راهنمای کامل تور عکاسی

در تاریکی زمستان نیمکره شمالی است که بسیاری از مردم شروع به برنامه ریزی سفر برای سال جدید می کنند. همچنین زمانی است که برخی از ما دوربین‌های خود را ارتقا می‌دهیم. زمان مناسبی برای صحبت در مورد انتخاب یک تور عکاسی یا کارگاه آموزشی. انتخاب افرادی که از آنها یاد می گیرید می تواند ریسک مالی و زمانی زیادی را به همراه داشته باشد. 

 

قیمت انواع رینگ رینگ لایت در فروشگاه مینیاتور

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: استفاده از رینگ لایت در پرتره های حرفه ای

 

هزینه یک عامل مهم در انتخاب تور است. تورها برای یک مکان می توانند از نظر قیمت بسیار متفاوت باشند، که مقایسه را سخت می کند. وقتی شروع به جستجو کردید، به توضیحات تور دقت کنید. برای اکثر تورها شما مسئول رساندن خود از خانه به محل تور خواهید بود. با این حال، هزینه های اقامت، غذا، هزینه ورودی و حمل و نقل در طول تور ممکن است شامل شود یا نباشد.

نکته مهم دیگر اندازه گروه است. یکی از مزایای بزرگ یک تور در مقایسه با یک سفر خودسازماندهی، این است که آموزش عکاسی دریافت می کنید. اطمینان حاصل کنید که اندازه گروه آنقدر بزرگ نیست که پرسیدن سوال و کمک گرفتن از راهنما (ها) سخت شود.

ما تورهای عکس را به سه دسته طبقه بندی می کنیم:

کارگاه ها
عکس های آموزشی
تورهای فقط عکس
کارگاه ها زمان عکاسی را با زمان تدریس اختصاصی کلاس درس ترکیب می کنند. می‌توانید ترکیبی از سخنرانی‌ها، آموزش تکنیک‌های پس‌پردازش و نقدهای حمایتی از تصاویر خود را انتظار داشته باشید. البته، کارگاه‌ها همچنین فرصت‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهند که وقتی در این زمینه هستید سؤال بپرسید.

راهنمای تور به راحتی در این زمینه در دسترس است تا به سوالات مربوط به ترکیب بندی و تکنیک های دوربین پاسخ دهد. برخی ممکن است نقدهایی نیز ارائه دهند.

اگر یک عکاس مبتدی یا متوسط هستید، یک تور کارگاهی یک تجربه یادگیری فوق العاده است. اگر پیشرفته‌تر هستید، ممکن است متوجه شوید که ارزش پرداخت هزینه اضافی برای آموزش کلاس را ندارد. یک تور عکاسی آموزشی ممکن است برای شما بهترین فرصت باشد. صرف نظر از توانایی شما، توری که شامل نقدهای گروهی باشد بسیار ارزشمند است. داشتن فرصتی برای دیدن تصاویر سایر عکاسان می تواند الهام بخش انواع ایده های خلاقانه باشد. نقد کردن تصاویر توسط یک متخصص به شما کمک می کند تا نقاط قوت و ضعف عکس های خود را درک کنید. این می تواند عکاسی شما را به سطح بالاتری برساند.

تجهیزات عکاسی

بنابراین شما تور خود را انتخاب و مبلغ خود را پرداخت کرده اید. حالا وقت آن است که بفهمید چه وسایلی را می خواهید بردارید. انتخاب تجهیزات مناسب مناسب یک عمل متعادل کننده است. می‌خواهید مطمئن شوید که تجهیزات کافی برای گرفتن عکس‌های مدنظرتان را دارید، اما نه آنقدر که حمل آن کمر شما را بشکند. همچنین ممکن است با محدودیت های حمل بار در خطوط هوایی محدود شوید. اکثر خطوط هوایی به شما اجازه می دهند که یک کیف و یک وسیله شخصی کوچک حمل کنید.

لنزها را بر اساس نوع عکس هایی که می خواهید بگیرید انتخاب کنید. اگر زیاد پیاده روی می کنید، می خواهید سبک تر سفر کنید. برای سفرهایی که می‌دانیم تور شامل پیاده‌روی کوتاه است و از وسیله نقلیه دور نخواهیم بود، ممکن است مجموعه بزرگ‌تری از لنزها را همراه داشته باشیم. آیا فرصت نماهای نزدیک را خواهید داشت؟ به جای یک لنز ماکرو اختصاصی، لوله های اکستنشن یا فیلتر نزدیک را در نظر بگیرید. اگر وزن و فضا در حد بالایی است، به جای چندین لنز که محدوده مشابهی را پوشش می دهند، از زوم همه منظوره همه کاره مانند 24-120 میلی متر یا 18-300 میلی متر استفاده کنید. صرف نظر از اینکه از چه لنزهایی استفاده می کنید، با وسایلی که در اختیار دارید خود را به چالش بکشید.

فهرست تجهیزات مورد نیاز

باتری و شارژر.
فیلترهای محافظ، پلاریزرهای دایره ای.
آستین های بارانی – پلاستیک های ارزان قیمت Op/Tech عالی کار می کنند.
بند دوربین
اگر عکاسی در نور کم یا نوردهی طولانی انجام می‌دهید، سه‌پایه، مونوپاد یا کیسه‌ی لوبیایی سبک وزن.
تلفن همراه با کپی PDF از تمام کتابچه های راهنمای شما.
چراغ قوه یا چراغ جلو برای عکاسی در شب.
دمنده لنز، پارچه لنز، قلم لنز و یک پارچه میکروفیبر برای تمیز کردن وسایل شما.

فلاش وسیله دیگری است که ممکن است بخواهید آن را بزدارید. با این حال، دوربین های امروزی دارای قابلیت ISO بالا بسیار خوبی هستند.

آیا فرصت انجام هر گونه عکاسی زیر آب را خواهید داشت؟ به جای سرمایه‌گذاری هزاران دلاری برای یک هوزینگ حرفه‌ای، از یک دوربین GoPro استفاده کنید. 

دفترچه راهنمای دوربین

یکی دیگر از کارهایی که باید قبل از تور انجام دهید این است که نسخه های PDF تمام کتابچه های راهنمای خود را بر روی تلفن همراه خود دانلود کنید. شما هرگز نمی دانید چه زمانی به آنها نیاز خواهید داشت. حمل این موارد بسیار راحت تر از کپی های کاغذی خواهد بود. و فایل‌های پی‌دی‌اف قابل جستجو هستند، بنابراین می‌توانید سریع‌تر از جستجوی کتاب‌های سنتی، پاسخ سؤالات خود را بیابید.

تجهیزات خود را تمیز کنید

مطمئن شوید که تمام تجهیزات خود را به طور کامل تمیز و بررسی کرده اید. هنگامی که لنزهای خود را تمیز می کنید، فراموش نکنید که درپوش لنز را نیز پاک کنید. آنها عادت دارند که مقدار زیادی گرد و غبار جمع آوری کنند، که می تواند به یک لنز تمیز منتقل شود. سنسور خود را نیز تمیز کنید. اگر خودتان این کار را انجام نمی دهید، دوربین خود را به یک فروشنده معتبر ببرید و از آنها بخواهید این کار را برای شما انجام دهند.

شات لیست

تکلیف دیگری که قبل از رفتن باید انجام دهید جستجو در اینترنت برای عکس های منطقه ای است که بازدید می کنید. روی عکس هایی که الهام بخش شما هستند یادداشت برداری کنید. عکس از چه پرسپکتیوی گرفته شده است، عکس ها از چه نوع نورپردازی استفاده می کنند، سوژه ها و ترکیب بندی ها چیست؟ یک لیست هدف از عکس‌هایی که می‌خواهید در طول سفر بگیرید، ایجاد کنید. هدف از این کار تکرار تصاویری نیست که دیده‌اید، بلکه الهام بخشیدن به عکس‌های خودتان است. این لیست را به طور مرتب در طول تور خود بررسی کنید.

دوربین خود را از پیش تنظیم کنید

قبل از اینکه هر روز بیرون بروید، سعی کنید پیش بینی کنید که با چه نوع سوژه هایی روبرو خواهید شد. دوربین خود را از قبل تنظیم کنید تا برای سوژه خود آماده باشید. آیا ایزو شما به اندازه کافی برای نور موجود بالا است؟ آیا به سرعت شاتر سریع یا عمق میدان زیاد نیاز دارید؟ چه نوع حالت فوکوس بهترین است، نقطه ای یا ارزیابی کننده؟ فوکوس مداوم یا تک شات، کدام مناسب‌تر است؟ تراز سفیدی شما چگونه تنظیم شده است؟ این امر به ویژه اگر در حال عکاسی با فرمت jpeg هستید بسیار مهم است. باز هم انعطاف پذیر باشید و با تغییر شرایط یا موضوعات آماده باشید تا تنظیمات را تغییر دهید. این نوع آماده سازی می تواند تفاوت بین عکاسی از عقاب در هنگام شیرجه رفتن برای ماهی یا عکاسی از طوفان درست در زمانی که رنگین کمان ظاهر می شود باشد.

استفاده از ایزوی بالا

از بالا بردن ایزوی خود برای گرفتن عکس نترسید. در برخی مکان ها، اجازه استفاده از فلاش یا سه پایه را نخواهید داشت. به یاد داشته باشید که دوربین‌های DSLR امروزی هنگام عکاسی در نور کم از قابلیت ISO بالا بسیار خوبی برخوردار هستند. با این حال، محدودیت های ISO دوربین خود را بدانید. 

انعطاف پذیر باشید

آماده باشید تا از موقعیت های بد بهترین استفاده را ببرید، خارج از چارچوب فکر کنید. زمانی که سوژه های اصلی شما با هم هماهنگ نیستند، از نمای نزدیک، بافت ها و الگوها عکس بگیرید. به یاد داشته باشید که وقتی نور خشن است می توان تصاویر سیاه و سفید قدرتمندی ساخت. سایه‌های متضاد در ظهر به خوبی به تصاویر سیاه و سفید کمک می‌کنند.

جریان کار

زمانی که در تور خود هستید، عادت های خوب را فراموش نکنید. در پایان هر روز تصاویر خود را در رایانه خود دانلود کنید. پس از انجام این کار، یک کپی دوم در یک درایو پشتیبان خارجی ایجاد کنید. هنگامی که متقاعد شدید که هر دو مجموعه کپی با موفقیت ذخیره شده اند، کارت های حافظه خود را به دوربین خود برگردانید و آنها را فرمت کنید. فرمت کردن کارت های حافظه در دوربین، آنها را به تنظیمات کارخانه بازگردانی می کند. این ساختار دایرکتوری مورد نیاز دوربین و پردازشگر تصویر شما را اضافه می کند و تمام داده های قبلی را به طور کامل حذف می کند. صرفاً پاک کردن فایل ها یا فرمت کردن کارت از رایانه، این ساختار را بازنشانی نمی کند و می تواند از داده های قدیمی باقی بماند. اگرچه احتمال کم است، اما فرمت نکردن کارت های حافظه در دوربین ممکن است منجر به خراب شدن کارت یا از دست دادن عکس ها شود. فقط باید یک بار این اتفاق برای شما بیفتد تا متوجه شوید که ارزش 15 ثانیه را دارد تا کارت خود را در دوربین خود فرمت کنید. 

مطمئن شوید که در تور از تجهیزات خود مراقبت می کنید. هر شب وسایل خود را پاک کنید و لنزهای خود را تمیز کنید. اگر نزدیک آب نمک بوده اید، این امر بسیار مهم است. همچنین ایده خوبی است که کیف دوربین خود را خالی کنید و شن و ماسه ای را که ممکن است در حین عکاسی به داخل راه پیدا کرده باشد را با قلم مو بیرون بیاورید.

از افراد عکس بگیرید

اطمینان حاصل کنید که افراد را در برخی از عکس های خود قرار می دهید. حتی اگر عکاس پرتره نیستید و به سمت تصاویر معماری، حیات وحش و مناظر گرایش دارید. در حالی که در یک تور هستید، باید آگاهانه تلاش کنید تا افراد را در عکس هایتان قرار دهید.

فیلمبرداری کنید

به یاد داشته باشید که همراه با عکس های خود چند فیلم کوتاه بگیرید. اما به آنچه در بالا گفتیم در مورد تمرین قبل از دست توجه کنید! کلیپ های کوتاه 5 تا 15 ثانیه ای را می توان با عکس های ثابت در هم آمیخت تا تغییراتی را در یک نمایش اسلاید ایجاد کند. همچنین متوجه شده‌ایم که وقتی به تصاویرم پس از سفر نگاه می‌کنیم، ویدیو خاطرات متفاوتی نسبت به عکس‌های ثابت ایجاد می‌کند.

ثبت لحظه ها

لازم نیست همه عکس‌های شما از نوع «نشنال جئوگرافیک» باشد. همچنین سفر را با تصاویری از وعده های غذایی، آماده شدن برای رفتن به گشت و گذار، عکس های هتل های خود ثبت کنید. اینها عکس‌هایی هستند که وقتی به خانه می‌روید و درباره سفرتان فکر می‌کنید، شیرین ترین لحظات را به یاد شما می آورند.

از سفر خود لذت ببرید

هر چند وقت یک بار از پشت دوربین خود خارج شوید! در یک تور، به ویژه در یک مکان دور، چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد. سرعت خود را کم کنید و از آن لذت ببرید. این ممکن است یک بار در زندگی تجربه شود. در مراسم شرکت کنید، چیزها را لمس کنید و حس کنید، با مردم محلی صحبت کنید، آداب و رسوم را رعایت کنید. گاهی اوقات بهتر است فقط نفس بکشید! هر روز برای انجام این کار آگاهانه تلاش کنید. وقتی سال‌ها پس از سفر به عکس‌های خود نگاه می‌کنید، خاطرات باورنکردنی ایجاد می‌کنند.

نتیجه

تورهای عکس فقط آموزشی نیستند. آنها طوری طراحی شده اند که شما را به بهترین مکان ها در بهترین نور برسانند. یک راهنمای خوب منطقه تور را می شناسد. او می تواند شما را به بهترین نقاط راهنمایی کند.

مطالب مرتبط: راهنمای کامل عکاسی از لباس (2)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *