فتورئالیسم چیست؟

هنرمندان فوتورئالیست تلاش می‌کنند تا نقاشی‌هایی بسازند که تا حد امکان شبیه عکس باشد. هنر فوتورئالیسم اغلب با نام‌های سوپر رئالیسم، رئالیسم جدید یا ابر رئالیسم نیز شناخته می‌شود، اگرچه از نظر فنی هر یک از این نام‌ها تحت ژانر خاص خود قرار می‌گیرند. همه آنها به طور کلی به عنوان شاخه های فوتورئالیسم در نظر گرفته می شوند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین سایز رینگ لایت

 

فوتورئالیسم یک جنبش هنری عمدتاً آمریکایی بود که در اواخر دهه 1960 ظهور کرد و در دهه 1970 شکوفا شد. هنرمندان فوتورئالیست علیه اکسپرسیونیسم انتزاعی، که برای سال‌ها سبک غالب نقاشی در ایالات متحده بود، واکنش نشان می‌دادند. در حالی که اکسپرسیونیسم انتزاعی کاربرد خود به خودی رنگ را بدون برنامه ریزی قبلی ترجیح می داد، هنر فوتورئالیستی نیاز به برنامه ریزی از قبل پیچیده و تکرار دقیق تصاویر انتخابی داشت. هنر فوتورئالیستی شباهت هایی با جنبش پاپ آرت دارد، که بازگشت آن به فرم های بازنمایی نیز واکنشی در برابر نقاشی های ناخودآگاه مبتنی بر فرآیند اکسپرسیونیسم انتزاعی بود. 

نقاشی های فوتورئالیستی معمولاً اشیا یا مناظر معمولی و گاهی پرتره ها را به تصویر می کشند. این تصاویر اغلب پیش پا افتاده و معمولی هستند و «روزمرگی» زندگی آمریکایی را به تصویر می کشند. از آنجایی که هنر فوتورئالیست عمدتاً در ایالات متحده توسعه یافته است، آثار هنری اغلب غرق در نوستالژیک آمریکایی است. تصاویری مانند نقاشی های غذاخوری جان بادر منعکس کننده منظره شهری نمادین تمام آمریکایی است که تقریباً منقرض شده است.

نقاشی های فوتورئالیستی اغلب بسیار بزرگ هستند و اغلب اجسامی را چندین برابر بزرگتر از آنچه در زندگی واقعی هستند به تصویر می کشند. نقاشی‌ها معمولاً با رنگ روغن یا اکریلیک انجام می‌شوند، یا با قلم مو نقاشی می‌شوند. هنرمندان فوتورئالیست عموماً تلاش می کنند تا سطح نقاشی تا حد امکان صاف و بدون هیچ گونه ضربه قلم مویی قابل مشاهده باشد تا نقاشی را بسیار شبیه به عکس کنند.

مطالب مرتبط: بررسی لنز نیکون 300-120
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *