روش های کاهش لرزش دوربین

لرزش دوربین  واقعاً می تواند عکس های شما را خراب کند ، اما مشکلی است که می توان به راحتی آن را برطرف کرد. اکثر دوربین ها در حال حاضر دارای ویژگی هایی هستند که به آنها در جلوگیری از لرزش دوربین کمک می کند ، با این حال ، هنوز چند کار وجود دارد که عکاس بتواند لرزش را محدود یا حتی حذف کند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت حرفه ای

 

از سه پایه استفاده کنید

این ممکن است یک پاسخ واضح به نظر برسد. اگر لرزش دوربین یک مشکل مکرر باشد ، سه پایه تفاوت زیادی در تصاویر ایجاد می کند. اگر در حال حرکت سبک هستید ، حتی یک سه پایه/پایه کوچک که می توانید آن را به قسمت پایینی دوربین وصل کنید ، می تواند برای قرار دادن دوربین در پایین بدون نگرانی از خراشیدن قسمت پایین مفید باشد.

افزایش سرعت شاتر

اگر در حالت دستی کار می کنید ، سعی کنید از سریعترین سرعت شاتر ممکن استفاده کنید تا خطر تاری را به حداقل برسانید. اگر در نور کم کار می کنید ، سعی کنید ISO را کمی بالا ببرید تا بتوانید با سرعت شاتر سریعتر نیز عکاسی کنید. اگر هنگام استفاده از ISO های بالاتر ، دوربین شما توانایی عکاسی با کیفیت خوب ندارد ، سه پایه خود را با خود ببرید تا بتوانید از سرعت شاتر طولانی تری استفاده کنید بدون اینکه نگران لرزش خراب شدن عکس های خود باشید.

از ریموت شاتر استفاده کنید

یک ریموت شاتر به شما امکان می دهد شاتر را بدون فشار دادن فیزیکی دکمه شاتر و ایجاد ارتعاشات جزئی که باعث لرزش می شود ، فعال کنید. برخی از دوربین ها همچنین به شما امکان می دهند دوربین را با استفاده از تلفن هوشمند یا لپ تاپ متصل کنید ، که همانند ریموت کنترل عمل می کند تا ارتعاشات را متوقف کند. همچنین می توانید از تایمر خودکار دوربین خود استفاده کنید ، اما زمان سنج باید به این معنی باشد که دوربین با شروع نوردهی از حرکت باز ایستاده است.

جای گیری و تنفس

نحوه نگه داشتن دوربین می تواند تأثیر زیادی بر میزان تار شدن عکس شما داشته باشد. دوربین را با دو دست نزدیک بدن نگه دارید و مطمئن شوید که پاها به اندازه عرض شانه از هم فاصله دارند. اگر با صفحه نمایش ترکیب بندی می کنید ، آرنج های خود را در هم نگه دارید زیرا شانس بیشتری برای ثبت یک تصویر ثابت دارید. آگاهی از تنفس می تواند لرزش را به حداقل برساند. برخی پیشنهاد می دهند که یک نفس عمیق بکشید ، آن را نگه دارید ، عکس بگیرید و بازدم کنید ، در حالی که دیگران ترجیح می دهند این کار را برعکس انجام دهند. این چیزی نیست که برای نوردهی طولانی مدت توصیه شود.

مطالب مرتبط:  تنظیمات برای سونی A6400
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *