رفلکتور و کاربرد آن چیست؟

رفلکتور یا بازتابنده چیست؟

وقتی صحبت از زبان عکاسی به میان می آید، یک بازتابنده در واقع به دو قطعه مجزا از تجهیزات اشاره دارد. بیشتر اوقات وقتی مردم به استفاده از بازتابنده اشاره می کنند، در مورد استفاده از یک قطعه ماده بازتابنده برای تابش نور در جهت خاصی صحبت می کنند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت اورجینال

 

این قطعه از مواد معمولاً شامل یک قاب است که باعث می شود تا در یک جهت خاص زاویه بگیرد و بنابراین جهت نور برگشتی را کنترل می کند. کاربردهای زیادی دارد زیرا نور تابشی ظاهر بسیار نرم تری به آن می دهد. این بدان معناست که می‌توانیم نور مصنوعی را از یک بازتابنده منعکس کنیم تا کیفیت بهتری از نور دریافت کنیم، یا می‌توانیم از آنها در فضای باز برای بازتاب نور خورشید به سوژه استفاده کنیم.

از آنجایی که نور بازتابنده قابل هدایت است، هنگام کار در فضای باز، جایی که قبلا فقط به زاویه خورشید تکیه می‌کردید، گزینه‌های بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. با استفاده از یک بازتابنده می توانید زاویه سایه ها را تغییر دهید و کنتراست هایی را که ایجاد می کنید کنترل کنید. در محیط استودیویی، بازتابنده‌ها اغلب به عنوان چراغ‌های پرکننده استفاده می‌شوند و نوری که از نور اصلی بیرون می‌ریزد را پس می‌زنند تا نسبت نور را روی یک سوژه کاهش دهند. اگر به دنبال ورود به عکاسی پرتره هستید، یک بازتابنده اولین خرید عالی است که به ضرر شما نخواهد بود.

دومین کاربرد متمایز اصطلاح بازتابنده در عکاسی، برای اتصال شکل دهنده نور فلزی است که در جلوی یک استراب قرار می گیرد. چه یک استراب استودیویی باشد، چه برقی قابل حمل، بازتابنده‌های شکل‌های متفاوتی برای کنترل ریزش نور برای جلوی آن‌ها موجود است. بیشتر رفلکتورها به سادگی با زاویه ای که نور را به بیرون پرتاب می کنند تغییر می کنند، اما برخی نیز از بافت خاصی در بازتابنده استفاده می کنند که باعث می شود فلاش کارآمدتر شود و خروجی نور را در زمانی که نیاز به پرتاب نور طولانی دارید افزایش می دهد. 

مطالب مرتبط: بهترین میکروفون ASMR
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *