فلاش پرتابل چیست؟

آیا می توانید جلوی این کلبه کاهگلی بایستید؟ ” از دووی ، یک زن بالیایی دوستانه که چند روز قبل با او آشنا شدم می پرسم. “من می خواهم عناصر پس زمینه بیشتری را در این پرتره قرار دهم.” گرمای جنگل و آفتاب درخشان محسوس است و چشمانم از عرق می سوزد. اما من از کنار هم قرار گرفتن این عکس پرهیجان هستم.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: مقایسه انواع رینگ لایت

 

از زمانی که یک هفته قبل در دنپاسار ، بالی فرود آمدم ، مأموریت داشتم تا عکس های محلی را ایجاد کنم. مردم بالی گرم ، صمیمی و در بهشت ​​گرمسیری زندگی می کنند. این جزیره احساس یک رویا می کند و مردم فریبنده آن هستند. این یکی از عجیب ترین مکانهایی است که بازدید کرده ام.

 

“خوب ، دیوی ، آیا می توانی حرکات رقص بسیار کندی را تجربه کنی؟” من منتظر آن موقعیت کلاسیک ، دستان فشرده بهم و همراه با آن نگاه سوراخ کننده بالی هستم. Dewi ، که در هتل من کار می کند ، همچنین به عنوان یک رقصنده بازی می کند. او موافقت کرد که در لباس مجری بالی برای پرتره حاضر شود. من چند مصوبه رقص را در این جزیره تماشا کرده ام و آنها را مسحورکننده دیده ام. به نظر می رسید حرکت ، حرکات و لباس های منحصر به فرد این جزیره جادویی و فرهنگ آن را تعریف می کند. این عکس پرتره با سطل بود. اما این فقط با یک ابزار مهم اتفاق می افتد: یک فلاش سبک بارق. من به یک فلاش احتیاج داشتم که بتواند بر آفتاب گرمسیری شدید غلبه کرده و سریع بازیافت کند.

من از یک نور کوچک اما قدرتمند Elinchrom ELB 400 وات همراه با 53 اینچ Rotalux Octaboxes برای نور زیبا و نرم استفاده کردم. به نظر می رسید دوی در مورد همه وسایل روشنایی کنجکاو است. هر روز کسی با یک سافت باکس بزرگ ظاهر نمی شود و می خواهد عکس شما را بگیرد. او در حالی که من در قرار گرفتن در معرض پس زمینه شماره می گرفتم ، با صبر و حوصله ژست گرفت.

من با لنز پرتره محیطی مورد علاقه خود ، 35mm F1.4 ، در 1/1000 ثانیه عکس گرفتم. و ƒ / 1.4. عکسبرداری کاملاً باز ، درختان نخل و کلبه دور را به یک صحنه نرم و خامه ای تبدیل می کند که یک “بوم” مناسب برای این عکس است. من وجد داشتم لحظه ای کوتاه از زمان ، ارتباطی که در تصویری ثبت شده است که برای سالهای آینده در نظر خواهم گرفت.

 

استودیو را با خود حمل کنید

دیگر روزهای جابجایی بسته های بزرگ فلاش از طریق فرودگاه و مسیر دنباله ای گذشته است. استروب های مدرن سبک تر و قدرتمندتر از هر زمان دیگری هستند. برای سالها ، تنظیم نور سبک من شامل سه چراغ کنترل سرعت ، چند پایه و چتر بود. چراغ های سرعت بسیار راحت هستند و از طریق لنز (TTL) اندازه گیری فلش و همگام سازی با سرعت بالا (HSS) را ارائه می دهند. شما نمی توانید از قابلیت حمل نور سریع سرعت بگیرید و من اغلب آنها را در شاخه ها استفاده می کنم ، اما عکسبرداری از طریق یک جعبه نرم بزرگ در آفتاب ظهر نیاز به انرژی بیشتری دارد.

 

برای سالها ، راه حل حمل یک فلاش بزرگ ، سنگین و باتری دار بود. عکاسان برای یک فلاش سبک تر و قابل حمل التماس می کردند. شرکت های روشنایی متوجه این موضوع شده و شروع به طراحی واحدهای فلاش جمع و جور و قدرتمند کردند. فناوری باتری پیشرفت کرده است و به جای دریافت 100 چشمک زن در مکان ، می توانید 400 چشمک بزنید. هنوز هم بهتر ، برخی از واحدهای بارق باتری می توانند در استودیو وصل شوند و به طور یکپارچه با و بدون برق متناوب کار کنند. و اخیراً ، بسیاری از استروب های سبک جدید دارای گزینه های TTL و HSS هستند.

چیزی که مانع بسیاری از عکاسان می شد قیمت این مدل های جدید و قابل حمل تر بود. یک چراغ سرعت پیشرفته می تواند بیش از 500 دلار قیمت داشته باشد. سه تا از آنها را بخرید و شما 1500 دلار می دیدید – هزینه ای که برای ورود به یک واحد بارق قویتر دارید.

این خبر خوب است. هر روز واحد باربری سبک وزن جدید با قیمت حدود 300 دلار آغاز می شود. اگر توانایی خرید یک چراغ سرعت را دارید ، اکنون می توانید یک فلاش قابل حمل را تهیه کنید.

Speedlight در مقابل storbe power

وقتی صحبت از قدرت فلاش می شود ، موارد بهتر بهتر است ، اما اگر در سیستم باربری قابل حمل سرمایه گذاری می کنید ، مقایسه قدرت خروجی از یک چراغ سرعت نسبت به یک بسته بارق گیج کننده است. قدرت Speedlight به عنوان یک شماره راهنما (GN) نشان داده می شود که نشان دهنده خروجی نور از سر فلاش است. واحدهای بارق در وات ثانیه درجه بندی می شوند ، که بیانگر میزان ذخیره انرژی در خازن ها و تحویل آنها به لوله های فلش است. مقایسه مستقیم این دو مشکل است زیرا متغیرهای دیگر مانند تنظیم ISO ، تنظیم بزرگنمایی و بازده لوله فلاش بر شدت نور تأثیر می گذارند. برای تعمیم این مقایسه ، چراغ های سرعت تقریباً 60 وات نیرو دارند ، بنابراین یک بارق 500 وات تقریباً هشت برابر چراغ سرعت دارد. مزیت جانبی بیشتر قدرت ، زمان بازیافت سریعتر است که مفید است ، بنابراین در یک جلسه پرتره یک بیان زودگذر را از دست نمی دهید.

 

به راحتی می توان فهمید که وات-ثانیه بیشتر خروجی به شما امکان می دهد بر شرایط نور محیط روشن غلبه کنید. قدرت اضافی خوب است ، به خصوص اگر از جعبه نرم بزرگ استفاده می کنید. اما چراغ های سرعت یک سلاح مخفی دارند – توانایی عکسبرداری در حالت همگام سازی با سرعت بالا. این اجازه می دهد تا عکاسان از سرعت شاتر سریعتر از 1/250 ثانیه استفاده کنند. سرعت همگام سازی فلاش بسیاری از دوربین ها. اگر می توانید در 1/8000 ثانیه عکس بگیرید. و هنوز هم از یک فلاش استفاده می کنید ، شما قادر خواهید بود بر نور روشن ظهر تنها با سرعت شاتر غلبه کنید.

بنابراین ، یک بار دیگر ، شرکت های روشنایی به چالش کشیدند و بسیاری از استروب های جمع و جور همگام سازی با سرعت بالا را ارائه می دهند. عکاسان از هر دو جهان بهترین ، همگام سازی با سرعت بالا و قدرت بیشتر را به دست می آورند.

TTL Flash برای مبتدیان است؟

وقتی دیدم واحدهای بارق از فلش TTL استفاده می کنند ، این دقیقاً فکر کردم. من همیشه TTL را به عنوان چیزی در نظر داشتم که در موقعیت های بسیار روان مانند عکاسی در خیابان و عروسی استفاده می کنم. یا شاید یک عکاس مبتدی از فلش TTL برای از بین بردن خروجی فلش اندازه گیری استفاده کرده و فقط به دوربین و فلاش اجازه می دهد آن را تشخیص دهند. اما بعد به بوتان رفتم.

 

در این سفر ، ما در حال عکاسی از راهبان بودایی بودیم که در صومعه های دور افتاده در ارتفاعات هیمالیا قرار دارند. هر موقعیتی روان و در حال تغییر بود. برای همگام شدن با هوای پویا ، حالت TTL را در Elinchrom ELB 500 خود روشن کردم. دستیار من ، که بارق و سافت باکس را در دست داشت ، در صحنه های مختلف راهبان را دنبال می کرد و ما هرگز یک بار اندازه گیری نمی کردیم. فلش TTL هر بار نوردهی را میخکوب می کند. این یک تجربه چشم نواز برای من بود. نمی توانستم باور کنم که فلش TTL چقدر مفید است اما منطقی بود. اندازه این استروب های سبک وزن جدید تقریباً به اندازه دو چراغ سرعت بوده و قابلیت حمل آنها حالت فلاش TTL را بسیار مفید کرده است.

چه چیزی را باید در واحد فلاش جستجو کرد؟

مهمترین نکته در خرید بارق قابل حمل تعیین نیاز عکسبرداری شما است. یک عکاس عروسی ممکن است واحدی را بخواهد که بسیار سبک و قابل حمل باشد ، در حالی که یک عکاس پرتره برای مقابله با نور شدید ظهر ممکن است به قدرت بیشتری نیاز داشته باشد. آیا قصد دارید هنگام شلیک حرکت زیادی انجام دهید یا در یک نقطه مستقر شوید؟

استروب های قابل حمل بصورت تک چراغ ارائه می شوند ، به این معنی که منبع تغذیه و فلاش در یک واحد محصور شده اند. تک چراغ ها بسیار جمع و جور هستند و هیچ کابل دیگری برای نگرانی وجود ندارد. سایر استروب های قابل حمل از یک پک پاور و هد فلاش جداگانه تشکیل شده اند. اگرچه به اندازه یک چراغ تک فشرده نیستند ، اما این واحدها به شما امکان می دهند از دو هد فلاش با یک بسته برای گزینه های متنوع و روشنایی بیشتر استفاده کنید.

از نظر قدرت ، 400 تا 500 وات یک خروجی پایه مناسب است. 500 وات انرژی کافی برای گرفتن شرایط روشن و آفتابی ظهر است. در نظر بگیرید که برای بازیافت چقدر سریع به فلش خود احتیاج دارید و بررسی کنید که زمان بازیافت کامل برق روی فلش شما چقدر است. و فراموش نکنید که حالت فلاش TTL و همگام سازی با سرعت بالا بسیار مفید هستند و گزینه های خلاقانه تری را با عکاسی فلاش ارائه می دهند.

مطالب مرتبطعکاسی پرتره به صورت حرفه ای

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *