عکاسی در پاییز

بسیاری از عکاسان پاییز را بهترین فصل برای بیرون رفتن و عکس گرفتن می دانند. برای درک دلیل نبوغ لازم است. شاخ و برگ ها یک پالت زیبا از رنگ های خاکی به خود می گیرند ، هوا معتدل است و وفور موضوعات باعث می شود که پاییز رقیب معتبری برای عنوان “بهترین فصل سال” باشد (اگر چنین مسابقه ای برگزار شود)!

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: خرید رینگ لایت بلاگری

 

با این حال ، خطر سقوط (استفاده از جناس) در برخی از کلاسیک ترین و محبوب ترین تصاویر تصویری پاییز زیاد است. در نتیجه ، خطر از بین بردن خلاقیت شما با گرفتن عکس های مشابه و مکرر ، به همین ترتیب است. امیدوارم در این مقاله بهترین توصیه را به شما ارائه دهم که می توانید در مورد گرفتن عکس های زیبا از پاییز ، امیدوارم با برانگیختن ایده های اصلی در ذهن خود داشته باشید!

چگونه در پاییز عکس می گیرید؟

خوب ، منطقی ترین پاسخ این است که شما دقیقاً به همان شکلی که در فصول دیگر عکس می گیرید ، عکس می گیرید: با کلیک کردن روی دکمه شاتر دوربینتان! جدا از شوخی ، گرفتن عکس از پاییز نیاز به توجه ویژه به چند عامل مهم دارد.

اولین مورد برنامه ریزی است. اطمینان حاصل کنید که همیشه اوج رنگ شاخ و برگ در مکانی که می خواهید عکسبرداری خود را انجام دهید وجود دارد. بدست آوردن رنگهای مناسب در عکس ، 75٪ از مراحل ثبت عکس عالی پاییزی را نشان می دهد ، بنابراین پیش از این تحقیقات خود را انجام دهید. این کار را می توانید با مراجعه به وب سایت های اشتراک عکس مانند Flickr یا 500px انجام دهید.

 

علاوه بر وب سایت های اشتراک عکس ، از وب کم و رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام نیز برای انجام تحقیقات خود استفاده زیادی می کنم. با بررسی عکس هایی که ممکن است عکاسان دیگر در یک منطقه خاص در یک زمان خاص از سال گرفته باشند ، می توانید قبل از اینکه به سمت عکس خود بروید ، رنگ ها چگونه خواهد بود. وب کم حتی یک شاخص بهتر است ، زیرا به طور کلی هر 15 دقیقه به روز می شود.

عامل دوم تجهیزاتی است که برای عکاسی خود خارج می کنید. برای عکاسی از رنگ های پاییزی به چیزهای فوق العاده گران قیمت احتیاج ندارید اما برخی از تجهیزات برای گرفتن عکس خوب اساسی هستند. به عنوان مثال ، اگر می خواهید از تکنیک های مختلف عکاسی مانند نوردهی طولانی ، عکاسی HDR و غیره استفاده کنید ، یک سه پایه محکم لازم است. فیلترها نیز می توانند مهم باشند ، در صورتی که می خواهید مانند نهرها ، موج ها و دریاچه ها آب شلیک کنید.

فراموش نکنید که باید از وسایل خود نیز محافظت کنید! در فصل پاییز با ورود فصل سرما طوفان های باران امری عادی است ، بنابراین حتماً نوعی پوشش باران برای تجهیزات خود داشته باشید. اگر تصادفاً گرفتار طوفان شوید ، یک دوربین مهر و موم شده شما را از مشکلات زیادی نجات خواهد داد!

ایده های عکاسی پاییزه

قبل از اینکه وارد بزرگترین فصل این مقاله شوم که در آخر نکات ارزشمندی را برای عکسبرداری از عکسهای پاییزی به شما می دهم ، می خواهم چند دقیقه را صرف ایده های خوب عکاسی کنم که می توانید برای ایجاد تصاویر جالب استفاده کنید من اینها را در یک فصل جداگانه قرار می دهم زیرا آنها ایده های کلی هستند که می توانید با آنها آزمایش سرگرم کننده کنید.

 

عکاسی از حیوانات 

عکاسی از حیوانات در طول پاییز بسیار سرگرم کننده است! سگ ، گربه ، خرگوش .. سعی کنید آنها را در خیابان پوشیده از برگ قرار دهید. به آنها اجازه دهید برای شما بازی کنند ، بدوند و ژست بگیرند: حداقل چیزی که می گویم نتایج تعجب آور است! برای افزایش اهمیت سوژه خود در میان برگ های پاییز می توانید از یک لنز با جلوه بوکه زیبا و دیافراگم گسترده استفاده کنید.

 

عکاسی هالووین

آخرین باری که بررسی کردم ، پاییز نیز فصل ترسناک ترین جشن سال است: هالووین! چگونه می توانید شانس عکاسی آن را از دست بدهید؟

بین کدو تنبل های رنگارنگ و کیک های خوشمزه ، فرصت های عکس در طول هالووین بی پایان است. سعی کنید با بیرون رفتن و رفتن در شهر برای جشن گرفتن از چراغ های شهر با تزئینات ترسناک هالووین در قاب ، از جشن ها بیشترین بهره را ببرید. با چراغ ها و سایه ها بازی کنید. اگر شب بیرون هستید ، به دنبال شرایط مه آلود باشید – این می تواند به شما در انتقال سرگرمی و ترس مرتبط با این تعطیلات جشن کمک کند!

 

عکاسی پرتره

آیا تا به حال سعی کرده اید از یک مدل در زمینه پاییزی عکس بگیرید؟ در غیر این صورت ، قطعاً باید آن را امتحان کنید.

با استفاده از دیافراگم وسیع و قرار دادن سوژه در موقعیت مناسب – به عنوان مثال در مقابل برخی از درختان رنگارنگ – خواهید توانست فضای بسیار قدرتمندی در تصاویر خود ایجاد کنید. سعی کنید در روزهای ابری بیرون بروید و نه در زمان آفتابی ، زیرا نور ملایم محیط کنتراست های ظریف تری به شما می دهد. به این ترتیب ، شما مجبور نیستید با هایلایت یا سایه های شدید کنار بیایید.

 

عکاسی منظره

خب ، آخرین ، نه مهمترین چیز ، عکس های منظره در پاییز خیلی بد نیستند. به عنوان مثال سعی کنید در جنگل قدم بزنید. من حتی به احساسات یا حالت حیرت ممتد مداوم که بیشتر اوقات در آن خواهید بود اشاره نخواهم کرد. فقط باید خودتان آن را تجربه کنید.

جنگل ها به دلیل رنگ های بسیار زیبایی که شاخ و برگ می تواند داشته باشد ، در فصل پاییز زیبا ترین موضوع برای عکسبرداری است. برخی از بهترین انواع درختان برای عکاسی لارچ ، توس و راش هستند ، بنابراین سعی کنید از جنگلی بازدید کنید که در آن می توانید این درختان را پیدا کنید!

 

11 نکته خلاقانه برای عکاسی پاییزی

اکنون که ایده هایی برای عکاسی پاییزی پیدا کرده اید ، بیایید نگاهی به برخی از نکات خلاقانه بیندازیم که می توانید با استفاده از آنها مجموعه ای از تصاویر خیره کننده پاییز را ثبت کنید!

 

1. مه را شکار کنید

نه ، من دیوانه نیستم عکس های پاییزی با مه مانند شکلات و خامه در کنار هم قرار می گیرند … مانند کره بادام زمینی با ژله ، مانند .. خوب ، من فکر می کنم شما تمرین را داشته باشید.

مهم نیست که چه نوع عکاسی را تمرین می کنید: مه به شما کمک می کند تا حالت پاییزی را در هر ساعت از روز تقویت کنید. به این دلیل که مه کنتراستهای صحنه را نرم می کند و به عمق میدان خوبی می بخشد. در صورت عکاسی از پرتره یا حیات وحش ، به شما کمک می کند سوژه اصلی را از بقیه صحنه جدا کنید.

با این حال ، این فقط مسئله جدایی بین موضوع و پس زمینه نیست. بلکه این احساس خاصی است که می توانید با استفاده از مه به سود خود منتقل کنید. نتیجه ترکیبی از بی قراری و ناشناخته است ، که باعث جذب بیننده می شود و آنها را وادار می کند با دقت بیشتری عکس شما را مشاهده کنند.

در زیر نمونه ای از عکسی است که در روز مه آلود پاییز گرفته ام. آیا می توانید همان تصویر را بدون مه غلیظ در پس زمینه تصور کنید؟

 

همانطور که می بینید مه به ایجاد عمق میدان کمک می کند. بنابراین دفعه بعدی که برای عکاسی در فصل پاییز به بیرون می روید ، به جای روزهای آفتابی کلاسیک ، به دنبال شرایط مه آلود و شبح وار باشید.

2. لنزهای مناسب استفاده کنید

به عنوان یک عکاس منظره ، در طول جلسات عکاسی خود را به طور مداوم از لنزهای زاویه دید عریض می بینم. هر چند وقتی در پاییز برای عکاسی بیرون می روم ، غالباً به جای آن با لنز تله فوتو متوسط ، مانند لنز 70-200 میلی متر ، عکس می گیرم.

 

اکنون ، من نمی گویم که شما فقط باید از بزرگنمایی تله استفاده کنید و تمام لنزهای دیگر خود را در خانه بگذارید. من فقط می گویم که طبق تجربه من ، استفاده از فاصله کانونی بیشتر به شما کمک می کند سوژه خود را بهتر جدا کنید و رنگ های فوق العاده پاییزی را در صحنه تقویت کنید.

3. روحیه هنری خود را تقویت کنید

تاری حرکت ، بوکه هنری ، نوردهی دو برابر در دوربین … در پاییز ، شما واقعاً می توانید بینش خلاق خود را همانطور که می خواهید بیان کنید. تنها محدودیت تخیل شما است.

در عکس زیر ، هدف من انتقال احساس خراش بر روی دیوار زندان بود. دلم می خواست انگار درختان سعی داشتند از جنگل فرار کنند. با استفاده از تکنیک تاری حرکت ، توانستم این تصویر انتزاعی را ایجاد کنم. این کار مفید است زیرا راهی وجود ندارد که چشم شما به یک موضوع واحد بیفتد .در عین حال ، بیننده هنوز می فهمد که آنها به درختان نگاه می کنند.

می توانید با استفاده از زمان نوردهی طولانی این تکنیک را در داخل کپی کنید. همچنین می توانید این کار را در تولید پست با نرم افزاری مانند Adobe Photoshop امتحان کنید. به سادگی گزینه “Filter” و سپس Blur → Motion Blur را انتخاب کنید.

تاری حرکت کاملاً با شاخ و برگهای رنگارنگ کار می کند ، بنابراین فصل پاییز بهترین زمان برای آزمایش این روش است!

4. به دنبال آب باشید

فرقی نمی کند این یک رودخانه کوچک باشد یا یک رودخانه ، یک برکه کوچک یا یک دریاچه – آب همیشه می تواند فرصت های عکاسی باورنکردنی را ارائه دهد. این شامل فرصت برای گرفتن بازتاب و تمرین قرار گرفتن در معرض طولانی است. از همه بهتر ، آب می تواند به شما کمک کند تا یک ترکیب معنی دار پیدا کنید که در شرایط “نابسامان پاییزی” دشوار باشد.

اگر به دنبال بازتاب هستید ، سعی کنید صبح زود در مکان باشید. به طور کلی ، این یکی از کم بادترین لحظات روز است. به این ترتیب شانس بیشتری برای گرفتن آبهای آرام خواهید داشت که سوژه شما کاملاً منعکس می شود. همچنین ، نور ملایم قبل از طلوع آفتاب کنتراست ظریف تری ایجاد می کند ، که ممکن است به شما کمک کند جو را که در اختیار دارید ، بگیرید.

5. در باغتان قدم بزنید

عکاسی از باغ در فصل پاییز می تواند بسیار سودمندتر باشد. زمینه های رنگارنگ و سوژه های معمول این فصل به شما کمک می کنند تا تصاویر خیره کننده ای را به معنای واقعی کلمه از حیاط خانه خود ایجاد کنید!

به عکاسی ماکرو با قارچ و حشرات فکر کنید. اگر به طور اتفاقی در مکانی زندگی می کنید که اغلب در آن بازدید می کنند ، می توانید از پرندگان یا حیات وحش عکاسی کنید. موارد زیادی وجود دارد که می توانید برای عکاسی در باغ خود پیدا کنید – فقط باید به اطراف نگاه کنید و کمی صبر داشته باشید.

برای عکاسی ماکرو ، لنز اختصاصی با ضریب بزرگنمایی 1: 1 یا بیشتر بسیار توصیه می شود. اگر ترجیح می دهید از حیات وحش عکس بگیرید ، پس یک لنز تله کار را انجام می دهد.

6. بافت ها سوژه های جالبی هستند

بافت ها همیشه یک موضوع جالب هستند ، خواه در مورد درختان ، برگها یا میوه ها صحبت کنیم. آنها در طول پاییز وقتی رنگ های زنده و گرم به خود می گیرند از زیبایی بیشتری برخوردار هستند.

یک عکس از نزدیک در حال سقوط یک برگ را امتحان کنید. با سرعت شاتر مناسب ، می توانید تمام جزئیات آن را بدست آورید ، که بدون شک در میان سایه های مختلف برجسته خواهد شد. بافت ها فقط یکی از عجایب بسیاری از طبیعت هستند.

7. از تنظیمات دوربین مناسب استفاده کنید

بسیاری از عکاسان هنگام پخش عکس روی صفحه نمایش دوربین خود دلسرد می شوند. این بدان دلیل است که آنچه در پشت دوربین می بینند اغلب به هیچ وجه شبیه آنچه در واقعیت دیده اند نیست. اگر این اتفاق برای شما افتاده است ، پس آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا؟

اغلب ممکن است به این دلیل باشد که از تنظیمات دوربین اشتباه استفاده می کنید. برای اطمینان از درست بودن تنظیمات ، تراز سفیدی دوربین خود را بررسی کنید. برای عکاسی در پاییز ، توصیه می شود تعادل رنگ سفید را روی حالت “Shade” یا “Cloudy” تنظیم کنید. این تنظیمات صحنه را بیشتر به نوعی گرم می کند که شبیه شاخ و برگ های معمولی پاییزی باشد.

در صورت عکاسی در JPEG ، سعی کنید به جای آن به قالب RAW بروید. این به شما داده بیشتری می دهد تا در حین تولید پس از کار با آنها کار کنید. با این حال ، اگر ترجیح می دهید هیچ گونه ویرایشی انجام ندهید ، به هر حال در JPEG عکس بگیرید اما سعی کنید کمی با تنظیماتی که در دوربین شما ساخته شده اند مانند اضافه کردن کنتراست و اشباع بازی کنید.

این دو تغییر کوچک باید به شما کمک کند تا به رنگ های بسیار بهتری دست پیدا کنید ، مستقیماً از لحظه ای که قاب را گرفته اید تا زمانی که آن را روی صفحه نمایش دوربین می بینید!

8. در هر زمان یک فیلتر Polariser با خود داشته باشید

مدتی طول کشید تا اهمیت فیلتر پلاریزه را هنگام عکسبرداری از رنگهای پاییزی درک کردم. به این دلیل که من قطبی کننده را در موقعیت های دیگر بدون دستیابی به نتایج عالی امتحان کرده بودم. بدون اینکه هیچ پیشرفتی در استفاده از فیلتر قطبشده مشاهده کنم ، مطمئن نبودم که چه چیزی به صحنه پاییز اضافه می کند.

من تصمیم گرفتم که یک قطعه قطبی خود را آخرین بار امتحان کنم زمانی که در پاییز یک ساله تیراندازی می کردم و بسیار خوشحالم که این کار را کردم. در آن لحظه پشیمان شدم که در سالهای گذشته از یکی استفاده نکردم!

روشی که یک فیلتر پلاریزر می تواند رنگها را افزایش دهد و میزان کنتراست مناسبی را به شما بدهد چیزی است که در مراحل پس از پردازش تکرار آن دشوار است. علاوه بر این ، می تواند یک عکس پایه بسیار بهتر به شما بدهد تا با شروع ویرایش ، شروع کنید.

اگر ترجیح می دهید از هیچ نرم افزاری برای ویرایش استفاده نکنید ، مهمترین حالت پلاریزه است زیرا به شما کمک می کند JPEG بسیار بهتری از دوربین بگیرید.

9. بهترین رنگ ها را انتخاب کنید

آیا تابحال از رنگهای مکمل چیزی شنیده اید؟ آنها در اصل دو رنگ هستند که وقتی در کنار یکدیگر قرار می گیرند یک کنتراست بصری شدید ایجاد می کنند. تن های قرمز مکمل رنگ های آبی هستند ، بنابراین اگر در عکس های شاخ و برگ پاییزی خود کمی آسمان آبی قرار دهید ، باید بتوانید تصویری با کنتراست بالا ایجاد کنید.

از طرف دیگر ، اگر می خواهید یک تصویر ظریف ایجاد کنید ، باید هر رنگی را که از انواع قرمز ، نارنجی یا زرد نیست ، حذف کنید.

10. زمان مناسب برای عکاسی پاییزی

یکی از دلایل اصلی که عکاسان نمی توانند در طول پاییز به نتایج خوبی برسند ، زمان بندی نامناسب است. باور کنید یا نه ، زمان مناسبی برای بیرون رفتن و گرفتن رنگ های پاییز وجود دارد.

برای برخی از افراد ، ممکن است توضیح دادن برای کارفرمای خود دشوار باشد زیرا آنها نمی توانند به محل کار خود بروند زیرا شاخ و برگ پاییزی در اوج است. گاهی اوقات ، رنگ ها زیاد دوام نمی آورند و از بین رفتن آنها برای آنها آسان است – به عنوان مثال ، اگر طوفان بزرگی وارد شود و همه برگ ها را به زمین بریزد.

برای اطمینان از اینکه در زمان مناسب در مکان مناسب برای به دست آوردن رنگ های پاییز قرار گرفته اید ، حتماً پیش از این تحقیق کنید. برای کمک به شما در برنامه ریزی خود می توانید از وب کم و پیش بینی وضعیت آب و هوا استفاده کنید.

همانطور که مشاهده می کنید ، عکاسی در پاییز یکی از بهترین زمان ها برای بیرون رفتن و عکس گرفتن است. هر زمان که ممکن است ، باید سعی کنید تا آنجا که می توانید خارج شوید. عکس های خوب معمولاً از پشتکار و برنامه ریزی دقیق ناشی می شوند. غالبا با حضور در خارج ، شانس گرفتن مناظر زیبا را با نوری که می خواهید و در اوج شاخ و برگ پاییز افزایش می دهید.

11. در ارتفاع مناسب بایستید

مواقعی وجود دارد که چه روی پایت بایستید و چه دوربین خود را به سطح زمین برسانید ، می تواند تفاوت بین گرفتن یک عکس خوب یا بد را ایجاد کند. اگر در ارتفاع مشخصی اوضاع برای شما مناسب نیست ، سعی کنید به یک نقطه مرتفع تر برسید تا تصویر بزرگتر را ببینید. اگر شلیک از ارتفاع بالا موفقیت آمیز نیست ، سعی کنید تا جایی که ممکن است پایین بیایید تا عناصر خاصی را حذف کنید یا از یک پیش زمینه جالب استفاده کنید.

 

وقتی به مکانی می رسید که فکر می کنید ممکن است یک عکس خوب داشته باشد ، فقط در یک دیدگاه به دنبال ترکیب بندی نباشید. درعوض ، چند دیدگاه مختلف را امتحان کنید تا ببینید کدام یک از آنها برای آن صحنه بهترین عملکرد را دارد!

 

مطالب مرتبطمعرفی دوربین عکاسی GFX100S فوجی فیلم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *