عکاسی پرتره بارانی

آیا عاشق گرفتن عکسهای پرتره دراماتیک در زیر باران شدید ، اما از فکر خیس شدن دوربین و تجهیزات خود ناراحت هستید؟

با کمی دقت و عقل سلیم ، می توانید از دوربین و تجهیزات خود محافظت کنید اما هنوز هم پرتره های باران شگفت انگیزی ایجاد می کنید. 

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای آموزش آنلاین

 

برای عکاسی پرتره باران به چه تجهیزاتی نیاز است؟

اگر تصمیم گرفتید این چیزی است که می خواهید امتحان کنید ، اطمینان حاصل کنید که هم شما و هم مدل از عکسبرداری در زیر باران راحت هستید. همانطور که الکساندروف می گوید ، شما هر دو بسیار بسیار خیس خواهید شد ، و همه این را دوست ندارند!

الکساندروف گاهی از Canon 1DX و گاهی از Canon 5D Mark II استفاده می کند. او بارها آنها را خیس کرده و هنوز هم به خوبی کار می کنند.

الكساندرف اشاره می كند كه استفاده از لنزهای مهر و موم شده در آب و هوا امری ضروری است. او از سیگما 135 میلی متر f / 1.8 زیاد استفاده می کند.

برای نورپردازی ، او از چراغ های فشرده سرعت مانند Nissin MG 8000 استفاده می کند. برای نور پس زمینه مدل های او ، هد فلاش برهنه ترجیح داده می شود. برای روشنایی پر از جلو ، او تمایل دارد از جعبه نرم به جای چتر استفاده کند ، زیرا کنترل بیشتری بر جهت نور دارد. سافت باکس مورد علاقه وی سافت باکس 60 60 60 سانتی متری کاکتوس است.

گزینه های روشنایی برای پرتره های بارانی

نور پس زمینه با شبح. این احتمالاً ساده ترین تنظیمات است.
نور پس زمینه و بازتابنده. این مورد نیز ساده است ، با استفاده از یک فلش سر برهنه در پشت مدل و یک بازتابنده در جلوی او برای بازگشت نور به صورت او.
نور پس زمینه و شی روشن (پنجره). مدل را طوری قرار دهید که سایه های صورت آنها با نور در ویترین بزرگ مغازه بلند شود.
نور پس زمینه و ویرایش RAW برای صورت. بدون هیچ گونه پر شدن از جلو شلیک کنید و در مراحل پس از پردازش صورت را سبک کنید.
چراغ جلو و چراغ عقب. صورت مدل را با بارق دوم روشن کرده و نور پس زمینه اضافه کنید.
روشنایی متقاطع. نور را پشت سوژه قرار دهید ، اما نه مستقیم. فلاش از سمت چپ یا راست به صورت مورب در می آید و یک طرف صورت مدل را روشن می کند.

تنظیمات برای پرتره های بارانی

با بیشترین دیافراگم ممکن برای لنز خود عکس بگیرید.
سرعت شاتر بین سرعت همگام سازی فلاش و 1/50 یا 1/30 ثانیه متغیر است. اگر می خواهید پس زمینه فوق العاده تاریک باشد ، در 1/200 ثانیه عکس بگیرید ، اما اگر می خواهید مقداری نور محیط در تصویر قرار دهید ، سرعت شاتر را پایین بیاورید.
از ISO 800 یا 1000 استفاده کنید. الکساندروف در تاریکی هوا پرتره های باران را می گیرد تا بتواند قرار گرفتن در معرض باران را مطابق میل خود کنترل کند.
از تراز سفیدی استفاده کنید که با دمای رنگ نور اصلی شما مطابقت داشته باشد. اگر از ژل های رنگی استفاده می کنید ، باید این را در نظر بگیرید.

نکات و راهنمایی هایی برای عکسبرداری باران

چند نکته دیگر نیز وجود دارد که باید برای گرفتن پرتره های موفق باران بدانید ، مانند اینکه نور پس زمینه خود را همیشه در کنار بدن مدل مخفی نگه دارید.

 

سعی کنید از روشن شدن زمین به اطراف مدل و روشن جلوه دادن آن از چهره او خودداری کنید. مردم همیشه ابتدا به روشن ترین قسمت عکس نگاه می کنند ، بنابراین باید چهره باشد. برای کمک به حل این مسئله ، فلاش را یک متر یا بیشتر از سطح زمین قرار دهید و از بالای سر مدل به سمت بالا قرار بگیرید.

اگر تعریف قطره باران خوبی می خواهید ، باید باران را نزدیک به مدل خود – پنج متر یا کمتر – داشته باشید.

محافظت از دوربین خود در باران

آخرین ، اما مطمئناً کمترین ، الکساندروف دوربین خود را در یک کیسه پلاستیکی شفاف و سوراخ لنز قرار می دهد ، و او استروب خود را با یک کیسه پلاستیکی شفاف یا سفید می پوشاند. از یک کیف رنگارنگ استفاده نکنید ، در غیر این صورت با برخی از رنگ های رنگ عجیب و غریب مواجه خواهید شد!

مطالب مرتبطرنگ های متضاد در عکاسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *