عکاسی فاین آرت چیست؟

عکاسی فاین آرت یا هنرهای زیبا عکاسی ایجاد شده در راستای دیدگاه عکاسی به عنوان یک هنرمند است که از عکاسی به عنوان وسیله ای برای بیان خلاقیت استفاده می کند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای آموزش آنلاین

 

هدف از عکاسی فاین آرت بیان پیام ایده و یا احساس است. این تضاد با ژانرهای معمول مانند عکاسی خبری است که هدف آنها بیان عینی واقعیت و یا تبلیغ خدمات و محصولات است.

 

تاریخچه عکاسی فاین آرت

طبق گفته یکی از مورخان عکاسی اولین عکاسی در زمینه فاین آرت جان ادوین مایال بود که در سال 1851 اولین عکس فاین آرت را خلق کرد.

سازمان های آمریکایی مانند بنیاد دیافراگم و موزه هنرهای مدرن کارهای زیادی انجام داده اند تا عکاسی را در راس هنرهای زیبا قرار دهند.

 

قاب و اندازه چاپ

در نمایشگاههای عکاسی فاین آرت معمولا آثار هنرمندان را برروی تخته های مخصوص و بدون محافظ شیشه ای می چسبانند و به نمایش می گذارند.

البته امروزه اندازه چاپ عکس ها نسبت به گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

 

سیاست

عکاسی فاین آرت در درجه اول به عنوان بیان دید هنرمند ایجاد می شود ولی می تواند به عنوان یک محصول جانبی در جهت پیشبرد اهداف خاص نیز استفاده شود.

 

به عنوان مثال آدامز یکی از مشهورترین عکاسان فاین آرت در قرن بیستم است و در عین حال یکی از مبلغین حفاظت از محیط زیست بود. او در آثار خود به مسائل این چنینی پرداخته است.

 

مطالب مرتبطچگونه عکس های شارپ بگیریم؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *