نکاتی در مورد عکاسی آنالوگ

1. شما باید به شیمی اعتماد کنید

واقعیت این است که نمی توانید بفهمید آیا عکسی که می خواستید واقعاً گرفته شده است یا خیر ، به طرز جسورانه ای ترسناک است. اما این همان چیزی است که در عکاسی از فیلم اتفاق می افتد ، بنابراین شما باید اعتماد کنید که شیمی وظیفه خود را انجام می دهد. پس از مصرف چند رول ، این ترس به آرامی از بین می رود.

فقط سعی کنید خود را منظم نگه دارید و از فیلمبرداری دو بار – یک بار با فیلم و دو بار با دیجیتال – پرهیز کنید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای کاشت ناخن

 

2. عادت شامپینگ ترک می شود

شامپینگ یعنی بررسی هر عکس دیجیتالی که می گیرید ، بلافاصله بعد از گرفتن آن – به هیچ وجه نباید انجام شود ، اما صفحه های LCD واضح در پشت دوربین های ما اجتناب از این عادت را تقریباً غیرممکن می کند.

با دوربین های آنالوگ ، شامپینگ غیرممکن است زیرا راهی برای پیش نمایش عکسی که اخیراً گرفته اید وجود ندارد. اگر می خواهید از اعتیاد به شامپینگ خلاص شوید ، عکاسی از فیلم توانبخشی بی عیب و نقصی را فراهم می کند.

3. فوکوس دستی

هنگام جستجوی دوربین فیلم ، سعی کنید مکانیکی ترین گزینه را پیدا کنید. دلیل اصلی انجام این کار این است که دانستن چگونگی فوکوس دستی شما را در آینده به یک عکاس فوق العاده چابک تبدیل می کند.

4. ساخت فیلم عکاسی آسان است

خوب ، من شک و تردید شما را درک می کنم. من همیشه قبل از یادگیری نحوه انجام این کار ، فکر می کردم که ساخت فیلم فقط برای نوابغ شیمی است. اما ساده و سرگرم کننده است و بسیار لذت بخش است. بدون صفحه نمایش ، فقط برخی از ترکیبات و مواد شیمیایی. 

5. هنوز هم می توانید دوربین آنالوگ و فیلم پیدا کنید

فیلم و دوربین را می توان به راحتی تهیه کرد – حتی در مکان هایی که گزینه های عکاسی معمولاً کم است. و اگر به صورت محلی چیزی پیدا نکردید ، همیشه می توانید به عجایب باشکوه خرید آنلاین متوسل شوید.

6. شما قادر به تغییر ISO خود نخواهید بود

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که به محض بارگذاری یک فیلم ، دیگر نمی توانید ISO آن را تغییر دهید. مقادیر ISO حساسیت فیلم به نور را توصیف می کنند – و در فیلم ، عکس توسط خود فیلم اداره می شود ، نه توسط دیافراگم یا سرعت شاتر. به همین دلیل برخی از عکاسان 3 یا 4 دوربین را با خود حمل می کردند. هر کدام با یک نوع فیلم با ایزوی متفاوت بارگیری می شدند.

7. با دقت و هوشیاری بیشتری عکس می گیرید

یکی از بزرگترین مزایای یادگیری کار با فیلم این است که تأثیر فوق العاده مثبتی در عکاسی دیجیتال شما خواهد داشت. قبل از بارگذاری یک فیلم جدید ، با محدود کردن به 12 ، 24 یا 36 عکس ، هوشیارتر می شوید که چه زمانی آن دکمه شاتر را فشار دهید.

 این دلیل اصلی است که عکاسان دیجیتال آماتور برای بهبود کیفیت عکاسی دیجیتال باید عکاسی آنالوگ را یاد بگیرند.

8. عکاسی آنالوگ ارزان است

مردم معمولاً فکر می کنند که عکاسی آنالوگ گران است. اما اگر موفق شوید با هزینه ای کمتر از 100.00 دلار یا حتی رایگان دوربین عکاسی را تهیه کنید ، فقط باید قیمت فیلم و ساخت آن را اضافه کنید.

 

قبل از اینکه به طور متوسط هزینه 1000 دلاری یک دوربین دیجیتال سطح ابتدایی جدید را بدست آورید ، تصاویر خوبی خواهید گرفت. 

مطالب مرتبط:  اخلاق در عکاسی حیات وحش

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *