راهنمای کامل عکاسی از لباس (1)

وقتی از لباس برای فروشگاه آنلاین خود عکس می گیرید، مطمئناً می خواهید آن را درست تهیه کنید. این می تواند تفاوت بین بسته شدن آن فروش یا خروج مشتری بالقوه از صفحه باشد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: خرید انواع رینگ لایت

 

پوشاک به اندازه عکاسی از جواهرات دشوار نیست، زیرا با قطعات کوچک، براق و دقیق سروکار ندارید، اما همچنان باید تنظیمات خود را به درستی انجام دهید و تمام جزئیات را ثبت کنید.

در این راهنمای گام به گام، ما اصول اولیه عکاسی محصول را پوشش می‌دهیم: تجهیزاتی که نیاز دارید، آماده‌سازی اقلام لباس خود و راه‌اندازی استودیوی عکس خود (حتی اگر فقط در خانه باشد).

مرحله 1 – در مورد نحوه نمایش محصولات خود تصمیم بگیرید

قبل از شروع هر کاری، باید تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید لباس های شما در فروشگاه آنلاین شما نمایش داده شود.

سه روش متداول برای عکاسی تاجران از لباس وجود دارد:

از مانکن نامرئی استفاده کنید

وقتی صحبت از عکاسی لباس می شود، نمایش یک محصول به شکل واقعی تر مانند مانکن می تواند برای مشتریان شما ارزش زیادی داشته باشد.

خریداران آنلاین اگر بتوانند لباسی را تجسم کنند که هنگام پوشیدن آن چگونه به نظر می رسد، تمایل بیشتری به خرید یک لباس دارند.

یک مانکن بدون دردسر پیدا کردن مدل برای هر عکاسی، به محصولات شما شکل انسانی واقعی می بخشد. برای لمس حرفه ای می توانید پس زمینه هر عکس را بعداً حذف کنید.

نکته: از دست های قطع شده خودداری کنید، مگر اینکه از چیزی بدون بند عکاسی کنید. زمان و مهارت زیادی نیاز است تا به یک آستین آویزان و خالی شکلی واقعی در فتوشاپ بدهید، چه پس‌زمینه را حذف کرده باشید یا نه.

نکته: مطمئن شوید که از مانکنی استفاده می‌کنید که صاف ایستاده باشد. 

وقتی پس‌زمینه عکس را بردارید و مانکن یک دستش را روی کمرش قرار دهد یا باسنش بیرون زده باشد، واقعاً عجیب به نظر می‌رسد!

یک مدل استخدام کنید

قیمت انواع رینگ لایت در فروشگاه مینیاتور

اگر بودجه دارید، یک مدل استخدام کنید.

مدل‌ها می‌توانند هر نوع ژست یا کار با هر نوع زاویه‌ای که لباس شما را خوشایند نشان دهد، ایجاد کنند. این به شما کمک می‌کند عکس درون زمینه‌ای کاملی از محصول خود ایجاد کنید که می‌توانید در فروشگاه تجارت الکترونیک خود و همچنین در رسانه‌های اجتماعی از آن استفاده کنید… به اینستاگرام و پینترست فکر کنید!

نکته: شما باید حالت‌های مختلف را آزمایش کنید، اما مطمئن شوید که پس از اینکه خریدار می‌خواهد جزئیات را ببیند، مقدار زیادی از محصولی را که می‌فروشید، پنهان نکنید.

مدل ها همچنین به محصولات شما شخصیت می بخشند و جذابیت بیشتری ایجاد می کنند. برای مثال، بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین، مدل‌هایی را انتخاب می‌کنند که فکر می‌کنند نماینده «مشتری هدف» آن‌ها هستند. اگر زارا و آرنهم را با هم مقایسه کنید، مدل‌ها، لباس‌ها و حال و هوای آن‌ها تفاوت زیادی با هم ندارند.

از جنبه منفی، قیمت مدل‌ها بیشتر از یک مانکن است و باید زمان مناسبی برای عکاسی پیدا کنید، که همیشه آسان نیست.

عکاسی تخت

عکاسی تخت یا فلت ساده ترین و یکی از مقرون به صرفه ترین راه ها برای عکاسی از لباس های شماست.

عکاسی تخت به خوبی برای پیراهن کار می کند و برای جوراب و شلوار مردانه نیز مناسب است.

ما معمولاً استفاده از یک تخت را برای فروشگاه آنلاین خود توصیه نمی‌کنیم، مگر اینکه به یک تصویر جذاب برای اشتراک‌گذاری در رسانه‌های اجتماعی نیاز داشته باشید. وقتی صحبت از تصاویر محصول می شود، نمایش آنها به شکل واقعی تر برای مشتریان شما ارزش بسیار بیشتری دارد.

برای گرفتن یک عکس عالی، به یک تکه کاغذ سفید بزرگ یا یک ورق سفید نیاز دارید که روی زمین بگذارید.

اطمینان حاصل کنید که محصولات شما به بهترین شکل ظاهر می شوند – لباس های خود را اتو کنید و مطمئن شوید که یقه ها در جای خود قرار دارند و دکمه ها درست شده اند. می توانید با یک تکه مقوا به محصولات خود شکلی فوق العاده صاف و صاف بدهید.

به یاد داشته باشید که مشتریان شما نمی توانند محصولات شما را امتحان کنند و اغلب در خرید محصولات مردد هستند زیرا نمی توانند تصور کنند که محصولات چگونه به نظر می رسند.

دلیلی که می‌خواهیم به عکاسی تخت اشاره کنیم این است که نادیده گرفتن پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی به عنوان منبع ترافیک تجارت الکترونیک عاقلانه نیست.

کاربران رسانه های اجتماعی، در درجه اول اینستاگرامرها و کاربران پینترست با تمرکز بر مد/سبک زندگی، این ترتیبات محصولات را متناسب با یک موضوع خاص و در عین حال شگفت انگیز ایجاد می کنند. ترکیب‌های مسطح شگفت‌انگیز خود را بسازید و شاهد هجوم کامنت ها و لایک‌ها باشید.

شما باید حداقل یکی از محصولات خود را استفاده کنید و لوازم جانبی یا لوازم خانگی را که مکمل محصول هستند انتخاب کنید. لازم نیست همه محصولات متعلق به شما باشند. ایده این است که با هدایت ترافیک به پلت فرم رسانه های اجتماعی خود، به طور غیرمستقیم ترافیک را به فروشگاه تجارت الکترونیک خود هدایت کنید.

مهم است که روش هایی را در نظر بگیرید که محصولات شما با یکدیگر مرتبط هستند. عکس‌ها باید به وضوح یک موضوع، مناسبت یا رنگ مشترک را به هم منتقل کنند تا بیننده را تحت تأثیر قرار ندهند.

مرحله 2 – تجهیزات عکاسی لباس خود را آماده کنید

تجهیزاتی که به آن نیاز دارید نیازی به گران بودن ندارند. قیمت دوربین های دیجیتال کاهش می یابد و دوربین های گوشی های هوشمند بهتر و بهتر می شوند.

در اینجا لیستی از تجهیزات عکاسی مورد نیاز شما آمده است:

دوربین

داشتن دوربین مناسب می تواند تفاوت بین یک عکس حرفه ای یا یک عکس آماتور را ایجاد کند. بدون آینه به دلیل فناوری جدیدتر، اتصال نور استودیویی و وزن فیزیکی سبک‌تر در مقایسه با دوربین‌های DSLR سنتی، بهترین نوع دوربین برای عکاسی از لباس است، اما اگر نیازی به خرید آن ندارید، فریب نخورید. گوشی هوشمند شما می تواند به همین خوبی کار کند.

تجهیزات روشنایی

برای عکاسی از لباس، نورپردازی ضروری است. خریداران بالقوه می خواهند تمام جزئیات کالا را ببینند، بنابراین دریافت چراغ هایی که با دوربین شما هماهنگ هستند بسیار مهم است. برای شروع، ما توصیه می کنیم یک کیت نوری را انتخاب کنید که شامل سه چراغ باشد تا بتوان یک تنظیم نور سه نقطه ای را اجرا کرد (یک نور کلید، یک نور پرکننده، و یک چراغ پشت یا مو).

اگر تصمیم دارید از گوشی هوشمند برای عکاسی خود استفاده کنید، سرمایه گذاری روی یک کیت نور پیوسته راه خوبی است زیرا نیازی به همگام سازی نور با شاتر دوربین نیست. شما همچنین می توانید از این نوع کیت نورپردازی با دوربین بدون آینه استفاده کنید، اما نتایج بهتری با تنظیم نورپردازی سنتی استودیو به دست می آید.

کیت پس زمینه استودیو

در کنار نورپردازی، پس زمینه یکی از مهم ترین تجهیزات مورد نیاز برای داشتن تصاویری تمیز است. توصیه می‌کنیم یک پس‌زمینه عکاسی سفید ساده را که شامل یک پایه است، جستجو کنید. این کیت باید تقریباً 10 در 20 فوت باشد زیرا به شما این امکان را می دهد که از یک مانکن در تمام طول برای هر لباس یا لباس بلندتری که ممکن است بفروشید عکس بگیرید.

سه پایه

انتخاب یک سه پایه محکم برای عکاسی استودیویی ضروری است زیرا هر گونه لرزش ناخواسته دوربین ناشی از دست گرفتن دوربین را از بین می برد. سعی کنید سه‌پایه‌ای تهیه کنید که از نظر ارتفاع تقریباً تا سطح چشم شما امتداد داشته باشد.

مانکن یا مدل

مانکن ها می توانند مزایای بیشتری برای استایل کلی داشته باشند و هزینه شما را پایین نگه دارند.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، حتماً یک مانکن بدون دست یا پاهای قطع شده تهیه کنید.

در حالی که استفاده از یک مدل ممکن است گران باشد، مزایای اضافه‌ای که یک حرفه‌ای می‌تواند برای عکاسی به همراه داشته باشد، گاهی اوقات بیشتر از هزینه آن است.

به عنوان مثال، یک مدل حرفه ای می تواند بدن خود را برای تمجید از لباسی که مدلینگ می کند، تغییر دهد، در حالی که اگر روی یک مانکن بود، باید لباس را برای همان جلوه سنجاق کنید.

یک مدل همچنین می تواند حرکت طبیعی را به لباسی که خریدار می تواند با آن ارتباط برقرار کند، بیاورد. همچنین ژست مدل شما در یک مکان بیرونی ممکن است بهتر از یک محیط استودیویی سرپوشیده با برند شما مطابقت داشته باشد.

محبوبیت تصاویر پوشاک سبک زندگی در حال افزایش است، بنابراین فقط به ظاهر و احساس کلی شما بستگی دارد.

جعبه ابزار عکاسی

داشتن یک کیسه ترفند برای عکاسی همیشه هنگام تهیه لباس برای عکاسی لباس بسیار مفید است. به عنوان مثال، استفاده از پین‌ها برای پین کردن چین‌ها یا برچسب‌های خاص، زمان زیادی را در فتوشاپ صرفه‌جویی می‌کند. گیره های لباس نیز یک راه عالی برای جمع آوری و محکم کردن مواد اضافی در پشت مدل یا مانکن است تا یک تناسب بدون چروک و بدون درز را منعکس کند.

سایر موارد ارزشمند عبارتند از: چسب نواری برای قرار دادن پارچه دقیقاً در جایی که به آن نیاز دارید، باتری های یدکی برای دوربین شما، لامپ های یدکی برای چراغ های استودیو شما و یک اتو بخار برای از بین بردن هرگونه چین و چروک.

مطالب مرتبط: نکاتی در مورد فیلمبرداری عروسی حرفه ای
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *