راهنمای کامل عکاسی مدلینگ

وقتی مردم رویای زندگی یک عکاس حرفه ای را در سر می پرورانند، معمولا به عکاسان مد فکر می کنند. عکاسی از مدل های زیبا در سواحل زیبا، سفر به مکان های عجیب و غریب در هر فصل، و عکاسی از سلبریتی ها و سوپر مدل های لیست A.

به عنوان عکاس، ما می دانیم که افراد حرفه ای درصد کمی از صنعت عکاسی را تشکیل می دهند. با این حال، آنچه ممکن است شما را شگفت‌زده کند، این است که انواع مختلفی از تصاویر مد وجود دارد و راه‌های مختلفی برای ورود به این صنعت وجود دارد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت رنگی RGB

 

این در همه انواع عکاسی معتبر است، اما به ویژه در مد رایج است – عکاسان به دلیل سبک منحصر به فرد شناخته و کشف می شوند. هیچ کس به تجهیزاتی که استفاده می کنید یا حتی مدل هایی که با آنها کار می کنید اهمیت نمی دهد. چیزی که آنها به آن اهمیت می دهند ظاهر تصاویر نهایی است. با ورق زدن صفحات Elle، Harper’s Bazaar یا Vogue کاملاً مشهود است که عکاسانی که در آنجا کار می کنند سبکی دارند. این تصاویر حسی دارند که توسط عکاسان با استعدادی ساخته شده اند که آنها را بسیار جذاب جلوه می دهند.

تصاویر مد، به طور دقیق، به نمایش لباس و سایر موارد مد در بهترین شرایط ممکن اختصاص دارد. در ریشه های آن بازاریابی است. از روانشناسی عمیق انسانی برای ایجاد علاقه و تمایل به یک محصول استفاده می کند. تصاویر مد، شیک، جذاب و پر جنب و جوش هستند.

عکاسان مد از مدل‌های زیبا، ژست‌های مدلینگ آوانگارد و مکان‌های عجیب و غریب برای کمک به ارتباط داستان برند و تبلیغ کالاهای طراح استفاده می‌کنند. اما همه مدها چیزهای سطح بالا نیستند. هر مجله لباسی را باز کنید، افرادی را خواهید دید که لباس های روزمره می پوشند، اینها هم عکس های مد هستند.

سبک های عکاسی مد

شاخه های مد معمولا در یکی از چهار دسته قرار می گیرند.

عکاسی مد تحریریه

اگر هدف عکسبرداری بیان یک داستان کامل در صفحات یک مجله مد باشد، عکاسی مد سرمقاله محسوب می شود. این عکس‌ها معمولاً از یک مدل در کارهای روزانه پیروی می‌کنند و داستانی روایی را روایت می‌کنند. البته لباس طراح در سرتاسر آن به چشم می خورد. عکاسان تازه کار یا باتجربه، این راهنمای مبتدی همه چیزهایی را دارد که برای توسعه حرفه خود در عکاسی تحریریه نیاز دارید.

نوع عکاسی مورد استفاده برای عکاسی مد به ندرت به طور کامل در دست عکاس است. یک عکاس ممکن است تخصصی داشته باشد که به آن در صنعت شناخته شده است. اگر چنین باشد، نشریات و طراحان آنها را برای عکسبرداری مورد نظرشان جستجو خواهند کرد. در غیر این صورت، نوع عکاسی مد به اهداف کلی کمپین بستگی دارد. آیا این یک داستان در یک نشریه بزرگ مد خواهد بود؟ یا بیلبورد و یا تبلیغات خواهد بود؟

عکاسی مد بالا

عکاسی مد بالا آوانگاردترین در بین انواع این تصاویر است. این عکس‌ها معمولاً سوپر مدل‌ها یا سلبریتی‌های پر زرق و برق را شامل می‌شوند. آنها به طور کلی بسیار شیک هستند، با ژست های دیوانه کننده و لباس های بالا که برای جلب توجه هر کسی طراحی شده اند. هر عنصر از ترکیب برای حداکثر تأثیر انتخاب شده است، از مکان گرفته تا آرایش و طراحی مو.

این نوع تصاویر معمولاً در تبلیغات مجلات تک صفحه ای یا کمپین های بیلبورد استفاده می شوند. هدف جلب توجه است، بنابراین سوژه ها مدل های تجاری و پس زمینه های عجیب و غریب هستند.

عکس های کاتالوگ

عکس های کاتالوگ عکس های مد افراد عادی هستند. هدف از تصاویر کاتالوگ نشان دادن مد در لباس های روزمره به صورت خنثی است. بنابراین، این تصاویر معمولاً در یک استودیو با پس‌زمینه ساده گرفته می‌شوند.

عکاسی مد خیابانی

نوع نهایی عکاسی مد را می توان مد خیابانی یا سبک زندگی نامید. در اینجا، تصاویر در موقعیت مکانی در محیط های روزمره گرفته می شوند. این می تواند برای کاتالوگ ها و مقاصد سرمقاله مناسب باشد، یا می تواند به تنهایی یک نوع تصویر مد باشد. در این عکس ها، مدل با اطرافیان خود ترکیب می شود. آنها در عنصر طبیعی خود به جای یک سبک و کامل هستند.

تجهیزات و تنظیمات دوربین در عکاسی مد

مد یکی از متغیرترین انواع عکاسی است. تقریباً غیرممکن است که فهرستی کاملاً جامع از تجهیزاتی که ممکن است برای مد به آن نیاز داشته باشید جمع آوری کنید. همه چیز در مورد خلاقیت با آنچه دارید است.

دوربینی که انتخاب می‌کنید باید با گزینه‌های نورسنجی حرفه‌ای، کنترل کاملاً دستی و قابلیت روشن کردن گزینه‌های نورپردازی از راه دور باشد. انتخاب به طور قابل توجهی به این بستگی دارد که آیا در موقعیت مکانی عکس می گیرید یا نه. اگر بتوانید استودیوی عکاسی خود را با بهترین تجهیزات راه اندازی کنید، کمی انعطاف پذیری بیشتری در انتخاب خود خواهید داشت.

شما به یک دوربین نیاز دارید که سریع عکس بگیرد، و وضوح حسگرهای فول فریم همیشه برای فروش مجلات مفید است. شما به بالاترین کیفیت و واضح ترین تصاویر ممکن نیاز دارید.

انتخاب لنز نیز نقش مهمی ایفا می کند. با مد، کنترل کاملی بر ترکیب دارید. اکثر عکاسان مد ترجیح می دهند حداقل با لنزهای پرایم شروع کنند. بهترین لنزهایی را که می توانید با بازترین دیافراگم ها پیدا کنید. باز هم، از آنجایی که شما کنترل کامل را در دست دارید، می‌توانید با ظاهری که از لنزهای دستی قدیمی‌تر مانند لیکا و زایس به دست می‌آورید، بازی کنید. بیشتر عکاسان مد با 50 میلی متر طبیعی یا بالاتر عکس می گیرند. کیت شروع کامل احتمالاً دارای یک پرایم 50 تا 70 میلی متری و یک پرایم 135 میلی متری است، هر دو با بازترین دیافراگم هایی که می توانید بخرید.

گاهی اوقات از لنزهای واید استفاده می شود، اما اگر دقت نکنید، می توانند ویژگی های مدل را مخدوش کنند. در طول این نوع عکسبرداری، به راحتی می توان از صحنه نزدیک یا دور شد تا آن را در صورت لزوم کادربندی کرد. این به عکاس انعطاف پذیری بیشتری نسبت به فواصل کانونی ثابت می دهد.

این بدان معنا نیست که نمی توانید با لنزهای زوم از مد عکس بگیرید. این لنزها حجیم‌تر و گران‌تر هستند. می توانید دیافراگم های بسیار بازتری را در لنزهای پرایم پیدا کنید.

نورپردازی

اگر یک چیز وجود دارد که عکاس باید در طول عکاسی مد استاد مطلق آن باشد، نورپردازی است. از صحنه های تابستانی با نور شدید ساحل گرفته تا عکاسی استودیویی با پنج استروب و ژل های رنگی، عکاسان باید به آنچه که وارد دوربین می شود تسلط داشته باشند.

نورپردازی است که تصویر مد را می سازد یا خراب می کند. عکاس باید بتواند بدون توجه به شرایط، عکس مورد نظر مدیر تولید را ایجاد کند. اکثر تصاویر مد با تکنیک های نورپردازی بسیار کلیدی انجام می شوند که سایه ها و کنتراست ها را به حداقل می رساند. هنگام نورپردازی سایه ها باید به دقت کنترل شوند تا مدل و لباس را برجسته کنند. این امر به ویژه در عکاسی مد سیاه و سفید متضاد اهمیت دارد.

برای انجام همه اینها، عکاسان با تجربه باید تا حد امکان به گزینه های نورپردازی زیادی دسترسی داشته باشند و با آنها تجربه داشته باشند. از تمام ابزارهای موجود برای ایجاد یا حرکت دادن نور به همان شکلی که می خواهید استفاده کنید.

راهنمای ما در مورد نورپردازی عکاسی به شما کمک می‌کند تا بر اصول نورپردازی تسلط پیدا کنید و شما را از بسیاری دیگر از عکاسان مشتاق متمایز کند و تصاویر خود را به سطح بالاتری ببرید.

نکاتی برای ثبت تصاویر مد شگفت انگیز

ارتباط کلید است

مانند همه انواع عکاسی که در آن با افراد کار می کنید، کلید رسیدن به تصاویر واقعا عالی ارتباط واضح است. این فقط این نیست که به مدل خود بگویید چه می خواهید. این در مورد دوستانه بودن و ایجاد احساس اعتماد به نفس و راحتی است.

ارتباط خیلی بیشتر از آن چیزی است که شما می گویید. زبان بدن و ارتباطات غیرکلامی شما بسیار قدرتمندتر از آنچه با صدای بلند می گویید است. وقتی به عکسی که به تازگی گرفته‌اید روی LCD خود نگاه می‌کنید، مدل شما فوراً می‌داند که آیا خوب  پیش می‌رود یا خیر. هرچه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، بهتر است.

بهترین مدل ها را بیابید

شما یک چشم انداز برای عکاسی بعدی خود در ذهن دارید. شما در مورد مکان، کمد لباس و مفهوم تصمیم گرفته اید. اکنون، گام بعدی یافتن سوژه عالی است. پیدا کردن مدل ایده‌آل برای پروژه عکاسی مد آینده‌تان ممکن است دشوار باشد، زیرا راه‌های مختلفی برای محدود کردن انتخابتان وجود دارد تا زمانی که فردی را پیدا کنید که به بهترین نحو دیدگاه هنری شما را منتقل کند. 

با ژست های طبیعی و آسان شروع کنید 

حتی در عکاسی های مد حرفه ای، مدل ها به ندرت با چیزهای خارق العاده شروع می کنند. هر جلسه را با چند پرتره بسیار ابتدایی شروع کنید و ببینید که کار چگونه ادامه پیدا می کند. عکاس و مدل باید با هم راحت باشند.با حالت های ایستاده، نشسته و درازکش که برای صحنه معنادار است کار کنید. سپس مدل را به حرکت درآورید و چند عکس اکشن بگیرید.

ژست ها

بهترین ژست ها آنهایی هستند که مدل را به پس زمینه متصل می کنند. چگونه می توانید سوژه خود را در تعامل با محیط قرار دهید؟ به جای اینکه مدل خود را به خودروی اسپورت عجیب و غریب تکیه دهید، سعی کنید هنگام ورود یا خروج به آنها عکاسی کنید.

نقش آفرینی یکی دیگر از راه های عالی برای ترغیب مدل شما به یافتن ژست های طبیعی است.  این به راحتی و کاهش تنش کمک می کند و سوژه های شما را تشویق می کند تا با آن سرگرم شوند.

هنگام قرار دادن آنها در صحنه ها و تعامل آنها با محیط و وسایل، ممکن است مجبور شوید چند بار یک کار را انجام دهید تا درست انجام شود. تصاویر پشت دوربین خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که از فرم بدن آنها و نحوه ارائه لباس ها راضی هستید.

چند نکته مفید برای ژست گرفتن مدل وجود دارد. ژست‌های اولیه مانند اطمینان از خم شدن اندام‌ها برای داشتن ظاهری آرام و حالت دست ها همگی مهم هستند. بسته به زاویه عکس، معمولاً مفید است که آنها به نقطه ای فراتر از دوربین نگاه کنند، شاید به شما.

یک داستان ایجاد کنید

حتی اگر فقط دنبال یک تصویر خیره کننده برای استفاده در کمپین بازاریابی هستید، می خواهید ترکیب شما داستانی را بیان کند. لباس باید بخشی از آن باشد، اما بیشتر به نحوه نگرش شما به ساخت تصویر بستگی دارد. این فقط تصویر یک مدل در ساحل نیست. آنها یک موج سوار محلی هستند تا امواج را در سپیده دم ببینند. این مدلی نیست که به یک میکروباس فولکس واگن تکیه کرده باشد. آنها جوانی هستند که به مکان های عجیب و غریب سفر می کنند و زندگی را به کمال می گذرانند. شما ایده را دریافت می کنید – همیشه داستانی برای گفتن وجود دارد.

از عناصر برای پشتیبانی از روایت استفاده کنید

فراتر از مد، آرایش و مدل مو، دو عنصر دیگر تصویر کاملاً در کنترل عکاس هستند. آنها می توانند به بیان داستان کمک کنند، یا می توانند آن را در هم بشکنند. هدف، منسجم ساختن ترکیب، همراه با پیامی به دیدگاه است.

اولین ابزار قدرتمند مکان است. می توانید پس زمینه داستان را بسازید. روزهای گرم تابستان باعث می شود به ساحل فکر کنید، خیابان‌های شهر حال و هوای روزمره و شهری را می‌افزایند. ورزش های زمستانی یعنی کوه. همه چیز کاملاً واضح است، اما فضای زیادی برای خلاقیت وجود دارد. هر چیزی که انتخاب کردید، مطمئن شوید که ویژگی های مدل را برجسته می کند.

لوازم جانبی راه دیگری برای کمک به بیان داستان شما هستند. نکته زیبای استفاده از وسایل در عکاسی مد این است که می توانید خلاقیت بسیار بیشتری نسبت به سایر اشکال عکاسی به کار ببرید. برخلاف پرتره، که در آن شما داستان یک فرد را تعریف می کنید، در مد، شما داستان را می سازید. حتی لازم نیست که معنی داشته باشد. فقط باید توجه مردم را جلب کند. 

اصول ترکیب بندی را فراموش نکنید

قانون یک سوم به همان اندازه که برای هر نوع ترکیب بندی دیگری قابل استفاده است، برای تصاویر مد نیز کاربرد دارد. 

هدف قانون یک سوم، و مارپیچ طلایی برای این موضوع، ارائه راهنمای خلاقانه ای به عکاس است که بتواند به او کمک کند تا با بیننده ارتباط برقرار کند. بیننده قرار است در زمان و مکان کاملاً متفاوتی قرار گیرد. آنها در یک ثانیه همه چیز را در مورد این تصویر می گیرند. این “قوانین” به شما کمک می کند تا تصاویری بسازید که چشم بیننده را برای دیدن کل ترکیب بندی راهنمایی کند.

انواع نکات مفید دیگری وجود دارد که می تواند ترکیبی منظم را ایجاد کند. خطوط پیشرو کمک بزرگی در مد هستند زیرا می توان از آنها برای برجسته کردن چیزهایی مانند لباس های خاص یا لوازم جانبی مانند ساعت و کلاه استفاده کرد. تقارن در مدل سازی ضروری است، هم با موقعیت مدل در کادر و هم در ترکیب بندی به عنوان یک کل. فضای سفید باید سوژه ها را متعادل کند.

تعادل در تصویر شما یک موضوع تکراری از ترکیب بندی خوب است. عکس های انعکاسی نمونه کاملی از یک تصویر متعادل و متقارن هستند. شما می توانید با متعادل کردن تصاویر با مدل دوم یا چیزهایی مانند وسایل یا نشانه ها به این هدف برسید. گاهی اوقات، اگر به دنبال این هستید که مخاطبان خود را از تعادل خارج کنید، یک تصویر خارج از تعادل و نامتقارن ایجاد کنید.

تجهیزات خود را ساده نگه دارید

آنها می گویند بهترین راه برای شروع مد عکاسی با یک دوربین، یک لنز و یک نور است. چرا آن را اینقدر ساده نگه دارید؟ این یک شروع با تجهیزات ساده است. اما نکته کلیدی این تکنیک این است که شما را مجبور می کند خلاقیت خود را در جای دیگری هدف قرار دهید. عکاسان شناخته شده برای یک چیز در صنعت مد شناخته می شوند – سبک آنها.

در هر نوع عکاسی، شروع با نصب تجهیزات ساده به شما کمک می کند تکنیک ها را سریع یاد بگیرید. این باعث می شود به ترکیب بندی نگاه کنید و باعث می شود روی پاهای خود کار کنید تا نور و نوردهی را کنترل کنید. هنگامی که استایل خود را ایجاد کردید و بدانید که به دنبال چه چیزی هستید، به راحتی می‌توانید تجهیزاتی را که واقعاً به آن نیاز دارید، در یک زمان اضافه کنید.

عکاسی مد سیاه و سفید

آیا به دنبال راهی برای اضافه کردن ظاهری دراماتیک به عکس های خود هستید؟ تصاویر سیاه و سفید به ویژه هنگامی که برای مد استفاده می شوند جذاب هستند. عناصری که تصاویر سیاه و سفید عالی می سازند، مانند فرم، شکل و کنتراست، همگی تصاویر مد را بهبود می بخشند. برای عکس های کاتالوگ یا لباس هایی با رنگ های زیاد خوب کار نمی کند. اما برای عکاسی مد بالا و مد خیابانی می توانید به ترکیب بندی اضافه کنید. این فقط یک عنصر دیگر است که عکاس می تواند با آن بازی کند تا صحنه جذاب شود. بسته به نحوه استفاده از تصاویر نهایی، ممکن است برخی از عکس‌ها به سیاه و سفید محدود شوند.

زاویه

یکی از قوی‌ترین راه‌ها برای ایجاد حسی کاملاً جدید، تغییر زاویه دوربین است. کمی پایین بیایید و عکاسی کنید، یا بالا بروید. هیچ یک از این پیشنهادات جایگزین ترکیب بندی خوب نمی شود، اما تغییر در پرسپکتیو می تواند برداشت تازه ای از یک تصویر  به ارمغان بیاورد.

از حرکت عکس بگیرید تا تصویر را پویا کنید

حرکت یک پویایی مهم در عکس های مد است، شما می توانید مدل خود را با چند عکس اکشن حرکت دهید یا چیزی در کادر حرکت دهید. خانم‌هایی که موهای بلند دارند می‌توانند از آن برای جلوه‌های عالی در عکس‌های متحرک استفاده کنند. به عکس های ساحلی نمادین با زنی که موهای خیس خود را به عقب پرت می کند فکر کنید. این یک حرکت پر جنب و جوش، یک عکس فوری در زمان را نشان می دهد، و شنا را در آفتاب گرم تابستان به طور کامل به تصویر می کشد.

برای تصاویری که می‌خواهید مدل ثابت و کاملاً متمرکز باشد، به سایر عناصری که می‌توانید در قاب حرکت دهید نگاه کنید. آیا آبی در حال حرکت است که بتوان آن را تار کرد، مثلا در ساحل؟ یا یک صحنه خیابانی با ماشین های متحرک یا مترو است؟ با سرعت شاتر خلاقیت به خرج دهید و از این موارد برای افزودن اکشن به عکس های خود استفاده کنید.

مطالب مرتبط: فتوشاپ در عکاسی چه کاربردی دارد؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *