عکاسی منظره در شب

عکاسی از منظره در شب یکی از راه های بدست آوردن عکس های جذاب است! اما عکاسی در شب چالش های خاص خود را دارد و باید آماده باشید.

در این مقاله ما نکاتی را بررسی می کنیم که به شما کمک می کند عکس های شبانه خود را بهبود بخشید و از زمان عکاسی بعد از تاریکی بیشترین بهره را ببرید. این نکات را رعایت کنید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: نور جایگزین رینگ لایت

 

تجهیزات مناسب داشته باشید

عکاسی در شب نیاز به آمادگی دارد که شامل داشتن وسایل مناسب همراه است. تقریباً به سه پایه احتیاج دارید و لوازم جانبی دیگر مانند چراغ قوه و باتری های اضافی ضروری هستند.

بسیاری از عکس های شبانه شما دارای نوردهی طولانی خواهند بود و هر چه مدت زمان نوردهی طولانی تر باشد ، برای هر عکس از باتری بیشتری استفاده می شود. در شب تخلیه باتری سریع است ، بنابراین مطمئن شوید که با چند باتری یدکی کاملاً شارژ آماده شده اید.

علاوه بر تجهیزات اولیه ، برخی برنامه ها و وب سایت های واقعاً مفید نیز وجود دارند که می توانند به شما در برنامه ریزی عکاسی در شب کمک کنند. 

دوربین خود را بشناسید

وقتی در شب عکاسی می کنید همه چیز کمی سخت تر می شود. ممکن است نتوانید همه دکمه ها و کنترل های دوربین خود را ببینید و بخوانید ، بنابراین قبل از عکاسی در شب مطمئن شوید که دوربین خود را به خوبی می شناسید. یک چراغ قوه ساده می تواند به شما کمک کند تا ببینید در حال انجام چه کاری هستید ، اما هرچه دوربین خود را بهتر بشناسید ، کار راحت تری خواهد بود.

مکان مورد نظر را در طول روز جستجو کنید

قبل از رفتن به محل عکاسی ، در طول روز برای بررسی مکان خود وقت بگذارید. پیدا کردن مکان پارک و نحوه پیاده روی در مکان دلخواه در ساعات روز می تواند کار را در زمانی که در تاریکی هستید راحت تر کند.

پیدا کردن سوژه و پیش بینی عکس های خود در طول روز نیز به شما کمک می کند تا کارآمدتر کار کنید و در شب نتایج بهتری بگیرید.

از فوکوس دستی استفاده کنید

یکی از چالش های عکاسی در شب مربوط به فوکوس است. بسته به اینکه چه چیزی را عکاسی می کنید و چقدر تاریک است ، فوکوس خودکار ممکن است برای شما بی فایده باشد. معمولاً برای به دست آوردن بهترین نتایج ، بهتر است بر فوکوس دستی تکیه کنید. اگر به طور معمول فقط در طول روز با فوکوس خودکار کار می کنید ، باید قبل از بیرون رفتن در شب مهارت های فوکوس دستی خود را تقویت کنید.

از ریموت شاتر استفاده کنید

با سرعت شاتر پایین تر در شب معمولاً برای گرفتن عکس واضح به سه پایه نیاز است.

راه دیگر برای کمک این است که به جای فشار دادن ماشه به صورت دستی ، از ریموت شاتر استفاده کنید. یک کابل معمولی را می توان ارزان خرید. ریموت شاتر به شما این امکان را می دهد تا بدون نیاز به استفاده از تایمر خودکار برای جلوگیری از لرزش ، واضح ترین عکس های ممکن را بگیرید.

در صورتی که از نوردهی طولانی تری در حالت bulb استفاده می کنید ریموت شاتر نیز ضروری است. 

قابلیت های ایزوی دوربین خود را بشناسید

تنظیم ISO به وضوح بر سرعت شاتر که می توانید در شب استفاده کنید تأثیر می گذارد. اکثر دوربین ها از ISO بسیار بالایی در شب در حالت خودکار استفاده می کنند تا از سرعت شاتر بسیار کند جلوگیری شود.

نوردهی براکتینگ

نوردهی براکت می تواند برای ترکیب چندین نوردهی و پردازش HDR مفید باشد. می تواند به شما در دستیابی به دامنه پویایی بهتر در حین عکاسی در شب کمک کند. براکت گذاری می تواند به شما اطمینان دهد که عکس را بیش از حد نوردهی نکنید ، زیرا چندین نوردهی متفاوت خواهید داشت که می توانید بهترین آنها را انتخاب کنید.

به صفحه LCD اعتماد نکنید

صفحه های LCD می توانند شما را فریب دهند ، مخصوصا در شب. روشنایی LCD می تواند باعث شود که عکس به شکلی متفاوت از آنچه در رایانه شما یا هنگام چاپ می بینید باشد.

با فرمت RAW عکاسی کنید

عکاسی با RAW به جای JPG به طور کلی یک تمرین خوب است ، اما می تواند در شب بسیار مهم باشد.

برای نوردهی طولانی کورنومتر داشته باشید

بسیاری از DSLR ها به شما امکان می دهند تا 30 ثانیه نوردهی را در حالتهای اولویت شاتر یا دستی ثبت کنید. برای نوردهی های طولانی تر ممکن است نیاز به استفاده از حالت BULB داشته باشید ، که تا زمانی که دکمه نگه داشته شود شاتر باز می ماند.

مطالب مرتبط: عکاسی از سوژه های متحرک
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *