روش استفاده از رفلکتور (بازتابنده) در عکاسی

عکاسی چیزی فراتر از درک درست نحوه کار با دوربین است. درک نور ، روش های انتشار و برگشت آن نیز ضروری است. بعضی از اشیا نور را جذب می کنند ، برخی دیگر آن را به جهت دیگری برمی گردانند. بازتابنده ابزاری است که به عکاس کمک می کند تا با تهیه سطح دیگری برای بیرون رفتن نور ، نور را دستکاری کند. بازتابنده ها ابزاری ارزان قیمت هستند که می توانند تأثیر زیادی روی تصاویر شما بگذارند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت

 

رفلکتور یا بازتابنده چیست؟

رفلکتور عکاسی به سادگی ابزاری است که نور را منعکس می کند. یک بازتابنده نور را مانند یک فلاش ایجاد نمی کند ، بلکه به سادگی نور موجود را هدایت می کند یا گاهی اوقات نور را از فلش یا بارق استودیو هدایت می کند.

درک این مهم به دو دلیل مهم است. اولین مورد این است که نور منعکس کننده از آنچه در حال حاضر وجود دارد روشن نیست ، بنابراین نمی توانید از آن برای روشن کردن پرتره شب استفاده کنید ، مگر اینکه از فلاش یا منبع نور دیگری نیز استفاده کنید. نکته دوم برای درک این است که کیفیت نور با کیفیت نوری که در صحنه است مطابقت دارد. به عنوان مثال ، اگر هنگام غروب آفتاب در حال عکسبرداری هستید ، نوری که از بازتابنده می پرد همان رنگ نارنجی را خواهد داشت.

 

اما ، چند استثنا وجود دارد. بازتابنده ها در انواع و رنگهای مختلفی وجود دارند و رنگ سطح بازتابنده ممکن است نوری را که پس گرفته است تغییر دهد. یک بازتابنده سفید سنتی به راحتی نور را برمی گرداند و آن نور زیبا و نرم است. بازتابنده نقره ای رنگ نور را زیاد تغییر نمی دهد ، اما کمی روشن تر از نور منعکس شده روی نور سفید است. رفلکتورهای طلا به گونه ای طراحی شده اند که با کمی گرم شدن نور با تن نارنجی ، رنگ آن را تغییر دهند.

از آنجا که بازتابنده ها نور ایجاد نمی کنند ، هدف اصلی آنها رفع سایه ها است. اگر در طول روز مشغول عکاسی از یک پرتره در فضای باز هستید ، می توان از بازتابنده برای رفع سایه های عجیب صورت یا حتی جلوگیری از تبدیل شدن سایه به یک موضوع با نور پس زمینه استفاده کرد. اصولاً از یک بازتابنده به این ترتیب به عنوان جایگزین فلش پر استفاده می شود.

اما بازتابنده ها ابزاری کاملاً همه کاره هستند. بیش از یک مورد برای آنها وجود دارد. در نورپردازی تخت ، یک بازتابنده می تواند علاقه یا درام را به عکس اضافه کند. برخی از عکاسان از منعکس کننده به عنوان چراغ مو در فضای باز استفاده می کنند. بسیاری از بازتابنده ها دارای یک جنبه سیاه هستند که می تواند به جای منعکس کردن نور ، برای جلوگیری از نور استفاده شود. بازتابنده ها همچنین برای برگشتن به یک فلاش زمانی عالی هستند که دیگر چیزی برای پرش وجود نداشته باشد. تعدادی از این موارد وجود دارد که چگونه هدایت نور می تواند عکس بهتری ایجاد کند یا سایر تجهیزات نورپردازی را جایگزین کند.

پنج نکته مهم برای استفاده از بازتابنده

استفاده از بازتابنده عکاسی کاملاً ساده است – کافی است آن را در زاویه ای نگه دارید که نور را به همان شکلی که می خواهید منعکس کند. هنگام تنظیم زاویه مشاهده کنید که چراغ تغییر می کند و زاویه ای را پیدا کنید که برای عکس شما بهترین عملکرد را دارد. اما با استفاده از چند ترفند می توان بیشترین بهره را از بازتابنده گرفت.

1- بازتابنده را درست روبروی منبع نور نگه دارید

اگر بازتابنده را مستقیماً مقابل منبع نور نگه دارید ، بیشترین یا روشن ترین نور را دریافت خواهید کرد. بسته به میزان نور ، شما اغلب همچنان می توانید نور را از زوایا و موقعیت های دیگر منعکس کنید. فقط آنجا نور منعکس نمی شود.

2- برای پر کردن سایه ها از بازتابنده استفاده کنید

رفلکتورها برای رفع سایه های عجیب عالی هستند. اگر نور مستقیماً در پشت سوژه باشد ، استفاده از یک بازتابنده مستقیم در مقابل سوژه به جلوگیری از ایجاد شبح کمک می کند. اگر نور از یک طرف می آید ، استفاده از بازتابنده در طرف مقابل به پر کردن سایه ها کمک می کند. گاهی اوقات ، نور توسط اجسام بزرگ مسدود می شود. قرار دادن بازتابنده در مجاورت جسم می تواند کمک کند.

3- زوایای مختلف را امتحان کنید

هرچند فقط بازتابنده را به زاویه های قائم محدود نکنید. قرار دادن بازتابنده روی زمین در مقابل سوژه هنگام گرفتن عکس می تواند به جلوگیری از سایه های زیر چشم کمک کند.

4- بازتابنده را به یک پایه وصل کنید

البته ، گاهی اوقات غیرممکن است که بازتابنده را در زاویه کامل نگه دارید و هنوز عکس بگیرید. اگر می توانید از کمک کمک بگیرید ، یا بازتابنده را به یک پایه وصل کنید یا آن را در مقابل چیزی قرار دهید.

5- فاصله را در نظر بگیرید

به یاد داشته باشید ، فاصله نیز مهم است. به خاطر داشته باشید که یک منبع نور بزرگ و یک منبع نور نزدیک ، نرم ترین نور را ایجاد می کنند. اگر نور خیلی سخت است ، بازتابنده را نزدیک به سوژه قرار دهید.

چهار دلیل برای استفاده از رفلکتور

منبع نور ضعیف را تقویت کنید

اگر به نور طبیعی ناکافی گیر کرده اید و یک جعبه عکس قدرتمند در اختیار ندارید ، یک بازتابنده لطف صرفه جویی شما خواهد بود.

یک بازتابنده دارای سطح بسیار انعکاسی است و بنابراین می تواند با هدایت نور به سمت شی object یا تنظیم مورد نظر ، از هر منبع نوری حداکثر استفاده را ببرد. این ویژگی باعث می شود که منعکس کننده های عکاسی برای پروژه هایی در محیط های تاریک و کم نور ، یا اگر محدودیت های بودجه ای دارید و می خواهید از نورهای عکاسی LED بیشترین بهره را ببرید ، یک انتخاب خارق العاده است.

بازتابنده های عکاسی برخلاف جعبه های عکس اضافی که بسیار سنگین هستند ، به طور کلی قابل حمل و حمل آسان هستند. بنابراین ، اگر گرفتار محدودیت های زمانی هستید و به یک منبع نور مصنوعی سریع که می توانید آن را حمل کنید ، نیاز دارید ، یک بازتابنده عکاسی دقیقاً همان چیزی است که شما در کیت خود نیاز دارید.

منبع نور را پخش کنید

آیا تا به حال به عکسی نگاه کرده اید و از آسیب هایی که فلاش زیاد یا نور مستقیم خورشید می تواند بر آن وارد کند نگران شده اید؟ یک منبع نوری بدون نفوذ می تواند تمام ویژگی های یک شی یا تنظیمات را کاملاً شسته و سایه های سختی را در عکس ایجاد کند. این مشکل به این دلیل رخ می دهد که به طور کلی ، منابع نور مصنوعی یا منابع مستقیم نور طبیعی به طور ناموزونی پخش می شوند. به دلیل این پراکندگی ناهموار نور ، تنظیمات انفجار کامل نور را دریافت می کند و باعث می شود بیش از حد نوردهی شود.

به همین دلیل است که عکاسان از پخش کننده ها برای نرم کردن جلوه نور استفاده می کنند. یک پخش کننده با پخش یکنواخت یک منبع نوری که از آن عبور می کند پخش می کند تا نتیجه آن نور نرم یا منتشر باشد. این ها اغلب با بازتابنده عکاسی «5 در 1» ارائه می شوند. نتیجه این است که شما می توانید بدون ایجاد زنگ های خشن ، یک شی یا تنظیمات را روشن کنید و ویژگی های ظریف را برجسته کنید. این یک ابزار ضروری برای عکاسی از غذا و مد است.

جلوه های ویژه را بدست آورید

یک بازتابنده می تواند به شما کمک کند رنگ و شدت نور را کنترل کنید ، که می تواند به شما در ایجاد جلوه های ویژه نور زیاد کمک کند. به یک اتاق تاریک فکر کنید که فقط یک شی در آن تمرکز دارد ، یا یک عکس از یک مدل که فقط چشمهایش را تمرکز می کند ، داشته باشید. دامنه سفارشی سازی بی پایان است و شما می توانید در هر دو پروژه داخلی و خارجی به تنظیمات نور باورنکردنی دست پیدا کنید. عکاسان مد و عروسی خصوصاً مدیون بازتاب دهنده ها هستند ، زیرا می توانند برای ایجاد جلوه های سایه چشمگیر استفاده شوند.

منبع نور ناخواسته را محدود کنید

رفلکتورهای عکاسی می توانند منابع نوری ناخواسته را مسدود کرده و آنها را در عکس برداری از حیات وحش مفید کنند ، زیرا حیوانات در مقایسه با منبع نوری سخت تر از فلش ، بسیار کمتر از منبع نور منعکس شده فرار می کنند.

برای خرید رفلکتور چهار چیز را باید در نظر گرفت

مانند هر ابزار عکاسی دیگر ، در مورد بازتابنده ها گزینه های زیادی وجود دارد. بازتابنده ها در اندازه ها ، شکل ها و رنگ های مختلفی وجود دارند که همگی در نحوه عملکرد آن تأثیر دارند.

1. اندازه

اندازه احتمالاً بزرگترین ملاحظه است. منابع نوری بزرگتر نرم تر هستند ، بنابراین اگر یک بازتابنده کوچک بردارید ، به احتمال زیاد سایه های سخت تری ایجاد می کند. یک بازتابنده خیلی بزرگ بردارید ، و دیگر قادر نخواهید بود که چیز لعنتی را به هم بزنید و باد آن را به بادبان تبدیل کند. A 42 ”یک وسط خوب است ، با نور ملایم خوب و هندلینگ نسبتاً آسان.

2. شکل دهید

شکل نیز نقش دارد. همراه با تعیین شکل نور ، به خاطر داشته باشید که از بازتابنده ها می توان به عنوان نورگیر یا نوری که در چشم فرد بازتاب می شود نیز استفاده کرد. شکل بازتابنده ، شکل برق در آن چشم ها را تعیین می کند.

3. رنگ

هنگام انتخاب بازتابنده ، رنگ را نیز فراموش نکنید. یک بازتابنده نقره ای بیشترین نور را بازتاب می کند اما ممکن است در بعضی از سناریوها خیلی خشن باشد. یک بازتابنده سفید نور ملایم تری را ارائه می دهد ، بنابراین شما سایه ها را با بازتابنده ای که سایه های خاص خود را ایجاد می کند اصلاح نمی کنید. بازتابنده های طلا نوری را که می گیرد گرم می کنند و همچنین مانند نور نقره ای روشن هستند. از بازتابنده های طلا اغلب استفاده نمی شود و کنترل اثر گرم شدن در فتوشاپ راحت تر است.

بازتابنده های چهار در یک دارای نقره ای ، سفید و طلایی و همچنین یک طرف سیاه برای جلوگیری از نور هستند. آنها معمولاً با دو پوشش دو طرفه قابل تعویض ساخته می شوند تا هر چهار رنگ را در یک قسمت قرار دهند. این یک روش خوب برای بدست آوردن همه گزینه ها بدون چرخ دنده زیاد برای خرید و بسته بندی است. به خاطر داشته باشید که سفید و نقره بیشترین استفاده را دارند.

4. دستگیره ها

تعدادی دیگر از عوامل نیز باید در نظر گرفته شود. دستگیره ها استفاده از آنها را آسان تر می کند. بسیاری از بازتابنده ها ارزان نیستند ، اما موارد فانتزی نیز وجود دارد که روی قاب های فلزی کشیده شده اند. یک بازتابنده گران قیمت ممکن است کمی بیشتر دوام داشته باشد و اداره آن کمی راحت تر باشد ، اما اندازه و رنگ بزرگترین عامل در تأثیرگذاری آنها بر تصاویر شما هستند.

بازتابنده ها ابزاری عالی برای دستکاری نور طبیعی موجود و همچنین گسترش استفاده از انواع مختلف نور مصنوعی هستند. گرچه برای پرتره بسیار عالی است ، اما می تواند هنگام عکاسی از ماکرو ، مناظر و بسیاری از انواع دیگر عکسها نیز به کار شما بیاید.

مطالب مرتبطعکاسی از تئاتر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *