عکاسی از زاویه بالا

نزدیک شدن به سوژه از هر طرف ، دور ، نزدیک ، بالا و پایین ، روشی فوق العاده برای کشف نور ، زوایا ، ترکیب بندی و ویژگی های سوژه ای است که می خواهید از آن عکاسی کنید.

جهت مشاهده محصول روی آن کلیک کنید: استفاده از رینگ لایت برای عکاسی از محصول

 

1- بلد شوید و بایستید

برای اینکه بتوانید عکس های زاویه بالا را بگیرید باید بالاتر از سوژه خود قرار بگیرید. بنابراین اگر از افراد عکس می گیرید از نردبان ، چهارپایه یا چیزهای دیگر کمک بگیرید تا بالاتر از سوژه قرار بگیرید.

2- از یک لنز واید استفاده کنید

لنزهای واید از مزایای میدان دید وسیع تری برخوردارند و (به طور کلی) فاصله فوکوس کوتاه تری دارند. این بدان معناست که حتی اگر نتوانید از سوژه مورد نظر خود از زاویه بالاتر عکس بگیرید ، احتمالاً می توانید فوکوس خود را از بالای سر به دست آورید و برخی از محیط اطراف را نیز در بر بگیرد. 

3- بر روی بالاترین ویژگی فوکوس کنید

توصیه می شود که روی نزدیک ترین عنصر به لنز فوکوس کنید و در عکس بالای سر شخص ، آن عنصر معمولاً بالای سر است. اگر با یک لنز واید عکاسی می کنید ، آن عنصر نزدیک نیز معمولاً از نظر اندازه اغراق آمیزتر خواهد بود ، بنابراین فوکوس بر روی بالاترین ویژگی به جلوگیری از یک توده بزرگ و تار کمک می کند.

4- دیافراگم خود را ببندید

عکسبرداری از بالای سر اغلب با جزئیات قابل توجهی از بالا به پایین بهتر کار می کند ، که ممکن است برای عکاسان عادی باشد که عکاسی را به صورت باز انجام می دهند تا تصویر را از پس زمینه جدا کنند. برای حفظ جزئیات و ابعاد با پیشرفت چشم به سمت پایین به صحنه ، با بستن آن آزمایش کنید. این نکته می تواند به ویژه در عکاسی از محصول مفید باشد که در آن داشتن جزئیات از سطح میز تا لبه بالای سوژه در واقع بسیار مطلوب است.

مطالب مرتبط:  عکاسی داستانی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *