عکاسی در فصل تابستان

در میان برخی از عکاسان منظره ، اتفاق نظر وجود دارد که بهتر است دوربین خود را در ماه های تابستان خاموش کنید و منتظر نور ملایم و رنگ های گرم پاییز باشید. در این استدلال مقداری اعتبار وجود دارد ، اما ماه های تابستان می توانند برای عکاسی از مناظر به همان اندازه جالب باشند ، به شرطی که شما سوژه “مناسب” را برای عکسبرداری و شرایط بهینه برای گرفتن آن انتخاب کنید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت

 

درست است که روزهای طولانی تابستان بیش از هر زمان دیگری از سال نور را تأمین می کند ، اما کیفیت نور همیشه برای عکاسی از مناظر ایده آل نیست. در طول تابستان شرایط جوی باعث می شود منظره فاقد کنتراست باشد. 

اگر بیشتر عکسهای منظره خود را در انگلستان بگیرید ، می دانید که تابستان انگلیس می تواند از یک موج گرما گرفته تا طوفان های سیل آسا را به همراه داشته باشد. با وجود عدم اطمینان از تغییرات آب و هوا ، به نظر می رسد این الگوهای شدید آب و هوا ، نه تنها در انگلستان بلکه در بیشتر نقاط جهان یک اتفاق منظم است. فقط یک چیز در مورد آب و هوا قطعی است و آن هم غیر قابل پیش بینی بودن آن است. 

برخورد با خورشید

بنابراین بیایید با تابش آفتاب شروع کنیم ، تابستان را با روزهای آفتابی مرتبط می دانیم. آفتاب روشن بدون توجه به فصل برای گرفتن منظره عالی است ، اما در تابستان پیامدهای مختلفی دارد. اولاً ، خورشید در اواسط روز در آسمان بسیار بالاتر است ، که تمایل به ایجاد نور غیرطبیعی دارد ، و منجر به ایجاد تصاویر منظره با کنتراست کم می شود.

عکاسی در طول روز

در حالی که “بهترین” نور خورشید ممکن است هنگام طلوع و غروب باشد ، شرایطی وجود دارد که اجازه می دهد وقتی خورشید در وسط آسمان است تصاویر منظره بسیار موفقی ساخته شود. دمای هوای گرم تابستان باعث می شود که در طول روز ابرهای کومولوس مناسب ایجاد شود.

 

اینها نه تنها جلوه زیبای آسمان را ایجاد می کنند بلکه موزاییکی از نور و سایه را در چشم انداز ایجاد می کنند. چشم اندازهای وسیع بر روی زمین های زراعی یا کوهستانی در این شرایط بسیار عالی به نظر می رسند زیرا تکه های نور و سایه به طور مداوم در زیر ابرهای تغییر می کنند به طوری که قسمت های مختلف منظره روشن می شوند. این امر می تواند برای تأکید بر جنبه های خاصی از صحنه و برجسته سازی واضح تر ویژگی های اصلی بسیار موثر استفاده شود. به عنوان مثال یک درخت کاملاً روشن در دامنه تپه ای در سایه.

مطالب مرتبط:  عکاسی سلف پرتره
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *