میکروفون بی سیم در مقابل میکروفون با سیم

تفاوت بین استفاده از میکروفون سیمی و بی سیم تنها در کیفیت صدا نیست. این در مورد گروهی از عوامل دیگر است که بسیاری از آنها را کاربران قبل از انتخاب باید در نظر بگیرند.

در سیستم صوتی حرفه ای، مزایا و معایبی برای سیستم میکروفون بی سیم و سیمی وجود دارد. انتخاب باید توسط برنامه خاص کاربر تعیین شود. برخی صرفاً تصمیم می گیرند که میزان به هم ریختگی کابل را کاهش دهند، در حالی که برخی دیگر به مسائل دیگر نگاه عمیق تری دارند. در اینجا چند مسئله وجود دارد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: قیمت انواع رینگ لایت

 

یکی از مسائل مهم قیمت است. قیمت یک کانال میکروفون بی سیم حدود چهار تا 10 برابر مشابه سیمی خود خواهد بود. به عنوان مثال، یک میکروفون سیمی سخت Shure SM58 که یک استاندارد صنعتی است، حدود 100 دلار به فروش می رسد. همان میکروفون SM58 در سیستم بی سیم سطح مبتدی Shure’s BLX24/SM58 به قیمت 299 دلار به فروش می رسد. همان  میکروفون در یک سیستم پیشرفته Shure ULX-D بسته به ویژگی‌ها و پیکربندی می‌تواند هزاران دلار هزینه داشته باشد.

بسیاری از کاربران هنوز بر این باورند که یک میکروفون بی‌سیم نمی‌تواند به خوبی میکروفون سیم‌کشی شده باشد. این دیگر حقیقت ندارد. سیستم های بی سیم دیجیتال مدرن بسیار دقیق و قابل اعتماد هستند.

شاید بزرگترین مسائل باقی مانده سادگی و قابلیت اطمینان باشد. اگر بتوانید سیم را تحمل کنید، استفاده از میکروفون های سیمی آسان و قابل اعتماد است. کاربران لازم نیست نگران انتخاب فرکانس یا عمر باتری باشند.

اکثر مشکلات مربوط به کابل میکروفون است. از بهترین کیفیت کابل و کانکتور استفاده کنید و این به ندرت مشکل ساز است. اگر این اتفاق بیفتد، یک سوئیچ ساده کابل مشکل را برطرف می کند. با میکروفون های سیمی می توانید در هزینه  صرفه جویی کنید.

امروزه به دلیل کمبود فرکانس، استفاده از میکروفون بی سیم در ایالات متحده در سال های آینده مشکل تر خواهد شد. از آنجایی که این روزها همه گوشی‌های هوشمند را در جیب خود حمل می‌کنند، طیف کمتر و کمتری برای میکروفون‌های بی‌سیم وجود دارد. 

به طور کلی در مواردی که نیاز به قابلیت اطمینان مطلق است، از میکروفون های سیمی استفاده کنید. حتی رئیس جمهور ایالات متحده فقط از میکروفون سیمی استفاده می کند. اما اگر تکنسین های مناسب، بودجه لازم و نیاز ضروری دارید، میکروفون های بی سیم از نظر کیفیت صدا بی نظیر هستند.

مطالب مرتبط: تاثیر عکاسی بر محیط زیست
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *