رینگ لایت RGB و کابرد آن

یکی از جنبه هایی که نور LED را منحصر به فرد می کند وجود رنگ های مختلف است. بسیاری با دماهای مختلف نور آشنا هستند: سفید گرم ، سفید سرد و نور طبیعی روز. با این حال ، رینگ لایت های RGB به دلیل رنگ های زیبا ، همراه با کاربردها و مزایای متنوع ، محبوبیت زیادی پیدا می کنند. 

رینگ لایت RGB چیست؟

RGB مخفف رنگهای قرمز ، سبز و آبی است. هنگامی که این سه رنگ چراغ با هم ترکیب شده و در یک واحد استفاده شوند ، می تواند بیش از 16 میلیون گزینه رنگ ایجاد و نمایش دهد. چطور اینقدر زیاد است؟ هر یک از رنگهای اصلی دارای سایه های مختلف متعددی است – بیش از 250 – بنابراین ، به زبان ساده ، وقتی همه آن سایه ها را مخلوط و مطابقت دهید ، به بیش از 16 میلیون می رسید.

کاربرد رینگ لایت RGB چیست؟

همانطور که گفته شد ، نورپردازی RGB ، روشن ، زیبا و فریبنده است. اگرچه ، بسیاری از مناطق خانه و محل کار نیز برای ترکیب LED های رنگی بسیار مناسب هستند. به عنوان نورپردازی زیر کابینت ، چراغ های RGB را می توان در اتاق خانه و یا استودیو به سادگی به دلیل وجود رنگ قرار داد. آنها همچنین در اتاق بازی یا اتاق خواب کودکان برای نورپردازی برجسته عالی هستند. در مورد یک دفتر هم همینطور است.

چراغ های RGB که به عنوان روشنایی می کنند ، برای آرامش در اتاق خواب عالی هستند. به عنوان مثال ، گفته می شود که انتشار نور سبز باعث کاهش استرس می شود در حالی که نور آبی احساس آرامش را ایجاد می کند. در حقیقت ، Very Well Mind می گوید: “افراد در اتاق های آبی بهره وری بیشتری دارند.” فقط به این فکر کنید که داشتن یک طیف کامل نور برای شما چه می کند.

گزینه های بی پایان رنگ در رینگ لایت های RGB

نورهای LED رنگی نه تنها زیبا به نظر می رسند ، بلکه از آنها برای مناطقی مانند مراحل و نمایشگرها نیز استفاده می شود. این زمانی است که بیشتر به نورپردازی سفارشی نیاز است. در بسیاری از مواقع ، تعداد بی شماری از گزینه های رنگ موجود است. به عنوان مثال ، RGB در مانیتور کامپیوتر دارای بیش از 16 میلیون گزینه رنگ است. اگر نمی توانید رنگ مورد نیاز خود را پیدا کنید … خوب ، ممکن است وجود نداشته باشد.

گرمای کمتر رینگ لایت RGB

ممکن است شما فکر کنید، از آنجا که نور RGB بسیار پر جنب و جوش و قوی است ، گرمای زیادی از خود ساطع می کنند. احتمالا تعجب خواهید کرد اگر بدانید که در واقع برعکس است. LED ها انرژی کمتری مصرف می کنند ، بنابراین به طور طبیعی گرمای کمتری از خود ساطع می کنند (و ارزان تر هستند!) همیشه این مزیت وجود دارد که بدانید در هزینه و مصرف انرژی  صرفه جویی می کنید.

استفاده از رینگ لایت RGB برای پرتره های هنری

از رینگ لایت های RGB می توان برای ثبت عکس های پرتره هنری و همچنین برای ضبط ویدئو کلیپ هایی همراه با موسیقی استفاده نمود.

مطالب مرتبط:  راهنمای خرید رینگ لایت
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *