عکاسی از سوژه های متحرک

برخی از بهترین و به یاد ماندنی ترین لحظات زندگی سوژه های در حال حرکت هستند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت سینمایی

 

سرعت شاتر

هنگامی که سوژه در حال حرکت است و می خواهید یک عکس بگیرید ، مثلاً یک بازیکن بسکتبال توپ را به صورت برگشتی دریافت می کند ، باید سرعت شاتر سریع را انتخاب کنید. شما باید از سرعت شاتر که حداقل 1/500 ثانیه یا بیشتر است استفاده کنید.

با این حال ، به یاد داشته باشید که سرعت شاتر سریع ممکن است منجر به عکس های کم نور شود. سرعت شاتر سریع میزان نوری را که به سنسورهای تصویر شما وارد می شود محدود می کند ، بنابراین هرچه سرعت شاتر شما بیشتر باشد ، احتمال تاریک شدن تصاویر شما بیشتر است.

این در خارج از خانه چندان مشکلی ایجاد نمی کند ، اما اگر در داخل خانه هستید ، ممکن است لازم باشد این مشکل را برطرف کنید. با استفاده از فلاش ، افزایش ISO یا تغییر دیافراگم می توانید با عکس های کم نور مقابله کنید.

افزایش دیافراگم

دیافراگم حفره ای است که از آن نور به دوربین شما رسیده و وارد سنسور می شود. برای بازکردن دیافراگم و ورود نور بیشتر ، یک استاپ f پایین انتخاب کنید. این به شما در مقابله با نور کم ناشی از سرعت شاتر سریع کمک می کند.

با این حال ، افزایش دیافراگم ممکن است عمق میدان عکس شما را کاهش دهد. این یعنی چی؟ این بدان معناست که جدا از سوژه شما ، بسیاری از عناصر دیگر در عکس شما ممکن است خارج از فوکوس به نظر برسند. یک استاپ f بالا می تواند به شما در فوکوس کامل صحنه کمک کند ، اما یک عکس پایین تر مانند f2.8 ممکن است به نظر برسد که تمام پس زمینه از فوکوس خارج شده است.

از فلاش استفاده کنید

استفاده از فلاش همراه با عکس های متحرک ، راه خوبی برای مقابله با شرایط کم نور هنگام استفاده از سرعت شاتر سریعتر است. تصحیح عکسهای تیره با استفاده از فلاش بسیار آسان است.

با این حال ، اکثر دوربین ها دارای فلاش هایی هستند که برد بسیار کمی دارند. این بدان معناست که شما باید بیش از چند فوت با سوژه خود فاصله داشته باشید تا از آن بهره مند شوید. برای رویدادهای ورزشی ، فلاش ها نیز ممکن است منع شوند.

از ایزوی بالا استفاده کنید

استفاده از ISO بالا می تواند به شما در افزایش سرعت شاتر و دیافراگم دوربین کمک کند بدون اینکه احتمال گرفتن عکس های تار یا تیره را افزایش دهید. با این حال ، استفاده از ISO های بالا معمولاً می تواند منجر به ایجاد یک تصویر با نویز دیجیتال زیادی شود.

راز فوکوس شدید بر روی یک سوژه متحرک ، افزایش سرعت شاتر و تصحیح عکس های تیره با استفاده از فلاش ، افزایش دیافراگم یا استفاده از سرعت ISO بالا است. اما برای یک عکس دراماتیک تر که حرکت را ثبت می کند ، می توانید panning را نیز امتحان کنید.

پنینگ

تصویری را تصور کنید که چراغ های شهر را با نوری از خودروهای عبوری قابل مشاهده نشان می دهد. برای گرفتن این نوع عکس ، دوربین خود را ثابت نگه می دارید تا بتواند نورهای شهر را ضبط کند. با عبور یک ماشین ، دوربین شما آن را به عنوان دنباله ای از نور ثبت می کند.

Panning به صورت معکوس کار می کند. به جای نگه داشتن دوربین ، حرکت می کنید – آن را حرکت دهید تا ماشین در حال حرکت را دنبال کنید. در نتیجه ، خودرو در حالت فوکوس قرار می گیرد در حالی که بقیه شهر با حالت تاریک پشت آن می رود.

مسلماً گفتن این امر آسانتر از انجام آن است. اگر سوژه آهسته ای داشته باشید ، مانند یک سگ در حال دویدن یا یک کودک پیاده روی ، احتمالاً موفقیت بیشتری خواهید داشت.

در هر صورت ، برای گرفتن عکسهای بسیار زیبا ، باید دوربین خود را در حال حرکت قرار دهید. اما چگونه panning را انجام می دهید؟

1- از سرعت شاتر پایین استفاده کنید

سرعت شاتر شما باید کمتر از آنچه معمولاً برای عکاسی “معمولی” استفاده می کنید ، باشد. به یاد داشته باشید که عوامل دیگری مانند نور و سرعت سوژه شما به تعیین سرعت شاتر شما کمک می کند.

از آنجایی که از سرعت شاتر آهسته استفاده می کنید ، باید دست خود را بسیار ثابت نگه دارید ، در غیر این صورت با لرزش زیاد دوربین در عکس های خود ظاهر خواهید شد. همچنین می توانید از سه پایه ای استفاده کنید که دارای هد گردان است تا به شما در ثابت نگه داشتن دوربین کمک کند.

2- یک پس زمینه عالی برای عکس خود انتخاب کنید

هنگام حرکت panning ، پس زمینه تار می شود در حالی که سوژه شما در فوکوس قرار دارد. با این حال ، این بدان معنا نیست که سابقه شما حواس شما را پرت نمی کند. پس زمینه ای را با یک رنگ یا ساده انتخاب کنید.

3- دوربین خود را از قبل روی نقطه ای که قصد دارید عکس بگیرید ، فوکوس کنید

به عنوان مثال ، هنگامی که سوژه در انتهای بلوک به چشم می خورد ، می توانید آن را دنبال کنید ، حتی اگر می خواهید هنگامی که سوژه به وسط بلوک می رسد ، آن را ضبط کنید. هنگامی که سوژه به وسط بلوک می رسد ، باید دوربین خود را طوری تنظیم کنید که فوکوس بیشتر باشد.

عکاسی کرونو

عکاسی کرونو به شما این امکان را می دهد که با گرفتن چندین فریم از یک موضوع متحرک و سپس نمایش آنها در کنار یکدیگر ، حرکتی را ثبت کنید تا مراحل پی در پی حرکت را پیشنهاد دهید. با این کار می توانید به عکسی شبیه این برسید:

برای انجام عکاسی کرونو ، باید از سه پایه استفاده کنید. دوربین خود را طوری تنظیم کنید که به طور مداوم عکاسی کند و سپس عکس ها را در مراحل پس از پردازش ویرایش کنید.

مطالب مرتبط:  فضاسازی در عکاسی چیست؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *