل کنید تا به هر کسی که مایل است شما را در راه شما بررسی کند ، اثبات کنید.

مطالب مرتبط:  یافتن مکان نزدیک برای عکاسی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *