فیلتر برای هلی شات

عکاسی با نوردهی طولانی مدت نسبتاً آسان هنگام شب با پهپاد DJI انجام می شود زیرا دوربین آنها تثبیت شده است. فقط یک سرعت شاتر کم تنظیم کنید و دکمه شاتر را فشار دهید. اگر در حال گرفتن اتومبیل ، قایق یا هر چیز نورانی دیگری هستید که در شب حرکت می کند ، در پایان با برخی از مسیرهای نور خنک مانند تصویر زیر مواجه خواهید شد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: اثر COVID-19 بر بازار رینگ لایت

 

اما اگر در طول روز اقدام به گرفتن عکس با نوردهی طولانی کرده اید ، می دانید که با تنظیم کمترین دیافراگم و کمترین ISO ممکن ، افزایش سرعت شاتر به طور حتم بیش از حد در معرض عکس شما قرار می گیرد. اینجاست که فیلترهای ND به کار شما می آیند.

فیلتر ND چیست؟

فیلتر Neutral-Density Filter یا فیلتر ND میزان نوری که وارد لنز دوربین می شود را کاهش می دهد. در زیر نور آفتاب ، یک فیلتر ND با جلوگیری از نوردهی بیش از حد ، در انتخاب دیافراگم و سرعت شاتر به عکاسان اجازه آزادی عمل می دهد.

استفاده از فیلترهای ND

عکس زیر با Phantom 4 Pro و با کمترین ISO و کمترین دیافراگم ممکن گرفته شده است. با کاهش سرعت شاتر در اینجا ، نوردهی بیش از حد اتفاق می افتد.

می بینید که امواج صاف شده و کمتر تعریف شده اند. استفاده از فیلتر ND32 و کاهش سرعت شاتر می تواند اثر را حتی بیشتر کند.

علاوه بر استفاده از فیلترهای ND برای عکاسی در طول روز از آب ، می توان از آنها برای عکس برداری بهتر از مناظر شهری استفاده کرد.

همانطور که مشاهده می کنید ، با کسب آرامش بیشتر برای تنظیم سرعت شاتر ، فیلترهای ND به شما امکان کنترل خلاقانه بیشتری بر عکس ها می دهند.

انتخاب فیلترهای ND

DJI سه فیلتر رسمی ND برای هلی شات های خود دارد: ND4 ، ND8 و ND16. عدد مرتبط با فیلتر ND نشان می دهد که چه مقدار نور از نظر کسری وارد لنز می شود.

ND4 نور را 1/4 کاهش می دهد. یک فیلتر ND4 می تواند 2 توقف نور را کاهش دهد و به شما اجازه می دهد سرعت شاتر را از 1 / 100s به 1 / 25s کاهش دهید.
ND8 نور را 1/8 کاهش می دهد. یک فیلتر ND8 می تواند 3 توقف نور را کاهش دهد و به شما اجازه می دهد سرعت شاتر را از 1/200 ثانیه به 1/25 ثانیه کاهش دهید.
ND16 1/16 نور را کاهش می دهد. فیلتر ND16 می تواند 4 توقف نور را کاهش دهد و به شما اجازه می دهد سرعت شاتر را از 1 / 400s به 1 / 25s کاهش دهید.
Phantom 4 Pro را به عنوان مثال در نظر بگیرید. تصویر زیر بدون فیلتر ND و ISO 100 ، دیافراگم F2.8 و سرعت شاتر 1/200 ثانیه گرفته شده است.

تصویر زیر با یک فیلتر ND16 پیوست شده گرفته شده است. با ISO و دیافراگم ثابت و سرعت شاتر را می توان روی 1 / 12.5 ثانیه تنظیم کرد.

اگر در این شرایط از فیلتر ND ضعیف تری استفاده می کنید ، نمی توانید به همان سطح تاری حرکت دست پیدا کنید. با این حال ، اگر فیلتر ND قویتر را انتخاب کنید ، نور زیادی از بدن دور نمی ماند ، تصویر شما در معرض نور قرار نمی گیرد و بر این اساس باید مقدار ISO شما افزایش یابد.

بنابراین فیلتر ND که باید انتخاب کنید به میزان نور اطراف و تاثیری که می خواهید بدست آورید بستگی دارد.

مطالب مرتبط:  بررسی لنز نیکون 50-24 Z

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *