عکاسی از تئاتر

تام فیرچیلد عکاس سفر و پرتره است که در زمینه ثبت وقایع و اجرای صحنه ای نیز تخصص دارد. تئاتر زنده و رویدادها از سخت ترین و چالش برانگیزترین محیط ها برای عکاسی هستند. در عکاسی تئاتر ، موارد سوژه تاریک است ، همه چیز به سرعت حرکت می کند و نورپردازی یک چالش است اما در اینجا ده نکته برای کمک به شما در گرفتن عکس های نمایشی عالی آورده شده است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: دلایل استفاده از رینگ لایت

 

پیش بینی – بدانید عمل کجا خواهد بود

شما نمایش را می شناسید – از آن استفاده کنید! هنری کارتیه برسون ، پیشگام عکاسی خیابانی ، که اغلب اوقات نقل می شود ، اصطلاح “لحظه سرنوشت ساز” را برای توصیف یک لکه دقیق از یک نمونه در زمان ایجاد کرد که احساس بزرگتری را به خود جلب می کند. به زمان و مکان آن نمایش فکر کنید و برای آنها آماده باشید.

کادر بندی ، ترکیب ، نوردهی و تنظیمات خود را آماده کنید تا هر زمان که “لحظه سرنوشت ساز” وارد شد ، آماده آن باشید. پیش از موعد ، یک لیست شات تهیه کنید تا به شما در تهیه و سازماندهی عکسبرداری با زمان محدود کمک کند.

قبل از اینکه لحظه ای اتفاق بیفتد ، همه چیز – نوردهی ، تنظیمات دوربین ، کادربندی و … را شماره گیری کرده و آماده کنید. این مشت در لیست شات من بود ، بنابراین من می دانستم که وقتی آماده شد برای آن آماده باشم.

از اطراف بپرسید – “با یک دوست تماس بگیرید”

هر بخش از یک لحظه عکس شگفت انگیز در یک نمایش می داند اگر فقط کسی برای گرفتن آن در آنجا باشد. دریابید که این چیست! از مجریان بپرسید ، از خدمه بپرسید و از کارمندان جلوی خانه بپرسید که آنها چه لحظات اصلی نمایش را می دانند و آنچه را که همیشه احساس کرده اند به ویژه لحظات چشمگیر یا تأثیرگذار است.

ایده های آنها را در لیست عکس های خود بگنجانید و برنامه خود را در مورد مکان و زمان حضور در مکان های مختلف تئاتر اصلاح کنید.

از هنرمندان ، کارگردانان و همچنین تکنسین ها در مورد مکان های مخفی عکس های عالی س Askال کنید. فراموش نکنید که تکنسین ها هر روز نمایش را تماشا می کنند ، معمولاً از منظرهای منحصر به فرد.

روشنایی را مطالعه کنید

از بین تمام بخشهایی که باید با آنها صحبت کنید ، بخش روشنایی مهمترین است. این بچه ها تجربه زیادی دارند و برای خوب نشان دادن نمایش پول زیادی به آنها پرداخت می شود. عاقلانه است که از همه دانش خود نهایت استفاده را ببریم. اگر در حال نمایش نمایشی باشید که قبلاً هرگز ندیده اید ، این حقیقت دوچندان است.

مه کم ، مخاطرات و دود همگی تأثیرات زیادی در نورپردازی و در نتیجه عکس های شما خواهند داشت. اینها فقط بچه هایی هستند که به شما توضیح می دهند چگونه. لامپ ها شما را به سمت بسیاری از لحظات فتوژنیک عالی سوق می دهند – به علاوه آنها می خواهند خلق حالتهای روشنایی چشمگیر را به اندازه هر مجری به نمایش بگذارند!

نور در این عکس باعث ایجاد آن شده است. رنگ های متضاد همراه با قطره آب با نور پس زمینه آن را بسیار تأثیرگذار می کند.

از تاریکی نترسید

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که در عکس های تئاتر می بینم اشتباهی است که دوربین شما مرتکب می شود. وقتی روی اتوماتیک کامل تنظیم شود ، دوربین ها سعی می کنند بهترین نوردهی از نورها و تاریکی ها را به بهترین شکل انجام دهند. بسیاری از اوقات بر روی صحنه وجود خواهد داشت ، اما مناطق تاریکی زیادی وجود خواهد داشت که در زیر آنها نقاط برجسته بسیار برجسته وجود دارد. به طور معمول ، این بدان معنی است که عکس ها به عنوان یک ظروف سایه ای لکه دار با لکه های سفید کاملا غیرقابل شناسایی در جایی که عمل شما قرار دارد ظاهر می شوند. برای مقابله با آن ، اگر از انجام این کار راحت هستید ، نوردهی خود را به صورت دستی تنظیم کنید.

اگر شما نیستید ، یا اگر شرایط نوری خیلی سریع در حال تغییر است تا بتوانید با آن همگام شوید (مثلاً در سیرک ، کنسرت یا نمایش های سریع دیگر وجود دارد) ، از نورسنجی نقطه ای برای نمایش صحیح سوژه های روشن خود استفاده کنید. از همه مهمتر ، از تاریکی نترس! بگذارید سیاه پوستان کاملاً سیاه شوند. تئاتر با بیشتر موقعیت های دیگر عکاسی متفاوت است و از دست دادن سایه های عمیق کاملاً درست است. به عنوان یک امتیاز اضافی ، این امکان را به شما می دهد تا با سرعت شاتر سریعتر و / یا ISO کمتری عکس بگیرید که به معنای عکس های واضح و پر سر و صدا است!

اگر دوربین سعی می کند نوردهی صحیحی را انتخاب کند ، این عکس فقط یک فضای ظریف سایه دار است و یک نقطه واقعاً روشن در بالای آن قرار دارد.

موقعیت خود را متفاوت کنید

مجموعه ای کامل از عکس ها از همان موقعیت خسته کننده است. در صورت امکان ، در طول نمایش حرکت کنید و از زوایای مختلف و مکان های مختلف عکس بگیرید. حتی اگر بتوانید به بالکن ، گودال ارکستر ، بال ها ، راه باریک ها یا هرجای دیگر که می توانید یک چشم انداز منحصر به فرد و یک عکس خوب داشته باشید ، بلند شوید.

در این کار زیاده روی نکنید اما چند عکس برگشتن به داخل جمعیت نیز می تواند برای نشان دادن اندازه محل برگزاری و ارائه زمینه ای مناسب باشد.

بالا بروید ، پایین بیایید ، حتی زیر آب بروید تا دیدگاه دیگری نسبت به عمل داشته باشید.

به صورت واید عکاسی کنید ، اما بیشتر عکس های بسته بگیرید

در ایده ای مشابه نکته قبلی ، فاصله کانونی (“بزرگنمایی”) عکس های خود را تغییر دهید. عکسهای عریض برای استقرار عالی هستند ، یا وقتی که تمام مرحله پر از عمل است اما زیاد به آنها اعتماد نکنید. عکس های تنگتر همان چیزی است که مردم می خواهند ببینند ، خصوصاً در درام ها و کمدی ها.

طیف وسیعی از عکس ها را داشته باشید اما به طور کلی ، هرچه نزدیکتر و تنگ تر شوید ، بهتر است. رابرت کپا ، عکاس مشهور جنگ ، یک بار گفت: “اگر تصاویر شما به اندازه کافی خوب نیستند ، به اندازه کافی نزدیک نیستید.” بخش های آرایش و آرایش و کمد لباس شما را به خاطر به نمایش گذاشتن تمام سخت کوشی های شما دوست خواهند داشت!

بازیگران روی عبارات خود سخت کار می کنند – آنها را بگیرید!

احساس همه چیز است

یک مزیت بزرگ در تیراندازی تنگ ، گرفتن احساسات روی صحنه است. اغلب اوقات من عکس های تئاترهایی را می بینم که به نظر می رسد مانند افراد چوبی است که روی یک مجموعه ایستاده اند. کل ایده تئاتر انتقال احساسات است و شما به عنوان عکاس تصور آن را بر عهده دارید.

اگر لیست شات خود را که قبلاً ذکر شد تهیه کرده اید ، باید بدانید که تمام لحظات مهم نمایش در چه زمانی فرا می رسد و باید آماده نزدیک شدن باشید و واقعاً آن لحظه را ثبت کنید. از آنچه گم کرده اید نترسید – بر آنچه دریافت می کنید تمرکز کنید. با خود فکر کنید که می خواهید سوژه عکس شما چیست و کادر را با آن پر کنید.

زبان و اصطلاحات بدن ، هر دو احساسات را روی صحنه منتقل می کنند ، و همچنین مسیری که اجرا کنندگان به دنبال آن هستند.

به دنبال عمق باشید – پیش زمینه ، میانه زمین ، پس زمینه

درست مثل عکس گرفتن در خارج از سالن ، به طور معمول هرچه عکس شما عمق بیشتری داشته باشد ، بهتر است. اغلب در عکاسی از تئاتر ، تصاویری را می بینید که “تخت” هستند – فاقد عمق و چشم انداز هستند. در صورت امکان ، سعی کنید عناصر پیش زمینه ، عناصر میانه زمین و عناصر پس زمینه را داشته باشید. چه بهتر این است که “خطوط اصلی” وجود داشته باشد که چشم را به سمت عکس بکشاند و توهم بعد 3 را ایجاد کند.

داشتن عناصر پیش زمینه ، میانه زمین و پس زمینه ، احساسی 3 بعدی به این عکس 2 بعدی می دهد.

تجهیزات

من هدفمندانه این نکته را تا آخر گذاشتم زیرا فکر می کنم کاملاً بیش از حد به آن توجه شده است. عکاسان همیشه دستیابی به تجهیزات بهتر را راهی برای گرفتن عکس های بهتر می دانند و با این وجود تقریباً همیشه چرخ دنده چیزی نیست که مانع آنها شود. با این حال ، تئاترها یک محیط کاملاً مشکل برای فیلمبرداری هستند – می توان گفت پیچیده ترین – و داشتن تجهیزات با کیفیت می تواند تفاوت ایجاد کند.

اگر بین لنز پرایم سریع با دیافراگم بزرگ یا لنز زوم کیت انتخاب دارید ، با لنز پرایم همراه باشید زیرا می خواهید تا آنجا که ممکن است نور بگیرید. تقریباً هر دوربینی در نور کم نسبت به تلفن همراه کار بهتری خواهد داشت. برخی از عکاسان دوست دارند از سه پایه یا مونوپاد برای تیراندازی در تئاتر استفاده کنند اما شخصاً من تمایل ندارم با آنها زحمت بکشم و آنها را بیش از آنچه ارزش دارند دردسر سازند. و به عنوان آخرین یادآوری: مطمئن شوید که فلش شما خاموش است!

DSLR ها عالی هستند اما GoPro می تواند به هر کجا – از جمله زیر آب – برود!

بنابراین به آنجا بروید ، عکاسی کنید و از آن لذت ببرید! امیدوارم که این نکات به شما کمک کند تا برخی از جادوهای ساخته شده روی صحنه را به تصویر بکشید. همانطور که در ابتدا گفتم ، فیلمبرداری تئاترها فوق العاده روی حیله و تزویر است اما گرفتن این عکس ویژه رضایت بخش تر است. چالش را بپذیرید و چند عکس خوب بگیرید!

مطالب مرتبطعکاسی از کنسرت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *