راهنمای عکاسی دندانپزشکی

عکاسی یکی از مهمترین مهارت هایی است که دندانپزشکان برای انجام دندانپزشکی زیبایی در سطح بالایی باید به آن مسلط شوند. امروزه دوربین های دیجیتال رایج هستند. دندانپزشکان جوان با اینترنت، تلفن های هوشمند و پلتفرم های آنلاین بزرگ شده اند که آنها و بیمارانشان را با نمونه هایی آشنا می کنند که سایر دندانپزشکان به اشتراک گذاشته اند و آگاهی و محبوبیت درمان متمرکز بر زیبایی را افزایش می دهد. این مقاله رویکردی ساده و قابل دسترس برای شروع سفر عکاسی دندانپزشکی و همچنین افزایش سطح مهارت بسته به سبک تمرین و سرمایه گذاری مورد نظر را در اختیار خوانندگان قرار می دهد.

 

قیمت انواع رینگ لایت اورجینال در فروشگاه مینیاتور

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: دلایل خرید رینگ لایت

 

نکات کلیدی

عکاسی از دندان یک ابزار ساده و در دسترس است که می تواند یک مطب دندانپزشکی را متحول کند.
• عکاسی از دندان مهارتی است که برای انجام دندانپزشکی زیبایی سطح بالا و قابل پیش بینی لازم است.
• عکاسی از دندان نقش مهمی در پیشرفت دندانپزشکان زیبایی دارد.

ارزش و هدف عکاسی دندان

• مستندات
• آموزش بیمار و پذیرش مورد
• همکاری و ارتباط با همکاران
• بازاریابی و برندسازی
• آموزش دندانپزشکی
• ارزیابی نتایج

مستندات

فراتر از دندانپزشکی زیبایی، ایجاد سوابق کامل برای انجام یک عمل منطبق و مسئولانه ضروری است. همه بیماران جدید باید هنگام ورود به مطب برای مرجع بالینی و همچنین حفاظت پزشکی- قانونی برای دندانپزشک از وضعیت اولیه خود عکس تهیه کنند. عکس های اولیه به عنوان یک مهر زمانی از وضعیت موجود بیمار در زمانی که برای اولین بار بیمار می شوند، عمل می کنند. مهم است که این عکس ها با کیفیت بالا و شامل چندین نما از صورت، لبخند و دندان های بیمار باشد. علاوه بر این، در زیبایی دندانپزشکی، یک گردش کار باید به منظور ارائه اسناد ثابت و سطح بالا در تمام مراحل درمان، از جمله پیگیری، ایجاد شود.

آموزش بیمار و پذیرش مورد

عکاسی بخشی جدایی ناپذیر از ارتباط با بیماران است. این به دندانپزشک اجازه می دهد تا نقطه شروع، شرایط موجود، یافته ها، گزینه های درمانی شبیه سازی شده و نمونه هایی از روش های تکمیل شده را برای درک و انگیزه به بیمار نشان دهد. هنگام بحث در مورد درمان زیبایی، مجرای برای درک واضح اهداف بیمار و جنبه هایی از لبخندهای آنها که آنها دوست ندارند و می خواهند آنها را تقویت کنند فراهم می کند. یکی از رویکردهایی که توسط دندانپزشک باب بارکلی در دهه 1960 ایجاد شد و هنوز در دوره های بسیار معتبر CE تدریس می شود، فرآیند کشف رمز است.

 

این فرآیند شامل دندانپزشک، بیمار و عکاسی می شود و باعث می شود که بیماران درک کاملی از شرایط دندانی و سلامت دهان خود پیدا کنند. باب بارکلی به طرز درخشانی در مورد این موضوع صحبت کرد و گفت: «هیچ خطر شکستی بزرگتر از تلاش برای استفاده از روشهای سنتی مدیریت بیمار در یک عمل ترمیمی سلامت محور نیست. معاینه و درمان دهان بیمار بدون ایجاد نگرش قبلی، خطای حذفی است که دندانپزشک هزینه زیادی برای آن با صرف زمان، انرژی، استرس و هزینه پرداخت می کند. عکاسی برای این فرآیند کلیدی است و منجر به موفقیت در رشد نگرشی بیماران می‌شود، جایی که بیماران می‌توانند دندان‌های خود را ببینند، شروع به درک کامل شرایط و مشکلات خود کرده و مالکیت آن را بپذیرند و به شدت برای درمان سطح بالا ارزش قائل شوند.

در زیبایی دندان، از طریق فرآیند تشخیص، برنامه‌ریزی درمان و طراحی لبخند دیجیتال، از عکاسی برای ایجاد مسیر روشنی برای درمان بیمار استفاده می‌شود. طرح لبخند و نتیجه پیشنهادی می تواند به بیمار ارائه شود. شبیه سازی دیجیتالی نتیجه تاثیر عمیقی از نظر احساسی بر بیماران دارد زیرا آنها می توانند تجربه کنند که چگونه درمان زیبایی دندان می تواند بر ظاهر کلی آنها تأثیر بگذارد. شکل 1 مراحل یک کیس تکمیل شده با انگیزه عکاسی و فرآیند طراحی لبخند دیجیتال را نشان می دهد. هر چه پزشکان بتوانند با این روش بصری ارتباط برقرار کنند، بیماران تمایل بیشتری به درک گزینه های خود دارند و اینکه چگونه درمان زیبایی دندان می تواند به بهبود ظاهر آنها کمک کند.

همکاری و ارتباط با همکاران

درمان زیبایی دندان اغلب بین رشته ای است و شامل همکاری نزدیک با سایر متخصصان است. درمان زیبایی دندان همیشه نیازمند ارتباط دقیق آزمایشگاهی است. عکاسی، توسعه ارائه و طراحی لبخند دیجیتال امکان برقراری ارتباط بهینه را برای برنامه ریزی درمان بین رشته ای فراهم می کند. 

برندسازی و بازاریابی

عکاسی در هنگام برندسازی یک مطب دندانپزشکی زیبایی و همچنین بازاریابی این عمل برای رشد و حفظ ارتباط آن مورد نیاز است. برای این منظور از عکاسی هم در داخل و هم در خارج استفاده می شود. عکس های قبل و بعد از بیماران را می توان در طول مشاوره به بیماران نشان داد. به طور خاص، درمان‌های تکمیل‌شده از موارد مشابه با وضعیت بیمار را می‌توان به عنوان مثال قابل‌توجهی از فرد دیگری که تحت درمان قرار گرفته و نتیجه عالی را تجربه کرده است، استفاده شود. نمونه‌هایی از موارد تکمیل‌شده باید در حضور کلی آنلاین شما گنجانده شود تا به بیماران کمک کند شما را برای نوع درمانی که ارائه می‌دهید و به دنبال آن هستند بیابند. عکاسی بسته به کیفیتی که انجام می‌شود و سبکی که نمایش داده می‌شود، می‌تواند به تمایز یک عمل دندانپزشکی از سایرین کمک کند.

تجهیزات لازم در عکاسی دندانپزشکی

مانند سایر تجهیزات و ابزار دقیق دندانپزشکی، تجهیزات عکاسی در سطوح مختلف کیفیت و طیف وسیعی از قیمت عرضه می شوند. گزینه های زیادی برای تجهیزات عکاسی وجود دارد که می تواند برای کاربرانی که اولین بار هستند و مطمئن نیستند از کجا شروع کنند، بسیار سخت باشد. تلفن‌های هوشمند، دوربین‌های DSLR همگی گزینه‌هایی برای دندانپزشک و تیم هستند. گوشی‌های هوشمند و دوربین‌های کامپکت مناسب، ارزان‌تر و از نظر فنی پایین تر هستند، و عملکرد کلی را ندارند و کیفیت کلی دوربین‌های DSLR را نیز تولید نمی‌کنند. بنابراین، توصیه می شود که دوربین DSLR دوربین اصلی برای زیبایی دندان باشد. چندین گزینه برند برای دوربین ها و نور وجود دارد که سطح کیفیت مورد نظر را برآورده می کند. هدف این راهنما ساده کردن لیست خرید با در نظر گرفتن عملکرد، سهولت استفاده و دستیابی است. پنج دسته اصلی شامل تنظیمات مناسب عکاسی وجود دارد:

بدنه دوربین DSLR
لنز ماکرو
نورپردازی
تجهیزات جانبی
لپ تاپ

بدنه دوربین DSLR

بدنه دوربین بخش اصلی دوربین منهای لنز و تنظیم نور است. بدنه‌های دوربین در 2 نوع هستند: فول فریم و سنسور کراپ. دوربین های فول فریم همان چیزی است که عکاسان حرفه ای از آن استفاده می کنند. دوربین‌های با سنسور برش سنسور کوچک‌تری دارند و قیمت کمتری دارند، اما همچنان کیفیت عالی دارند. یک دوربین فول فریم برای عکاسی از دندان کار می کند. با این حال، یک دوربین با سنسور برش تمام چیزی است که برای عکاسی از دندان در سطح بالا لازم است. با انتخاب یک دوربین با سنسور برش، دندانپزشک می تواند هزاران دلار صرفه جویی کند بدون اینکه کیفیت مورد نیاز را از بین ببرد. دوربین های APS-C به دلیل سنسورهای کوچکترشان در مقایسه با دوربین های فول فریم، تنها بخشی از تصویر تولید شده توسط لنز را می گیرند. این ویژگی به عنوان عامل محصول شناخته می شود.

برای دور زدن این تغییر کوچک در اندازه سنسور (ضریب برش)، عکاس فقط باید کمی از سوژه فاصله بگیرد تا همان تصویر را در همان فاصله ای که دوربین فول فریم ثبت می کند، بگیرد. این تکنیک منجر به یک پدیده بزرگنمایی می شود که پس از اتصال لنز به بدنه، فاصله کانونی را تحت تأثیر قرار می دهد، به این معنی که بسته به فضای موجود در مطب دندانپزشکی، نوع لنز مناسب همراه با یک دوربین با سنسور برش به دندانپزشک اجازه می دهد تا در یک اتاق عمل کوچک، در مقابل فضای بزرگتر استودیویی که همیشه در مطب دندانپزشکی در دسترس نیست، به راحتی عکس بگیرید.

لنز ماکرو

لنز مورد نیاز برای عکاسی دندان، لنز ماکرو می باشد. یک لنز بر اساس برند، کیفیت، فاصله کانونی و هزینه انتخاب می شود (جدول 1). لنز شاید مهم‌ترین جنبه تنظیمات عکاسی باشد، جایی که کیفیت فیزیکی آن نسبت به سایر بخش‌های تنظیمات عکاسی دندان‌پزشکی، عامل تعیین‌کننده‌تر در نتیجه کیفیت کلی عکس است. عدد کنار لنز نشان دهنده فاصله کانونی لنز است. فاصله کانونی تعیین می کند که دندانپزشک باید چقدر به بیمار نزدیک باشد تا بتواند عکس مورد نظر را بگیرد. فاصله کانونی مناسب برای عکاسی از دندان، بسته به نوع دوربین و همچنین میزان فضای موجود در محیط اپراتور دندانپزشکی یا محیط استودیو، محدوده ای (85 تا 105 میلی متر) است.

فلاش ماکرو

فلاش ماکرو از نظر شکل ظاهری به دو بخش تقسیم می شود:

1- فلاش رینگی

فلاش های رینگی به شکل یک حلقه هستند که در دهانه لنز ماکرو نصب می شوند.

2- فلاش دوقلو

فلاش های ماکروی دوقلو نیز همانند فلاش رینگی در دهانه لنز ماکرو نصب می شوند ولی به صورت دو فلاش هم اندازه در دو طرف دهانه لنز قرار می گیرند.

3- تجهیزات جانبی

در عکاسی دندانپزشکی تجهیزات دیگری مانند سه پایه و ریموت شاتر نیز بسیار کاربردی هستند و به شما کمک می کنند که عکس های واضح و بدون لرزش را ثبت کنید.

4- لپ تاپ

اگر می خواهید عکس هایی که با دوربین و لنز ماکرو گرفته اید را در شبکه های اجتماعی به نمایش بگذارید، نیاز به پردازش خواهید داشت تا عکس ها زیباتر به نظر برسند. برای این کار نیاز به لپ تاپ یا کامپیوتر خواهید داشت.

مطالب مرتبط: کاربرد فیلتر ND در عکاسی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *