عکاسی High Key

به عکاسان اغلب یاد می دهند که عکس هایی کاملاً متعادل و واضح و در معرض نور بگیرند. هنگامی که در پشت دوربین راحت شدید ، یکی از جذاب ترین قسمتهای عکاسی بازی با این قراردادها و قانون شکنی است. عکاسی High Key نوعی عکاسی هیجان انگیز است که شامل گرفتن عکس هایی با نور زیاد و نوردهی می شود و این یک سبک عالی برای عکاسان تازه کار است که می خواهند اصول اولیه را پشت سر بگذارند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: مرکز خرید و فروش رینگ لایت در تهران

 

عکاسی High Key چیست؟

عکاسی با کلید بالا نوعی عکاسی است که از نور روشن غیرمعمول برای کاهش یا از بین بردن کامل سایه های تاریک تصویر استفاده می کند. عکسهای با کلید بالا معمولاً فاقد تناژ تیره هستند و به نظر می رسد صفحه کلید با کیفیت بالا مثبت و خوش فکر باشد. از نور با کلید بالا برای عکاسی پرتره و همچنین عکاسی از محصول بسیار استفاده می شود. این متفاوت از عکاسی با کلید کم است ، که نتیجه عکس می دهد. تصاویر کم کلید نور تاریکی دارند و کنتراست بالایی دارند. نور کم کلید نسبت به نور بالا کلید نسبتاً کم است.

6 قطعه از تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی High Key

هنگام عکسبرداری از عکسهای low key می توانید با یک کیت روشنایی کوچک کنار بیایید ، اما برای افزایش تعداد منابع نور و نور موجود ، یک تنظیم روشنایی High Key به یک انتخاب قوی تر از نورها نیاز دارد. در زیر برخی از دوربین و تجهیزات نورپردازی آورده شده است که برای شروع عکسبرداری با تصاویر با کیفیت بالا نیاز دارید:

دوربین دیجیتال

یک دوربین DSLR اساسی یا دوربین دیجیتال بدون آینه برای عکاسی High Key ضروری است. روی یک دوربین سطح پایین همه کاره سرمایه گذاری کنید که به شما امکان عکاسی در شرایط مختلف نوری را بدهد.

Strobes

استروب های مستقل قدرتمند مستقل برای هر کیت نورپردازی در استودیو و حتی بیشتر از آن برای عکاسانی که امیدوارند عکس های با کیفیت بالا بگیرند ضروری است. برای اطمینان از داشتن نور کافی هنگام گرفتن عکس پرتره High Key یا عکس ، در یک مجموعه قوی از استروها سرمایه گذاری کنید. استروب ها می توانند به عنوان یک منبع نور اصلی خوب عمل کنند و سپس می توانید با چراغ های اضافی آن را تقویت کنید.

Softbox

سافت باکس جایگزین ارزانتری برای بارق است و می تواند به جای استروب یا علاوه بر آن مورد استفاده قرار گیرد. سافت باکس ها به طور کلی قدرت روشنایی تقریباً مشابه استروب ها را ندارند و ممکن است برای کاهش مناطق سایه و منفجر شدن میانه های لحظه به همان اندازه که استروب های قدرتمند هستند ، کافی نباشند.

نور را پر کنید

برای اینکه سایه های سوژه خود را کاهش دهید باید مطمئن شوید که نور کافی برای پر کردن دارید. چراغ ها را در مقابل نور کلید خود قرار دهید تا نسبت نور مناسب برای تصاویر High Key را با کنتراست کم دریافت کنید.

چراغ های زمینه

مانند چراغ های پر ، چراغ های پس زمینه می توانند میزان نور سوژه شما را افزایش دهند و به شما کمک کنند مقدار زیادی از نور را به طور غیر طبیعی افزایش دهید.

پس زمینه سفید

پس زمینه سفید پس زمینه ایده آل برای بیشتر عکاسی های دارای استودیو است. رنگ سفید نور مصنوعی و طبیعی را به سوژه شما باز می گرداند و کنتراست کلی را برای تقویت جلوه High Key کاهش می دهد.

نحوه عکاسی High Key 

هنگامی که تجهیزات عکاسی مناسب را داشتید و برخی از تنظیمات دوربین پایه را مطالعه کردید ، زمان شروع عکاسی فرا رسیده است. بنابراین ، تبدیل شدن به یک عکاس برجسته و خوب از طریق تمرین حاصل می شود. با عکاسی بیشتر از تصاویر با کلید بالا ، سبک خود را توسعه خواهید داد. در زیر برخی از نکات عکاسی برای شروع چند عکس اول با کلید بالا آورده شده است:

نور را پخش کنید

تا آنجا که ممکن است از نور استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که نور شما فضای کار را پر کرده است. سوژه شما باید از 360 درجه روشن شود تا سایه و کنتراست کاهش یابد. به یاد داشته باشید که وقتی صحبت از عکاسی High Key می شود ، کمتر بیشتر نیست. شما در حال تلاش برای دستیابی به تصویری با نور غیرطبیعی هستید و بنابراین می توانید در نور بیش از حد آن را تحمل کنید. اگر منابع نوری محدودی دارید ، از یک پخش کننده برای پخش نور موجود استفاده کنید.

از سایه استفاده کنید

فقط به این دلیل که شما به طور کلی سایه ها را کاهش می دهید به این معنی نیست که عکاسی High Key گاهی سایه ها را در بر نمی گیرد. برای جبران بیشتر سایه ها از چراغ های اصلی خود باید از چراغ های پر استفاده کنید. همانطور که گفته شد ، برخی از سایه ها در دسترس نیستند ، به ویژه هنگام عکسبرداری از بیرون با نور طبیعی.

ویرایش

ویرایش و پردازش پس از آن برای عکاسی High Key فوق العاده مهم است. در حین عکسبرداری High Key ، شما سعی می کنید سوژه های خود را با نور زیاد منفجر کنید. در حین پردازش و ویرایش ، می توانید نور را کم کنید تا اطمینان حاصل کنید که جزئیات کافی در تصاویر شما نشان داده می شود.

مطالب مرتبط:  بهترین رینگ لایت برای Tik Tok
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *