راهنمای عکاسی از مدل

بسیاری از عکاسان می خواهند تصویر یک انسان در عکس خود داشته باشند. آنها ممکن است از دوستان یا خانواده بخواهند که برای آنها ژست بگیرند یا ممکن است از خدمات یک مدل استفاده کنند. اگر خودتان هیچ زمانی را جلوی دوربین نگذرانده اید ، درک چالش های خاص انجام کار با مدل دشوار است.

توصیه ما این است که خودتان مدتی را جلوی دوربین بگذرانید ، یا برای عکاس دیگری مدل شوید یا به نوعی کارهای خودنگاره انجام دهید. شما باید بدانید که مدل بودن چگونه است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای تاتو

 

برقراری ارتباط

اکثر مردم در مقابل دوربین واقعاً عصبی و ناراحت هستند. حتی یک مدل با تجربه نمی تواند ذهن شما را بخواند و نمی داند قصد شما چیست. بنابراین قبل از شروع کار ، با آن شخص بنشینید و در مورد برنامه های مربوط به عکاسی صحبت کنید.

مفهوم خود را توضیح دهید ، اهداف خود را با دیگران به اشتراک بگذارید ، طرح بندی کنید که می خواهید ژست ها چگونه باشند و به دنبال چه حالت یا حالاتی هستید. یک اشتباه بزرگ که بسیاری از عکاسان مرتکب می شوند این است که با مدل خود مانند یک مجسمه زنده رفتار می کنند ، فقط برای عکس گرفتن و فراموش می کنند که این مدل در واقع یک شخص است.

با بحث در مورد همه چیز در ابتدا ، به شخص ساختار ، زمینه و درک موقعیت را می دهید ، که به او کمک می کند کمتر عصبی باشد. همچنین به آنها این فرصت را می دهد که با این فرایند مشارکت داشته باشند ، آنها حتی ممکن است ایده های خود را داشته باشند که می تواند آنچه را که در ابتدا برنامه ریزی کرده بودید بهبود بخشد.

تبدیل آن به یک موقعیت همکاری باعث ایجاد اعتماد و تعامل می شود ، موانع را کاهش می دهد ، به آرامش مدل کمک می کند و نتیجه بهتری به شما می دهد. اطمینان خاطر و بازخورد مداوم در طول عکاسی نیز برای حفظ انگیزه آنها مهم است.

راحتی

بسیاری از مدل ها اغلب لباسی را می پوشند که همیشه مناسب محیط نیست. هنگامی که شما در یک باد سرد ایستاده اید و لباس شنا پوشیده اید ، واقعا دشوار است که روحیه تابستانی آرام داشته باشید.

از محیط و دمای شخصی که در حال مدل سازی است آگاه باشید ، مطمئن شوید تا آنجا که می تواند در آن شرایط راحت باشد. اگر مجبورید عکاسی برهنه انجام دهید ، سعی کنید این کار را به جای بیرون در یک اتاق گرم انجام دهید.

در مورد قدرت و استقامت مدل خود با آنها در رابطه با حالت هایی که انجام می دهید صحبت کنید. سپس به طور منظم استراحت کنید و به برنامه پایبند باشید. ژست گرفتن می تواند از نظر جسمی کاملاً طاقت فرسا باشد زیرا بسیاری از ژست ها برای مدت طولانی کاملاً غیر طبیعی هستند. از ورود به منطقه و عکاسی طولانی مدت آگاه باشید و اجازه بدهید مدل استراحت کند.

محیط

علاوه بر راحتی مدل ، محیطی را که در آن عکاسی می کنید در نظر بگیرید. آیا خصوصی است؟ آیا بیرون است و برای عموم آزاد است؟

چه کاری می توانید انجام دهید تا مدل در محیط احساس راحتی کند؟ آیا آنها دوست دارند به برخی از موسیقی ها برای ایجاد روحیه مناسب گوش کنند؟ آیا فضای خصوصی برای استراحت آنها وجود دارد؟ پتو و نوشیدنی گرم و جایی برای نشستن دور از دوربین؟

شاید یک روز آفتابی گرم باشد و آنها نیاز به استراحت دور از گرما و آفتاب داشته باشند؟ 

آیا آنها می توانند دوست خود را برای حمایت و تشویق همراه داشته باشند؟ آیا آنها می توانند هنگام کار مقابل دوربین احساس آرامش و امنیت کنند؟

ژست را برای مدل خود توضیح دهید

انجام انواع کارهایی که باید برای بدن انجام دهید تا ظاهری زیبا داشته باشید ، انجام آنها بسیار خسته کننده است و باید به مدت طولانی خود را در این حالت نگه دارید تا چندین عکس بگیرید.

دست ها

به طور کلی ، هنگامی که از مردم خواسته می شود کاری جدید و دشوار انجام دهند ، آنقدر روی چیزهای سخت تمرکز می کنند که چیزهای غیر ضروری را در حاشیه فراموش می کنند. یکی از این چیزها دست آنهاست.

دستان نامناسب می توانند یک عکس خوب را به طور کامل خراب کنند. بنابراین به کارهایی که با دستانشان انجام می دهند توجه کنید ، زیرا ممکن است مدل نداند که باید با آنها کار چکار کند.

مطالب مرتبط:  تجهیزات لازم برای عکاسی منظره
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *