عکاسی از اسب ها

بر خلاف سایر عکاسی از حیوانات خانگی ، اسب ها هنگام عکاسی نیاز به رویکرد کاملاً متفاوتی دارند.

اسب از زیباترین حیوانات جهان است. آنها دارای حرکات باشکوه و حضوری باشکوه هستند. به این ترتیب ، این جانوران باشکوه سوژه های دوست داشتنی برای عکاسان ایجاد می کنند.

در اینجا نکات مهم ما برای عکاسی از اسب آمده است!

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: مقایسه انواع رینگ لایت

 

با اسب راحت باشید

حیوانات احساسات شما را افزایش می دهند ، به ویژه موجودات بصری به عنوان اسب. پاسخ شما به آنها بر پاسخ آنها به شما تأثیر می گذارد.

 اگر ناراحت کننده ، ترسناک یا مضطرب رفتار می کنید ، آنها نیز عصبی می شوند.

این یک واکنش بیولوژیکی بر اساس ماهیت آنها است. حیوانات گله بر احساسات یکدیگر تکیه می کنند تا در صورت وجود شکارچی در اطراف متوجه شوند.

به همین ترتیب ، اگر برای اسب بسیار تهدیدآمیز عمل کنید ، آنها وحشت زده می شوند. از طرف دیگر ، اسب متوجه می شود که از کاری که انجام می دهید مطمئن نیستید و کنترل آن را ندارید. در نتیجه ممکن است رفتار نادرستی داشته باشد.

قبل از تلاش برای عکاسی از اسب ها وقت بگذارید! با متخصصان اسب و سوارکاران صحبت کنید و تا آنجا که می توانید در مورد این گونه زیبا یاد بگیرید!

به ایمنی توجه کنید

ایمنی در عکاسی از حیوانات بسیار مهم است. ایمنی از هر دو جهت پیش می رود. شما باید اطمینان حاصل کنید که شما و اسب هر دو محافظت می شوید.

 از دستورات سوارکاران پیروی کنید ، به محدودیت های آنها احترام بگذارید و از مرزها عبور نکنید. وقتی اسب ها وحشت زده ، ناراحت یا ناامید می شوند ، می توانند گاز بگیرند ، لگد بزنند یا شما را زیر پا بگذارند.

از لنز مناسب استفاده کنید

وقتی از لنزها صحبت می کنید ، باید وسایلی را انتخاب کنید که تناسب اسب را داشته باشد. تمرکز زیادی بر روی موقعیت مناسب و زیبایی اسب وجود دارد.

به این ترتیب ، شما باید از هر نوع لنز دارای اعوجاج خودداری کنید. این بدان معناست که استفاده از لنزهای واید مناسب نیست. به احتمال زیاد شما از لنزهای استاندارد استفاده خواهید کرد. این لنز معمولی تصویری تولید می کند که تقریباً با آنچه چشم انسان می بیند مطابقت دارد. از این رو ، تصویر برای بیننده طبیعی به نظر می رسد.

لنزهای استاندارد دارای زاویه دید 50 تا 55 درجه مورب هستند.

آنها همچنین دارای دیافراگم های باز هستند که برای نور کم و عمق میدان کم عالی است. فاصله کانونی استاندارد عالی 50 میلی متر است.

لنزهای تله فوتو یکی دیگر از وسایل ضروری برای کیت عکاسی اسب شما است. می توانید خیلی عقب بنشینید و هنگام عکس گرفتن مزاحمتی برای اسب ایجاد نکنید. لنزهای تله فوتو برای عکاسی اکشن نیز مفید هستند. آنها یک پرسپکتیو طبیعی ایجاد می کنند. 

از حالت عکاسی پشت سرهم و فوکوس پیوسته استفاده کنید

به همان اندازه که دوربین اهمیت دارد ، نحوه استفاده از آن بیشتر اهمیت دارد! 

دوربین را به حالت پشت سر هم و فوکوس مداوم تغییر دهید. این برای عکاسی از اسب بهترین کار را می کند. هنگامی که حیوانات هیجان زده می شوند و شروع به دویدن یا بازی می کنند ، تنظیم پشت سر هم ضروری است.

فوکوس مداوم بسته به مارک دوربین نام های متفاوتی دارد. این سرویس AI برای کاربران Canon یا AF-C برای کاربران نیکون است. این به دوربین اجازه می دهد تا سوژه شما را در حین حرکت دنبال کند.

حیوانات پلک می زنند ، سر خود را برمی گردانند و در نامناسب ترین لحظه حرکت می کنند. با تنظیم دوربین در حالت پشت سر هم می توانید از عکسبرداری مناسب اطمینان حاصل کنید. این به شما امکان می دهد همزمان با فشار دادن شاتر ، چندین عکس پشت سر هم بگیرید.

هنگامی که تنظیمات را قفل کردید ، تکنیک وارد عمل می شود. به خاطر داشته باشید که هدف این است که اسب را از نظر زیبایی شناسی مناسب نگه دارید. سعی کنید تا جای ممکن از سطح چشم اسب عکس بگیرید. این به حفظ تناسب بدن کمک می کند.

هنگام استفاده از فلاش دقت کنید

اگر عکاس اسب مبتدی هستید ، سعی کنید از فلاش استفاده نکنید.
در صورت امکان از نور طبیعی استفاده کنید. می توانید بهترین عکس ها را در هنگام صبح و نزدیک طلوع آفتاب بگیرید. اگر مجبور به استفاده از فلاش هستید ، همیشه ابتدا از صاحب اسب/سوارکار بپرسید.

برخی از اسب ها به دلیل مسابقات یا عکاسی هایی که در آن شرکت کرده اند عادت به نور فلاش دارند. اما بسیاری از آنها ممکن است با نور ناگهانی وحشت زده شوند.

عکاسی از جزئیات را فراموش نکنید

به همان اندازه که عکس های کامل یا پرتره عالی هستند ، از جزئیات غافل نشوید. نکته جالب در عکاسی این است که چیزی را ثبت کنید که در غیر این صورت مورد توجه قرار نمی گیرد.

تصویری از چشم اسب ، جزئیات لگام یا گوش می تواند به همان اندازه منحصر به فرد و جالب باشد.

پس زمینه مناسب انتخاب کنید

یک نکته اساسی برای هر نوع عکاسی این است که به زمینه خود توجه داشته باشید. اگر رنگ زمینه شما بسیار شبیه به موضوع شما باشد ، تصویر شما یکنواخت می شود. این تضاد بین پیش زمینه ، سوژه و زمینه است که باعث ایجاد جذابیت می شود.

گوش های اسب به سمت بالا باشد

هنگام عکاسی از اسب دقت کنید که گوش های اسب به سمت بالا باشد. این نشان دهنده هوشیاری، سلامت اسب است.

مطالب مرتبط: نحوه راه اندازی دوربین گوپرو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *