میکروفون کاردیوئید چیست؟

کاردیوئید ، هیپرکاردیوئید ، سوپر کاردیوئید ، ساب کاردیوئید

میکروفون supercardioid 

رایج ترین میکروفون یک طرفه میکروفون کاردیوئیدی است که به این دلیل نامگذاری شده است زیرا الگوی حساسیت “به شکل قلب” است ، به عنوان مثال کاردیوئید. میکروفون های خانواده کاردیوئید معمولاً به عنوان میکروفون صوتی یا گفتاری استفاده می شوند زیرا در رد صداهای جهات دیگر مهارت دارند. در سه بعد ، کاردیوئید مانند سیبی است که در اطراف میکروفون قرار دارد ، که “ساقه” سیب است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: خرید انواع رینگ لایت

 

پاسخ کاردیوئید پیکاپ را از سمت و عقب کاهش می دهد و به جلوگیری از بازخورد نمایشگرها کمک می کند. از آنجا که این میکروفون های مبدل جهت دار با حس گرادیان فشار به الگوهای خود می رسند ، قرار دادن آنها بسیار نزدیک به منبع صدا (در فواصل چند سانتی متری) منجر به افزایش باس به دلیل افزایش شیب می شود. این به عنوان اثر مجاورت شناخته می شود. SM58 بیش از 50 سال است که بیشترین استفاده را برای میکروفون زنده دارد که اهمیت و محبوبیت میکروفون های کاردیوئیدی را نشان می دهد.

کاردیوئید به طور موثر یک superphone از یک میکروفون همه جهته (فشار) و یک شکل 8 (گرادیان فشار) است. برای امواج صوتی که از پشت می آیند ، سیگنال منفی از شکل 8 سیگنال مثبت را از عنصر همه جهته لغو می کند ، در حالی که ، برای امواج صوتی که از جلو می آیند ، این دو به یکدیگر اضافه می شوند. با این حال ، در فرکانس های پایین یک میکروفون کاردیوئیدی مانند یک میکروفن چند جهته رفتار می کند.

با ترکیب دو مولفه در نسبتهای مختلف ، می توان به هر الگویی بین omni و شکل -8 دست یافت که خانواده کاردیوئیدهای مرتبه اول را تشکیل می دهد. اشکال معمول عبارتند از:

میکروفون هایپرت کاردیوئید مشابه کاردیوئید است ، اما با سهمی کمی بیشتر در شکل 8 ، منجر به محکم تر شدن سطح حساسیت جلو و لوب کوچکتر از حساسیت عقب می شود. این ماده با ترکیب دو جز components در نسبت 3: 1 و تولید پوسته در 109.5 درجه تولید می شود. این نسبت ضریب جهت پذیری (یا شاخص ضریب هدایت) را به حداکثر می رساند. 


یک میکروفون فوق العاده قلبی مانند یک فوق کاردیوئید است ، با این تفاوت که پیکاپ جلو بیشتر است و پیکاپ عقب نیز کمتر است. با نسبت 5: 3 و پوسته در دمای 126.9 تولید می شود. این نسبت نسبت جلو به عقب را به حداکثر می رساند. نسبت انرژی بین تابش جلو و عقب. 
میکروفون زیر کاردیوئید هیچ نقطه پوچی ندارد. با نسبت 7: 3 با سطح 3–10 دسی بل بین وانت جلو و عقب تولید می شود. 
سه میکروفون / هیدروفون کاردیوئیدی می توانند به صورت یک سه گانه درهم جهت جهت افزایش سود و همچنین ایجاد یک چراغ تابشی هدایت شوند.

مطالب مرتبطعکاسی از لباس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *