روش چاپ کردن عکس

با ظهور عکاسی دیجیتال تعداد کمی از مردم عکسهای خود را چاپ می کنند. تقاضای زیادی برای تصاویر در کانالهای آنلاین مانند وب سایتها و رسانه های اجتماعی وجود دارد. اما هنوز چاپ عکس در برخی موارد ضروری به نظر می رسد مثلا برای تبلیغات و مجلات.

 

چرا باید عکس های خود را چاپ کنید؟

صفحه های رایانه نمی توانند بطور کامل نواقص عکس را نشان دهند. ولی در عکس های چاپی به خوبی این نواقص مشخص می شوند تا عکاس در شاتهای بعدی آن را جبران کند. شما به عنوان یک عکاس تجاری یا ژورنالیست نیاز به ایجاد کتابهای چاپی برای تبلیغ کار خود دارید. می توانید این موارد را برای آژانس های تبلیغاتی مجلات شرکت های طراحی و مارک های معروف ارسال کنید.

اگر در یک جلسه ای که برای معرفی کارهای خود حضور دارید تنها لب تاپ خود را همراه داشته باشید تاثیر منفی در معرفی کار خود خواهید گذاشت. یک کتاب چاپی گام بعدی در جلب توجه آنها به عکاسی شماست. مردم هنوز دوست دارند که عکس ها را لمس کنند. چاپ کردن به مشتریان بالقوه اجازه می دهد که کار شما را تجربه کنند. البته ممکن است مشتریانی هستند که درخواست نمونه های دیجیتالی کنند که این در مورد پرتره های شخصی و خانوادگی بیشتر صادق است.

 

کالیبراسیون مانیتور

قبل از شروع به چاپ عکس باید مانیتور خود را کالیبره کنید. این مرحله بسیار مهم است. مانیتور دسکتاپ لب تاپ و تلفن های هوشمند هر کدام تصویری متفاوت از عکس های شما را نشان می دهند که این ممکن است با آنچه که مشتری می بیند متفاوت باشد. هنگامی که مانیتور خود را کالیبره می کنید می دانید که آنچه برای مشتری ارسال می کنید صحیح است.

کالیبره کردن باعث می شود که مانیتور و چاپگر هر دو از یک استاندارد پیروی کنند. برای کالیبراسیون مانیتور می توانید از ابزارهای مانند Color Munki یا Spyder Pro استفاده کنید.

 

آیا می توان عکس ها را در خانه چاپ کرد؟

چاپ عکس در خانه می تواند باعث صرفه جویی در هزینه های شما شود. اگر تصمیم به چاپ دارید قبل از فشردن دکمه چاپ مطمئن شوید که از تمام نکات مربوط به چاپ آگاهی دارید. اگر قصد چاپ کردن عکس های خود را دارید باید یک چاپگر خوب با قیمت حدودی 1000 دلار خریداری کنید تا انتظارات شما را برآورده کند.

 

مدیریت رنگ

فضای رنگی یکی از روشهای کنترل رنگ است. به عنوان مثال فضای رنگی یونیورسال برای رایانه و دستگاههای دستی RGB است. RGB مخفف کلمه Red-Green-Blue است.

اندازه عکس های شما

اندازه و رزولوشن در کنار هم کیفیت را به ارمغان می آورند. اگر می خواهید چاپ در اندازه بزرگ انجام دهید باید رزولوشن بالایی داشته باشید. شما باید رزولوشن خود را در output روی حداقل 300 DPI.

 

جوهر در فناوری جوهر افشان

دو نوع جوهر وجود دارد که توسط تولید کنندگان جوهر افشان استفاده می شود. رنگ و رنگدانه. هر کدام از اینها نتایج متفاوتی را ارائه می دهند. جوهر های رنگی قیمت کمتری دارند و رنگهای زنده تری ارائه می کنند اما به مرور زمان کم رنگ می شوند و برای چاپ های بایگانی مناسب نیستند. رنگ دانه ها مدت زمان بیشتری رنگ خود را حفظ می کنند.

انتخاب کاغذ مناسب

شما باید کاغذ مناسب برای چاپ عکس های خود را انتخاب کنید.

کاغذها انواع مختلفی دارند که به شکلهای براق مات و نیمه مات وجود دارند. وزن آنها با علامت GSM مشخص می شود. برای چاپهای استاندارد از کاغذ های 150 الی GSM 200 استفاده کنید. ولی برای نمونه کارهای زیبا از 200 الی GSM 300 استفاده کنید.

 

چاپ پرهزینه است

این دلیل بزرگی است برای بوجود آمدن صنعت عکاسی دیجیتال. در گذشته عکاسان مجبور بودند صدها دلار برای تهیه فیلم و چاپ عکس هزینه کنند. تهیه کاغذ می تواند برای شما هزینه زیادی در برداشته باشد. اگر می خواهید نمونه کارهای خود را به آژانس های تبلیغاتی معرفی کنید نیازی نیست که از کاغذ های گران قیمت استفاده کنید.

 

کاغذهای گرانقیمت برای ماندگاری عکس تا حدود 100 سال ساخته شده اند.

 

مطالب مرتبط: تکنیک زاویه هلندی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *