معرفی دوربین عکاسی GFX100S فوجی فیلم

شرکت فوجی در معرفی دوربن عکاسی GFX100S چنین اعلام کرده:

“تاریخ غنی ما در ساخت دوربین ها و فیلم های با ابعاد بزرگ ، زمینه را برای ما فراهم کرده است تا دوربین های با وضوح فوق العاده مانند GFX100S را به واقعیت تبدیل کنیم. فقط این نیست که ما رزولوشن 102 مگاپیکسلی را در یک سنسور تصویربرداری 43.8 × 32.9 میلی متر قرار داده ایم ، بلکه تمام میراث ما در علم رنگ و فناوری فیلم نیز همین است که تفاوت ایجاد می کند.”

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: نورپردازی خلاقانه با استفاده از رینگ لایت

 

پردازنده

موتور پردازنده تصویر

 قدرت بدون کنترل هیچ چیز نیست و X-Processor 4 موتور عالی برای ارائه بارها و بارها تصاویر خیره کننده و با کیفیت بالا است. به طرز حیرت انگیزی ، همه این کارها با سرعت چشمگیر انجام می شود ، در حالی که چندین دهه تجربه در زمینه دانش رنگی را برای هر تصویر اعمال می کند. در پایان روز ، مهم نیست که GFX100S صادقانه رنگ ها را تولید می کند یا از فیلم شبیه سازی استفاده می کند ، تا یک منظره منحصر به فرد از یک صحنه ارائه دهد ، زیرا همیشه یک تصویر را به شکلی ارائه می دهد که روند خلاقیت شما را بهبود بخشد.

 

G Mount

لنزهای G Mount که برای همگام سازی با سنسورهای تصویربرداری 100MP + طراحی شده اند ، برای ارائه خدمات مادام العمر بهینه شده اند. با فاصله کانونی فلنج کوتاه ، که به جمع و جور بودن دوربین های سیستم GFX کمک می کند ، لنزهای G Mount برای جلوگیری از افت نور محیطی طراحی شده اند. هنگامی که با یک سنسور تصویربرداری بزرگ CMOS ترکیب می شود ، این روش منجر به وضوح خیره کننده لبه به لبه می شود.

 

شاتر

طراحی شده برای هماهنگی با GFX100S ، واحد شاتر طراحی شده مجدد این دوربین 15٪ سبک تر از دستگاه GFX100 اصلی است ، اما اندازه کوچکتر آن به هیچ وجه عملکرد آن را به خطر نمی اندازد. در حقیقت ، دوام و عملکرد تقریباً مطمئن است ، زیرا در طول عمر خود بیش از 150،000 شات را تضمین می کند.
پنج نوع شاتر نیز وجود دارد ، از جمله یک شاتر خاموش الکترونیکی ، بنابراین مهم نیست که در یک عروسی ساکت باشد یا یک کنسرت گوش شکن ، سازندگان تصویر در همه جا می توانند گزینه ای را انتخاب کنند که بهترین شرایط را با آنها کار کند. 

 

ضد ضربه

تصاویر با وضوح فوق العاده به همه کمکی که می توانند هنگام از بین بردن ارتعاشات ناخواسته کمک کنند ، نیاز دارند ، زیرا حتی کوچکترین حرکتی را می توان در بهترین جزئیات تصویر مشاهده کرد. به همین دلیل واحد شاتر GFX100S به یک کمک فنر اختصاصی مجهز شده است. این نه تنها پاسخ شاتر سریع تری را برای افزایش عملکرد فراهم می کند ، بلکه همچنین اشاره به شوک شاتر را به حداقل می رساند ، به این معنی که لحظات عالی همیشه در اختیار شماست ، لرزش کاهش می یابد.

 

لرزشگیر تصویر

GFX100S از یک سیستم تثبیت کننده تصویر داخلی (قدرتمند) طراحی شده و قدرتمند (IBIS) برخوردار است که 20٪ کوچکتر و 10٪ سبک تر از نسخه موجود در GFX100 است. به طرز حیرت انگیزی ، با وجود این کاهش و اندازه و وزن ، هنوز هم می تواند تا شش ایستگاه تثبیت کننده پنج محوری را فراهم کند ، که به طور چشمگیری امکان ایجاد تصاویر دستی در بسیاری از شرایط و انواع مختلف را برای سازندگان تصویر در همه جا افزایش می دهد. 

 

کیفیت

رزولوشن تصویر

با رزولوشن 102 مگاپیکسلی که در سنسور تصویربرداری 44 میلی متر در 33 میلی متر قرار دارد ، GFX100S کاملاً مجهز است تا جزئیات برتر را در هر تصویر یا قطعه فیلم ویدیویی ارائه دهد. با این وجود ، این امر بدون قدرت تفکیک پذیری لنزهای FUJINON G Mount امکان پذیر نخواهد بود. با بهره گیری از چندین دهه تجربه در ایجاد اپتیک پخش ، این ترکیب فناوری نوری و حسگر ما است که تصاویر شما را از هم متمایز می کند. از مژه های پرتره گرفته تا تیغه های ظریف چمن در یک چشم انداز باورنکردنی ، GFX100S برای قاب همه جزئیات همراه شماست.

 

سیستم مولتی شات

وقتی هیچ کاری به جز بهترین کارها انجام نشود ، GFX100S با چالش روبرو می شود. عملکرد Pixel Shift Multi-Shot آن 16 پرونده RAW را با هم ترکیب می کند و یک تصویر 400MP ایجاد می کند که بهترین جزئیات را با دقت نهایی رنگ بازتولید می کند. تصاویر با حرکت دادن حسگر تصویربرداری برای ثبت داده های قرمز ، سبز و آبی از هر پیکسل ایجاد می شوند. این فرآیند منجر به تولید مثل بی نظیر رنگ ، کمترین رنگ کاذب می شود و برای بایگانی کردن آثار هنری ، حفظ دارایی های فرهنگی یا هر کاربردی که به وفاداری زیاد رنگ و جزئیات مجلل نیاز دارد ، بسیار مناسب است.

بوکه قوی

استفاده از انتقال به حالت بزرگ و ترکیب GFX100S با GF80mmF1.7 R WR یا GF110mmF2 R LM WR ، عکاسی پرتره خود را از کاربران فول فریم جدا کنید و تصاویری را ایجاد کنید که ظاهری منحصر به فرد دارند.
از لحاظ چگونگی جداسازی سوژه های خود از پس زمینه و ایجاد کیفیت تقریباً سه بعدی برای تصویر ، بی نظیر است ، کاربران فول فریم برای ایجاد تصاویری با همان کیفیت زیبایی فشرده می شوند. این بیشتر به دلیل رابطه ای است که بین فاصله کانونی و نحوه بازتولید میدان دید آن روی یک سنسور با اندازه بزرگ وجود دارد. تصاویر با فرمت بزرگ به طور طبیعی تصاویری با فشرده سازی و تفکیک بیشتر ایجاد می کنند ، به همین دلیل است که به راحتی جایگزینی برای GFX100S یا یکی از لنزهای پرتره آن وجود ندارد.

تون های رنگی بیشتر

GFX100S به لطف فن آوری های پیشرفته سنسور که نتایج استثنایی را ارائه می دهد ، با شیب بندی فوق العاده ظریف رنگ ، صداهای فوق العاده صاف را ارائه می دهد. این نه تنها نتیجه وضوح کلی سنسور است ، بلکه به این دلیل است که دارای یک طراحی با نور پس زمینه است که به نور اجازه می دهد مستقیمتر به سنسور برخورد کند تا تصاویری با جزئیات بیشتر و نویز کلی کمتر تولید کند. این مورد را با توانایی GFX100S در ضبط فایل های 16 بیتی RAW و TIFF ترکیب کنید و جای تعجب نیست که چرا این انتخاب مناسب برای عکاسانی است که خواهان کمال هستند.

 

شبیه سازی عکاسی فیلم

تخصص فوجی فیلم در علم رنگ در میان سازندگان تصویر افسانه ای است. برای بیش از 85 سال ، مسئول برخی از شاخص ترین عکس ها و فیلم های جهان است. GFX100S با لمس یک دکمه به شما کمک می کند تا به این تجربه بی نظیر دسترسی پیدا کنید ، این موتور از یکی از مشهورترین موتورهای پردازش رنگ دیجیتال در جهان پشتیبانی می کند. با انتخاب 19 حالت منحصر به فرد شبیه سازی فیلم FUJIFILM ، دستیابی به رنگ خارق العاده ، بلافاصله ، مستقیم از دوربین و با یک حالت جدید شبیه سازی FIlm برای کشف ، آسان است – Nostalgic Neg. – شاید فقط ارزش این را داشته باشد که کمی بیشتر از آنچه در ابتدا فکر می کردید در اینجا بگذرانید.

طراحی شده برای بازسازی ظاهر تصاویر در آلبوم های عکس قدیمی ، Nostalgic Neg. تصاویری با رنگ های غنی در سایه ها و تناژ ملایم از طریق رنگ های میانی و هایلایت تولید می کند.

انعطاف پذیری واقعی 

خواه دنبال یک زن و شوهر باشید تا لحظه ایده آل خود را تنظیم کنند یا در بیابان قدم بزنید تا بزرگترین رازهای طبیعت را ثبت کنید ، مطمئن باشید GFX100S هنگام رسیدن به آنجا پشت شماست. اندازه جمع و جور و تثبیت کننده قدرتمند تصویر درون بدن (IBIS) به وضوح تصویر دستی کمک می کند ، در حالی که یک الگوریتم فوکوس برش لبه و فوکوس خودکار تشخیص فاز (PDAF) در کل قاب ، فوکوس خودکار سریع و دقیق را ارائه می دهد. مطمئن باشید که هرگز لحظه ای را از دست نخواهید داد ، مهم نیست که چقدر زودگذر باشد.

جمع و جور و راحت

 فقط با 900 گرم (1.98 پوند) ، به اندازه کافی جمع و جور است تا شما را با خود به هر کجا که بروید و با گرفتن ایمن و دکمه ارگونومیک ، راحت در دست داشته باشید تا بتوانید بر روی ساخت بهترین تصاویر خود تمرکز کنید.

دوربین های سیستم FUJIFILM GFX استانداردهای جدیدی را برای قابلیت جابجایی و عملکرد در مورد دوربین های با اندازه بزرگ تعیین کرده اند و GFX100S این میراث امروزی را ادامه می دهد. سنسور 102MP با وضوح بالا در بدنه ای قرار دارد که فقط 900 گرم (1.98 پوند) وزن دارد و دارای ابعادی بسیار کم حجم 150x104x87 mm (5.90 × 4.09 × 3.42 in) است. این دستگاه از یک واحد شاتر دوباره طراحی شده ، یک سیستم تثبیت کننده تصویر درون بدن با پنج محور برخوردار است و به لطف قدرت گرفتن در شکل ، به راحتی در دست قرار می گیرد. در اندازه آن ، ممکن است یک تجربه ساخت تصویر شبیه به سایر دوربین های فول فریم فراهم کند ، اما اشتباه نکنید ، GFX100S تصاویری با کیفیت بسیار بالاتر تولید می کند.

 

GFX100S برای سهولت و شهود بیشتر تجربه عکاسی در قالب بزرگ برای کاربران سیستم GFX جدید و موجود طراحی شده است. دارای شماره گیری PASM برای دسترسی به عملکردهای اصلی نوردهی آن. مدیریت به لطف صفحه LCD بالاتری که تنظیمات عملکرد اصلی را نشان می دهد – حتی در حالت خاموش بودن دوربین – راحت تر می شود ، در حالی که با طراحی مجدد Focus Lever و شاتر با لمس پر ، جلوه های نهایی تجربه تصویربرداری دوربین را ارائه می دهد.

از آنجا که GFX100S دارای یک صفحه کنترل کنترل PASM است ، کاربران جدید و موجود سیستم GFX به طور یکسان هنگام ورود به دنیای عکاسی با فرمت بزرگ نیازی به دلهره ندارند. شماره گیری همچنین دارای شش موقعیت سفارشی است که می تواند به تنظیماتی که اغلب استفاده می شود ، اختصاص داده شود تا آماده شود تا فوراً بین آنها تغییر یابد.
تغییر حالت از حالت ثابت به فیلم نیز از طریق اهرمی که در کنار صفحه حالت قرار دارد بسیار ساده انجام می شود. این کار باعث می شود تا عملکردها بدون زحمت جابجا شوند و به ایجاد ادامه دهند.

مانیتور LCD

با عملکرد صفحه مانیتور LCD در GFX100S فوراً وضعیت عملکردهای اصلی دوربین را بررسی کنید. مانیتور سیاه و سفید 1.8 اینچی کاملاً شفاف است و اطلاعات مهم شامل سرعت شاتر ، دیافراگم ، حساسیت ISO و فریم های باقیمانده را نمایش می دهد. صفحه نمایش نیز کاملاً قابل برنامه ریزی است ، بنابراین می توانید انتخاب کنید که چه اطلاعاتی را باید همیشه تحویل دهید.

 

اهرم فوکوس 

GFX100S دارای یک اهرم فوکوس تازه طراحی شده است که کنترل آن راحت تر و راحت تر است. اما این فقط شکل اهرم نیست که بهبود یافته است ، سیستم عامل نیز ارتقا یافته است و انتخاب نقطه فوکوس مناسب را آسان تر می کند.

LCD متحرک

برخی از بزرگترین تصاویر وقتی قرار می گیرند که دوربین در یک زاویه دراماتیک یا غیرمعمول قرار گرفته باشد. صفحه LCD 3.2 اینچی ، 2.36 میلیون نقطه ای در GFX100S شما را ترغیب می کند تا با 100 درصد پوشش و سه جهت کج ، 90 دیدگاه به سمت بالا ، 45 درجه به سمت پایین و 60 درجه به سمت راست ، در دیدگاه های مختلف کاوش کنید. از این انعطاف پذیری با کنترل صفحه لمسی استفاده کنید تا ترکیبات خود را به سطح بالاتری برسانید.

بدنه سخت و محکم

منیزیم
بدنه دوربین فوق العاده سبک ، در عین حال بسیار مقاوم ، از آلیاژ منیزیم ساخته شده است و برای پاسخگویی به نیازهای روزمره طراحی شده است. همچنین در حدود 1 میلی متر ضخامت بیشتری در اطراف پایه لنز وجود دارد تا از استحکام و پشتیبانی بیشتری برخوردار شود ، که هنگام استفاده از لنزهای بزرگتر بزرگتر و بزرگنمایی G Mount بسیار ضروری است.

 

مقاوم در برابر آب و هوا
به لطف بدنه دوربین که در 60 مکان مختلف مهر و موم شده است ، GFX100S به راحتی می تواند چالش برانگیزترین هوا و محیط را از بین ببرد. این می تواند در دمای کم -10 درجه سانتیگراد (14 درجه فارنهایت) کار کند و هم در برابر گرد و غبار و هم در برابر رطوبت مقاوم است.

منظره یاب

GFX100S دارای یک EVF 3.69 میلیون نقطه ای است که 100٪ پوشش را ارائه می دهد. جستجوگر از عناصر لنز مخصوص طراحی شده برای یک تجربه نمایش زنده با کیفیت بالا استفاده می کند و شامل یک دیوپتر است تا تجربه دید راحت تری را فراهم کند.

مطالب مرتبطمعرفی لنزهای RF کانن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *