نور ثابت LED در عکاسی چیست؟

با داشتن چراغ LED Astra Bi-Colour ، من خروجی نور را به تنگستن تغییر دادم و در عین حال تعادل رنگ سفید در روز را در دوربین حفظ کردم. نتیجه یک نگاه گرم و درخشان غروب خورشید است – و به راحتی چرخاندن صفحه شماره گیری بود.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: اثر COVID-19 بر بازار رینگ لایت

 

یکی از بزرگترین تغییراتی که در فناوری روشنایی در سالهای اخیر رخ داده است ، معرفی – و پیشرفت سریع تکنولوژی – دیودهای ساطع کننده نور است. این چراغ های جمع و جور ، روشن و کم مصرف که بهتر به عنوان LED شناخته می شوند ، به طور کامل جایگزین منابع فلورسنت رشته ای و جمع و جور برای استفاده در منزل شده اند و این امر به کاهش هزینه ها و زنده ماندن چراغ های LED برای تولید عکس و فیلم از همیشه کمک می کند.

در حالی که قیمت این چراغ ها همچنان کاهش می یابد ، تولید آنها همچنان رو به افزایش است. با چنین بهبود مداوم ، چراغ های LED برای استفاده حرفه ای بیش از هر زمان دیگری زنده هستند – و روز به روز بهتر می شوند.

در اینجا برخی از مزایای نور ثابت LED و همچنین نحوه استفاده از LED برای پرتره چه در استودیو کار می کنید و چه خارج از منزل ذکر شده است.

یک لیست طولانی از جوانب مثبت

یکی از مزایای اصلی استفاده از منابع نوری LED مصرف برق نسبتاً کم آنها است ، خصوصاً در رابطه با لومن هایی که آنها تحویل می دهند. از آنجا که انرژی آنها بسیار کارآمد است ، LED ها حتی می توانند توسط باتری ها تغذیه شوند – و آنها را برای کار در مکان های از راه دور ، خارج از استودیو و دور از دسترسی به برق کاملا ایده آل می کند. صحبت از آزاد کردن! فرار از روی کابل ها را فراموش کنید ، در حالی که حیاط های اضافی در استودیو یا مکان دیگر کمتر اجرا می شوند. با استفاده از LED باتری می توانید چراغ پایه ای را که هیچ سیم در آن دیده نمی شود روشن کنید.

آنها همچنین چراغ های خنک هستند که لمس آنها خنک است. برخلاف “چراغ داغ” که همانطور که از نامشان پیداست ، بیش از حد داغ نیستند (به معنای واقعی کلمه) ، LED ها آنقدر گرم نمی شوند. این بدان معناست که انگشتهای سوخته شده کمتر و تنظیم روشنایی چراغها هنگام روشن بودن بسیار آسان تر است و نیازی به دستکش نیست. این فقط یک راحتی است ، اما هیچ چیز نیست.

یک روش خاص که من می خواهم از منابع نور LED با باتری در محل استفاده کنم این است که نور طبیعی موجود را افزایش می دهد تا به آن کمی جلای بیشتری ببخشد ، کمی ارزش تولید بیشتری دارد. به عنوان مثال هنگام کار در کنار یک پنجره بزرگ و روشن ، من گاهی منبع LED را مستقیماً بین پنجره و سوژه قرار می دهم تا کمی کیفیت فوق العاده به صحنه اضافه کنم ، لبه ها را افزایش داده و کمی لگد بزنم بدون اینکه تداخلی در حالت کلی داشته باشم. نگاه نرم از نور طبیعی. شدت آن LED را شماره گیری کنید تا کمی از نور پنجره خارج شود و ناگهان LED آن را گرفته و پنجره پر می شود. گزینه های زیادی از همان نور در همان مکان وجود دارد و در هر زمان آنچه می بینید همان چیزی است که به دست می آورید. این مزیت بزرگ استفاده از LED است.

این تکنیک در فضای باز نیز به خوبی کار می کند. با قرارگیری سوژه در سایه باز و پس زمینه ای کمی روشن تر ، تابش نور طبیعی منعکس شده به تنهایی می تواند برای ایجاد یک پرتره عالی کافی باشد. اما با کمی نوردهی در نور موجود برای پایین آوردن رنگ پس زمینه و افزایش غنای صحنه ، می توانید یک چراغ کلید LED را برای ایجاد نور مناسب سوژه برای ایجاد تعادل با محیط اضافه کنید ، ضمن اینکه به طور همزمان تمیز و اضافه می کنید و به نمای کلی نورپردازی ضربه بزنید. به طور خلاصه ، یک کلید LED متعادل با نور طبیعی می تواند بهترین حالت را در هر دو جهان فراهم کند – با کنترل نور استودیو ، ظاهر و احساس نور طبیعی را فراهم می کند. و از آنجا که از طریق باتری کار می کند ، LED می تواند این کار را تقریباً در هر جایی فراهم کند.

کی دیگر از مزایای کار با LED ها این است که ، برخلاف strobes ، برای فیلمبرداری نیز ایده آل هستند. این باعث می شود که این چراغ ها عملاً برای هر کسی که وظیفه مضاعف عکاسی و فیلمبرداری را بر عهده دارد ، بی دردسر باشد. هنگام خرید چراغ های LED برای استفاده در ویدئو ، حتماً چراغ هایی با فن خنک کننده بی صدا انتخاب کنید – یا اصلاً فن نداشته باشید. مهندسین صوتی چراغ هایی با طرفداران بلند را دوست ندارند.

 

من دوست دارم Astra LitePanels خود را در مکان قرار دهم ، وقتی می دانم که در حال حرکت و پرتره های زیادی با زمان تنظیم کوتاه در انواع مختلف نورهای محیط هستم. من یک پخش کننده ScrimJim را همراه خواهم داشت تا نور را نرمتر کند ، که این مزیت ساده سازی سایه ها از LED چند دیود را دارد.

(ببینید ، یک صفحه مانند آن با ده ها LED منحصر به فرد فردی سایه ای تولید می کند که دارای ده ها لبه کوچک است. این یکی از دلایلی است که برخی از افراد با روشنایی با LED ها دست و پنجه نرم می کنند ، اما به شرطی که بتوانید نور را بازپس بگیرید یا آن را از طریق جعبه نرم پخش کنید یا ابریشم ، شما نه تنها نور را برای پرتره ها چاپلوس تر می کنید ، بلکه سایه های اضافی لبه را نیز از بین می برید.)

همانطور که از نور پنجره به سمت قسمت های داخلی روشن شده توسط تنگستن حرکت می کنم ، می توانم با LED خود تعادل محیط را ادامه دهم زیرا دو رنگ است – به این معنی که همان وسیله دارای چراغ های LED تنگستن و نور روز است که می تواند به طور کامل به انتهای آن طیف تغییر یابد یا در مورد Astras در هر مکانی قرار گیرد.

 

شما همچنین می توانید تعادل نور روز را داشته باشید و سپس به آسانی صفحه را به سمت تنگستن بچرخانید تا راهی برای افزودن یک گرما باشد اگر مثلاً در یک سایه باز و خنک عکس بگیرید. این روش دو رنگ یک روش عالی برای کار سریع و آسان در نور روز ، تنگستن و نور فلورسنت است: فقط با رنگ مناسب شماره گیری کنید و بروید.

قابلیت های دو رنگ بودن بسیاری از منابع LED ، آنها را بسیار عملی می کند و جلوه های ویژه جالب را نیز امکان پذیر می کند. به عنوان مثال ، اگر می خواهید پس زمینه نور روز را به رنگ آبی روشن درآورید ، می توانید دوربین خود را روی تعادل رنگ سفید تنگستن تنظیم کنید ، صفحه LED را به تنگستن تبدیل کرده و در حالی که پس زمینه آبی تغییر رنگ می دهد ، یک کلید کلید خنثی ایجاد کنید. عکس این نیز کار می کند.

به علاوه ، در حالی که دوربین را روی نور روز تنظیم می کنید ، می توانید عمداً نور را به تعادل تنگستن تغییر دهید. نور کلید نارنجی حاصل یک روش عالی برای جعل درخشش گرم و غروب خورشید است. بله ، شما می توانید این کار را با استروب و ژل نیز انجام دهید. اما با یک LED ، به سادگی چرخاندن صفحه شماره گیری است – و آنچه می بینید چیزی است که خواهید گرفت.

 

من گاهی اوقات از نور LED متعادل شده با تنگستن به عنوان چراغ مویی که در بالا و پشت سوژه پرتره قرار می گیرد استفاده می کنم ، فقط برای اضافه کردن کمی گرما و علاقه به یک عکس غیر مستقیم به عنوان مثال تصویر من از جسیکا در استودیو از یک کلید LED Astra استفاده می کند که برای تعادل نور روز تنظیم شده است ، چراغ موی Astra به تنگستن منتقل شده است.

بنابراین چه چیزی است؟
جلب توجه با LED ها این است که ، عالی هستند ، اما در هنگام خروج ، هیچ تطابقی برای استروب ها ندارند. من می توانم ISO 100 و f / 8 را از یک بارق 15 فوت در طول روز دریافت کنم ، اما موفق به دریافت یک چراغ LED برای تولید چنین نوع مشت می شوم. به عنوان مثال عکس جسیکا در استودیوی بالا در ISO 2000 و 1/160 در f / 2.8 است. به همین ترتیب ، هنگام کار در فضای باز با این چراغ ها ، معمولاً همان نوع آزادی کار را ندارید که هنگام استفاده از بارق استفاده می کنید. به احتمال زیاد هنگام کار در فضای باز ، اکثر LED های مصرف کننده را برای شدت نور خورشید مطابقت نمی دهید ، که به راحتی گزینه های تطبیق پذیری نور را کمی محدود می کند. چراغ ها به منظور استفاده از برخی از LED ها در فضای باز ، باید نزدیک قرار بگیرند یا سوژه ها در سایه قرار بگیرند. و هر اصلاح کننده ای که بین منبع و موضوع قرار می دهید ، خروجی را حتی بیشتر کاهش می دهد.

 

اما خبر خوب این است که تغییر می کند ، و هر نسل جدیدی از چراغ های LED دارای خروجی بیشتری نسبت به گذشته هستند. نسخه 6X پنل Astra شش برابر نور نسل اول است که همین چند سال پیش بیرون آمد. هنوز بهتر ، این تفاوت اساسی بین LED ها و استروب ها نیز می تواند یک مزیت باشد.

هنگامی که من یک عکاسی پرتره را با یک بارق عکاسی می کنم ، یک عارضه جانبی – که معمولاً یک اثر خوب محسوب می شود – این است که عکس ها تیز هستند. بارق هر حرکت کوچکی از سوژه یا دوربین من را مسدود می کند ، و پوست در تمام شکوه آن کاملاً تیز است. اما هنگامی که از یک نور ثابت استفاده می کنید و در معرض نوردهی در محله مثلا 125/1 در f / 4 کار می کنید ، می خواهید پرتره هایی بسازید که اساساً به اندازه تصاویر نور باران تیز نیستند. و گرچه وضوح خوب است ، وضوح بیش از حد هرگز سوژه پرتره را لبخند نمی زند.

 

به این فکر کنید: نسلهای متمادی ، عکاسان پرتره به دنبال روشهایی برای نرم کردن پوست ، برداشتن لبه برخی از جزئیات کوچک مزاحم مانند منافذ ، لکه ها و چین و چروک ها هستند. و اگر کمی حرکت دوربین بتواند آن لبه را از بین ببرد ، این اغلب یک چیز خوب است. همانطور که من وضوح ناشی از استروب ها را دوست دارم ، از توانایی ساخت یک پرتره کمی ملایم و با شدت خشن تر هنگام استفاده از چراغ های LED نیز قدردانی می کنم. قطعاً می توان آنها را تیز کرد ، اما همیشه لازم نیست. و این ترکیب خروجی نسبتاً کم با سرعت شاتر در محدوده معقول 1 / 125th باعث پرتره های واضحی می شود که لازم نیست خیلی زیاد باشد.

مطالب مرتبطمعنی حروف و اعداد بر روی لنزهای فوجی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *