روش های خلاقانه در استفاده از رینگ لایت

به نظر می رسد امروزه رینگ لایت های  عکاسی در همه جا وجود دارند. ده ها پیشنهاد از ده ها شرکت وجود دارد که می توانید انتخاب کنید و مورد علاقه عکاسان ، گریمورها و فیلمبرداران است. استفاده اصلی از یک رینگ لایت در محور برای نوردهی یکنواخت و تا حدی مسطح است.

با این حال ، اگر آن اثر یا نورگیر مخصوص حلقه ای شکل را برای آن موضوع دوست ندارید ، چه کاری انجام می دهید؟ از آنجا که این چراغ ها مداوم روشن هستند و به دلیل اندازه آنها ، کاربردهای بیشتری نسبت به فلاش ها دارند. اگر جلوه مستقیم را دوست ندارید ، مجبور نیستید از رینگ لایت به این روش استفاده کنید.

این مقاله شش کاربرد از یک رینگ لایت را نشان می دهد که مورد استفاده آنها نیست. همچنین (امیدواریم) به شما نشان دهد که وجود این چراغ های نسبتاً ارزان و موثر برای هر عکاسی در استودیو مفید است.

اگر با رینگ لایت آشنا نیستید ، رینگ لایت یک چراغ حلقوی شکل با یک دهانه بزرگ است که برای قرار گرفتن مستقیم در مقابل سوژه طراحی شده است. سپس با قرار دادن دوربین در داخل حلقه ، تصاویر خود را می گیرید.

فلاش های حلقه ای سنتی به دوربین متصل بودند. این نورپردازی جلو (بر روی محور) تصویری کاملاً روشن ارائه می دهد. این یکی از مواردی است که شما عاشق آن هستید یا از آن متنفر هستید ، اما عکاسانی که آن را دوست دارند تمایل دارند واقعاً آن را دوست داشته باشند.

تطبیق پذیری رینگ لایت

با نسخه های مداوم این چراغ ها ، شما گزینه های زیادی در مورد نحوه استفاده از رینگ لایت دارید. از آنجا که چراغ همیشه روشن است ، می توانید آن را در هر کجا که می خواهید قرار دهید. با گزینه های زیادی که در بازار وجود دارد ، این یک نور مداوم با قدرت بالا ، سبک و همه کاره را با قیمتی در حدود 100 دلار به شما می دهد.

 

اگر قبلاً از چراغ های مداوم استفاده نکرده اید ، این یک جایزه است. از آنجا که خروجی ثابت است ، مردمک های چشم سوژه پرتره شما ثابت می شوند. این به این معنی است که رنگ چشم های آنها را بیشتر در عکس های خود خواهید دید.

در زیر پنج نمونه از روشهایی وجود دارد که می توانید از یک رینگ لایت برای جلوه ای عالی استفاده کنید.

1- استفاده از رینگ لایت به عنوان نور معمولی

رینگ لایت ها به رغم شکل دایره ای شکل ، در صورت استفاده به عنوان نور معمولی بسیار عالی هستند. نور را بالا ببرید و آن را به سمت سوژه خود زاویه دهید تا تاثیری که شکل نور دارد ایجاد کند و می توانید از آن به عنوان یک جعبه نرم کوچک استفاده کنید.

 

شما محدود به این نیستید که چگونه می توانید سوژه خود را از این طریق روشن کنید ، اما من دریافتم که همه الگوهای اصلی نورپردازی به خوبی کار می کنند.

 

اگر بیش از یک رینگ لایت دارید ، می توانید از آنها با هم استفاده کنید و تقریباً هر تنظیم دو نوری را که تصور کنید ، ایجاد کنید. آنهایی که خروجی قابل تنظیم دارند ، کار با آنها برای پر کردن نسبت ها بسیار آسان است.

2- استفاده از رینگ لایت به عنوان یک تکیه گاه

اگر رینگ لایت LED دارید ، خیلی گرم نمی شوند. خیالتان راحت باشد که سوژه شما با نور برای برخی از تصاویر کاملاً متفاوت ژست بگیرد. نتایج با چراغ های زنگ دار در اندازه های مختلف متفاوت خواهد بود ، و شما باید نگران دوشاخه و کابل ها باشید ، اما هنوز یک روش سرگرم کننده است. گرچه به دلیل گرایش به نورافشانی ، احتمالاً زیاد از آن استفاده نخواهید کرد.

 

3- استفاده از رینگ لایت به عنوان پر کردن محیط

برای برخی جلوه های جالب می توانید هر نور مداوم را با فلاش استودیو مخلوط کنید. با استفاده از فلاش به عنوان چراغ اصلی خود ، می توانید برای برخی از رگه های ملایم نور از رینگ لایت استفاده کنید.

 

چند نکته ای که می خواهید به خاطر بسپارید این است که احتمالاً استروب های شما از رینگ لایت شما بسیار قدرتمندتر هستند ، بنابراین قدرت را بر این اساس تنظیم کنید. همچنین اگر می خواهید منابع نوری را مخلوط کنید ، احتمالاً می خواهید یک رینگ لایت با دمای رنگ قابل تنظیم داشته باشید.

 

همچنین می توانید این حالت را معکوس کنید و از رینگ لایت به عنوان نور اصلی و از فلاش به عنوان پرکننده استفاده کنید. قبل از آن مطمئن شوید که قدرت استروب های شما بسیار کم شده است.

4- به عنوان یک وسیله ترکیب بندی

در استفاده عادی از آن ، من طرفدار ایجاد یک ترکیب با رینگ لایت واقعی هستم که سوژه را قاب می کند. من فقط به هر دلیلی دوست دارم.

با این حال ، شما به این محدود نمی شوید. می توانید برای برخی از جلوه های جالب ، رینگ لایت را در هر نقطه از کادر خود قرار دهید. سعی کنید یکی را برای جلوه هاله در پشت سوژه قرار دهید ، یا آن را در زاویه درست درون قاب خود قرار دهید تا یک نوار نور خمیده در ترکیب قرار گیرد.

 

مطالب مرتبطروش استفاده از اکتاباکس در عکاسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *