ضبط تصاویر تایم لپس با گوپرو

Time Lapse Video به دوربین شما اجازه می دهد تا فریم های ویدیویی را در فواصل زمانی مشخص ضبط کرده و یک فیلم تایم لپس ایجاد کنید بدون اینکه لازم باشد همه عکس ها را به هم متصل کنید! پس از توقف ضبط ، دوربین بطور خودکار فریم ها را به صورت یک کلیپ ویدئویی منسجم که می توانید در برنامه GoPro ، روی صفحه لمسی دوربین یا LCD BacPac و تلویزیون یا رایانه خود پخش کنید.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت مناسب برای یوتیوب YouTube

 

ضبط ویدئوهای تایم لپس

برای شروع ضبط ، دکمه بالای شاتر را فشار دهید.
LED های قرمز دوربین چشمک می زنند تا نشان دهند که دوربین در حال ضبط فیلم است و شمارنده زمان روی نمایشگر دوربین میزان ضبط ویدئوی Time Lapse را نشان می دهد.
دوباره دکمه بالای شاتر را فشار دهید تا ضبط شما متوقف شود.

نحوه دسترسی به تنظیمات فیلم Time Lapse

بسته به مدل دوربین شما ، تنظیمات ویدئوی Time Lapse یافت می شوند و متفاوت انتخاب می شوند. اگر برای یافتن این گزینه ها به تنهایی مشکل دارید ، لطفاً دفترچه راهنمای محصول را که این روند را شرح می دهد ، بررسی کنید.

نکات مهم:

کارت SD شما فایل های تصویری جداگانه را ذخیره نمی کند (مانند حالت عادی Time Lapse) ، بلکه یک فایل ویدیویی MP4 را با نرخ فریم 30 فریم در ثانیه (FPS) پخش می کند.
تنظیم فاصله شما تعیین می کند که چقدر طول می کشد تا یک ثانیه از فیلم ویدیویی حاصل شود. دوربین باید 30 فریم را ضبط کند (به یاد داشته باشید ، فیلم با سرعت 30 فریم بر ثانیه پخش می شود) تا بتواند یک ثانیه فیلمبرداری را به هم متصل کند. مثلا:
اگر بر روی فاصله 0.5 ثانیه (یک فریم در هر نیم ثانیه ضبط شود) تنظیم شده است ، باید حداقل 15 ثانیه ضبط کنید تا یک ثانیه فیلمبرداری Time Lapse (با سرعت 30 فریم بر ثانیه پخش شود) به دست آورید.
اگر فاصله زمانی روی 60 ثانیه تنظیم شود (یک فریم در هر دقیقه) ، دوربین باید حداقل 30 دقیقه در حال ضبط باشد تا بتواند یک ثانیه فیلمبرداری Time Lapse ضبط کند.
هنگام ضبط ویدئوی Time Lapse ، زمان نمایش داده شده روی صفحه (های) LCD دوربین میزان فیلمبرداری ضبط شده را نشان می دهد. نه زمان سپری شده از شروع ضبط (زمان سپری شده) مانند سایر حالت های ویدئویی. این بدان معناست که هنگام شروع ضبط ، “00:01” می تواند از 15 ثانیه (در تنظیمات فاصله 0.5) تا 30 دقیقه (با فاصله 60 ثانیه) بر روی صفحه باقی بماند.
به دوربین اجازه دهید چند فواصل بیشتر از آنچه فکر می کنید ضبط کند – این امر در صورت تمایل به ویرایش یا کوتاه کردن فیلم ، آزادی بیشتری به شما می دهد.
هنگام مشاهده HERO4 Silver یا HERO4 Black (با LCD Touch BacPac) ، ممکن است متوجه شوید که پیش نمایش ویدیو هنگام ضبط متغیر است. این انتظار می رود ؛ دوربین در حال تلاش برای ضبط فیلم زمان گذر است ، و به این ترتیب ، تصویر پیش نمایش شده را بصورت افزایشی پر می کند. آخرین ویدئو کلیپ Time Lapse شما با سرعت 30 FPS پخش می شود.
هنگام استفاده از فیلم Time Lapse ، مدت زمان کارکرد باتری دوربین شما شبیه ضبط ویدئو با همان وضوح است.

مطالب مرتبط: بهترین دوربین برای عکاسی منظره
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *