مقایسه کانن 80D با نیکون D7500

معرفی

ما قبلاً بررسی کرده ایم که Nikon D7500 چگونه در لیست نیکون قرار می گیرد و چگونه با D500 گران تر و مدل قبلی آن یعنی D7200 مقایسه می شود.

اما اکنون ، ما می خواهیم نحوه مقایسه نیکون D7500 با کانن EOS 80D کانن را بررسی کنیم.

مسلماً EOS 80D قدیمی تر است و در فوریه 2016 با MSRP 1199 دلار عرضه می شود ، گرچه در حال حاضر با قیمت 1099 دلار به فروش می رسد.

D7500 در آوریل سال جاری اعلام شد و MSRP و قیمت فروش آن در حال حاضر 1299 دلار است. بنابراین شما کمی بیشتر پرداخت می کنید و با D7500 دوربین جدیدتری تهیه می کنید ، اما در واقع این به چه معنی است؟ 

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: با رینگ لایت در ZOOM زیباتر دیده شوید

 

سنسور و کیفیت تصویر

D7500 یک سنسور جدید 20 مگاپیکسلی را از برادر گران قیمت خود ، D500 به ارث برده است ، که ممکن است در ابتدا شبیه یک رتبه پایین در کنار واحد 24 مگاپیکسلی در EOS 80D باشد.

اما گرچه ما هنوز فرصتی برای آزمایش دقیق D7500 نداشته ایم ، اما کیفیت تصویر بسیار شبیه D500 است ، زیرا دوربین در عملکرد خام نسبت به EOS 80D عملکرد ایزوی بالاتری را ارائه می دهد و کاهش نویز JPEG که جزئیات را حفظ کرده و نویز را نیز کمی بهتر از بین می برد.

ما همچنین با رنگ های زرد و قرمز گرم اشباع و قرمز و سبزهای پر جنب و جوش – در عین حال خنثی – طرفدار پرطرفدار رنگی JPEG نیکون هستیم.

بنابراین گرچه خیلی زود است که بتوانیم کیفیت نهایی تصویر را به صورت قطعی انجام دهیم ، خط تصویربرداری D7500 قطعاً رقابتی به نظر می رسد ، با وجود مزیت وضوح (کوچک) EOS 80D.

میزان عکاسی و بافر

Nikon D7500 را به حالت عکسبرداری «پیوسته بالا» تغییر دهید و با سرعت انفجار 8 فریم در ثانیه مورد استقبال قرار خواهید گرفت ، در حالی که EOS 80D در 7 درجه تمام می شود.

مطمئناً اختلاف زیادی نیست ، اما هنگام نگه داشتن آن دکمه شاتر است پایین که واقعاً متوجه یک تفاوت خواهید شد.

بافر EOS 80D قادر به نگه داشتن 110 عکس JPEG یا 25 تصویر خام است ، در حالی که D7500 به شما اجازه می دهد تا به تعداد بی نهایت عکسبرداری از JPEG و همچنین 50 پرونده خام فشرده نشده 14 بیتی بپردازید.

برای کسانی که نیاز به انفجارهای طولانی یا چندین انفجار سریع سریع متوالی دارند ، D7500 به راحتی جلو می رود.

 

صفحه نمایش

هر دو مدل D7500 و 80D دارای صفحه نمایشهایی با قطر 3.0 “هستند و قابلیت لمس را دارند. وضوح 80D بسیار بالاتر است و دارای نسبت ابعاد 3: 2 استاندارد تر (برای این قالب سنسور) است ، اما کاملاً بیان می شود طراحی ، در حالی که D7500’s فقط یک طراحی شیب دار است.

طراحی کج در D7500 عکسبرداری خیابانی بدون سر و صدا بیشتر از لگن را ارائه می دهد ، بدون اینکه صفحه بزرگی به پهلو برگردد ، اما 80D امکان عکسبرداری از زوایای بالا و پایین را در هر دو حالت عمودی و افقی فراهم می کند.

نگه داشتن یک دست روی صفحه کاملاً مفصلی EOS 80D همچنین می تواند به ثبات دوربین کمک کند ، اما از طرف دیگر ، بیرون انداختن صفحه نمایش مانع استفاده از درگاه های HDMI و USB می شود.

این مشکلی برای کسانی است که از ضبط کننده فیلم خارجی استفاده می کنند یا کسانی که می خواهند در یک استودیو از همدیگر استفاده کنند. صفحه نمایش فقط شیب در D7500 در هیچ یک از این شرایط مشکلی ایجاد نمی کند.

بدنه ، کنترل و ساخت

اما اگر در فضای باز ، در شرایط بالقوه بارانی یا نامساعد جسارت کنید ، چه می کنید؟ هیچ یک از این دوربین ها بدنه ای کاملاً فلزی ارائه نمی دهند اما هر دو با اطمینان خاطر بسیار خوبی ساخته شده اند.

D7500 با ترکیبی از پلاستیک تقویت شده با فیبر کربن (CFRTP) و آلیاژ منیزیم ساخته شده است ، در حالی که EOS 80D از پلاستیک پلی کربنات ساخته شده است و هر دو تا حدی مهر و موم شده اند.

D7500 در دست کمی محکم تر احساس می شود ، اما مگر اینکه به منطقه جنگی بروید یا دوربین هایتان بسیار سخت گیر باشند ، کیفیت ساخت نباید خیلی زیاد باشد تا شما یکی از این دوربین ها را نسبت به دوربین دیگر انتخاب کنید.

هر دو دوربین دارای دو صفحه کنترل برای دستکاری آسان در تنظیمات دستی دوربین هستند ، دارای تعداد زیادی دکمه و کلید خارجی هستند و سطح سفارشی سازی معقولی را ارائه می دهند.

هر یک از آنها یک اسلات کارت SD را ارائه می دهد و EOS 80D دارای درجه CIPA است تا 960 عکس باتری کامل ، در حالی که D7500 به 950 عکس درجه بندی شده است. هر دو منظره یاب 100٪ پوشش ارائه می دهند ، اگرچه D7500 از نظر بزرگنمایی بسیار بزرگتر است.

این سوال که آیا ارگونومی و کنترل های کانن در مقایسه با نیکون برتر است ، بسیار ذهنی است. بهتر است ، اگر می توانید ، هر یک را بردارید و ببینید احساستان درباره هرکدام چیست؟

 

فوکوس خودکار

D7500 دارای سیستم فوکوس خودکار 51 نقطه ای (15 نوع متقاطع) از D7200 (و D750) است ، اما اکنون شامل سنسور اندازه گیری 180k پیکسل D500 برای ردیابی دقیق تر موضوع (که نیکون آن را ردیابی سه بعدی می نامد) از طریق منظره یاب است . در آزمایش اولیه ما ، سنسور اندازه گیری جدید تفاوت مثبت محسوسی ایجاد می کند.

در همین حال ، EOS 80D دارای یک سیستم 45 نقطه ای است که همه نقاط از نوع متقاطع هستند و از سنسور اندازه گیری 7560 پیکسل RGB + IR برای کمک به ردیابی موضوع iTR (ردیابی و شناسایی هوشمند) خود استفاده می کند.

هنگام عکسبرداری از طریق منظره یاب ، ردیابی سوژه D7500 به راحتی برنده می شود و با اطمینان بیشتر از 80D به سوژه ها می چسبد در حین حرکت در قاب.

همچنین Auto AF Fine Tune را که برای اولین بار در D5 و D500 دیده می شود ، برای کمک به شما در کالیبراسیون لنزهای خاص خود به D7500 خاص خود ارائه می دهد تا بهترین نتیجه را داشته باشد.

با این حال ، دوربین دوگانه Pixel AF کانن هنوز انجام نشده است. هنگام عکسبرداری در Live View ، D7500 در مقایسه با EOS 80D کاملاً ماقبل تاریخ احساس می شود.

در حالی که می توانید برای جابجایی نقطه فوکوس خود روی D7500 ضربه بزنید ، هنوز هم قبل از استقرار دوربین در فوکوس بحرانی ، یک سری شکارهای مشخص با استقبال مواجه می شوید. در 80D ، فقط ضربه بزنید و به آرامی فوکوس را قفل کنید ، قفل شود و ردیابی کنید.

 

اتصال ، گرفتن باتری

از نظر انتقال بی سیم ، چه به تلفن ، لپ تاپ ، ابر یا جاهای دیگر ، بین این دو دوربین چیز زیادی وجود ندارد. D7500 به بلوتوث LE دست می یابد تا (امیدوارم) به شما کمک کند روند جفت سازی آسان تر شود ، اما اگر کاربر Android هستید ، ممکن است NFC در EOS 80D راحت تر باشد.

سرانجام ، برای کسانی که نیاز به استقامت گسترده دارند ، یک گزینه چسباندن باتری شخص اول برای EOS 80D وجود دارد ، در حالی که نیکون یکی از آنها را برای D7500 ندارد.

 

کدام بهتر است؟

برای کسانی که از عکسبرداری سریع و عکسبرداری سریع استفاده می کنند و در درجه اول از منظره یاب نوری استفاده می کنند ، D7500 با سرعت انفجار سریع تر ، بافر عمیق تر و سیستم فوکوس خودکار با تشخیص فاز بهتر (احتمالاً پیشرو در کلاس) ، با ردیابی AF سه بعدی ، شرط بهتر است.

برای کسانی که تأکید بیشتری بر روی فیلم دارند و لزوماً به 4K احتیاج ندارند (یا فقط در یک محصول 2.25x نمی خواهند) ، EOS 80D به سختی قابل ضرب و شتم است ، زیرا بخش کوچکی به دلیل Dual Pixel AF کانن نیست.

این فقط فیلمبرداری با فوکوس مناسب را بسیار آسان می کند ، امکان شناسایی قابل اعتماد چهره و ردیابی سوژه و همچنین کنترل دقیق فوکوس را فراهم می کند.

اما صبر کنید ، هنوز کار ما تمام نشده است …

در مقابل 7D II؟

دوربین دیگری نیز در لیست کانن وجود دارد که تا حدی با D7500 نیز رقابت می کند – دوربین EOS 7D Mark II که بیشتر طرفدار آن است.

7D Mark II در سپتامبر سال 2014 به بازار آمد ، بنابراین اگرچه کمی دندان است اما همچنان پرچمدار APS-C کانن است. در حالی که با MSRP 1799 دلار روانه بازار شد ، در حال حاضر حدود 1499 دلار فروخته می شود ، بنابراین حدود 200 دلار بیشتر از Nikon D7500 است.

در حالی که هر دو سنسورهایی با وضوح مشابه دارند ، تقریباً مطمئناً D7500 از دامنه دینامیکی بهتری برخوردار است و به لطف سنسور جدیدتر و موروثی D500 ، عملکرد ISO بالا را بهبود می بخشد.

7D Mark II دارای اسلات کارت دوتایی (یک CF و یک SD) است ، اما بافر D7500 هنوز امکان عکسبرداری با انفجار طولانی تر در Raw را فراهم می کند. به نام دوام کامل ، صفحه 7D II ثابت است.

منظره یاب ها و سطح کنترل های خارجی نیز قابل مقایسه هستند ، هرچند که 7D II از یک بدنه آلیاژ منیزیم ساخته می شود. 7D Mark II برای استفاده از سیستم AF تمام عیار متقاطع ، دارای یک جوی استیک AF برای سهولت انتخاب AF است ، هرچند ردیابی سه بعدی نیکون همچنان از اجرای قدیمی iTR توسط Canon بهتر عمل می کند.

از طرف دیگر ، اگرچه 7D II با پردازنده قدیمی تر ارائه می شود ، اما همچنان با Dual Pixel AF عرضه می شود و به همین ترتیب ، باید تجربه بهتری نسبت به D7500 داشته باشد.

سرانجام ، اتصال در 7D II با کارت SD Wi-Fi اختیاری همراه است ، در حالی که این کارت در D7500 تعبیه شده است.

به طور کلی ، EOS 7D Mark II هنوز یک اسب کار قابل اعتماد و با دوام است که به خوبی از جوانب فصلی کار می کند – اما اگر شما یک علاقه مند غیرتمند هستید که به دنبال گرفتن دوربین جدید هستید یا فقط قصد دارید به بخش DSLR علاقه مند شوید ، ما نمی توانیم کمک کنید اما احساس کنید Nikon D7500 گزینه بهتری است.

مطالب مرتبطدوربین جدید کانن بر پایه هوش مصنوعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *