راهنمای استفاده از گیمبال

اگر از یوتیوبرهای مورد علاقه خود برای تولید محتوای ویدیویی بهتر الهام گرفته اید، یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی که می توانید انجام دهید گیمبال است.

گیمبال‌ها می‌توانند به شما در گرفتن فیلم‌های سینمایی زیبا و روان کمک کنند، اما آنها بی‌خطا نیستند. آن‌ها محدودیت‌های خود را دارند، و مانند همه چیز، قبل از شروع به استفاده به تمرین خوبی نیاز دارند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: دلایل خرید رینگ لایت

در این راهنما برای استفاده از گیمبال، چند نکته سریع برای استفاده حداکثری از گیمبال خود را یاد خواهید گرفت.

یکی از ابتدایی ترین توصیه ها به فیلمسازان این است که از حرکت و زوم بیش از حد خودداری کنند.

همین را می توان در مورد استفاده از گیمبال نیز گفت…

فقط به این دلیل که گیمبال دارید به این معنی نیست که باید از آن برای فیلمبرداری تک تک سکانس ها استفاده کنید. گاهی اوقات، استفاده از سه پایه دقیقا همان چیزی است که شما نیاز دارید!

برای مثال، اگر در حال مصاحبه با شخصی برای فیلمی هستید، در حالی که یک گیمبال در دست دارید این کار را انجام ندهید. یک مصاحبه نیازی به چرخیدن شما در اطراف مصاحبه شونده ندارد – این فقط حواس شما را پرت می کند.

بنابراین، یکی از اولین وظایف شما به عنوان یک کاربر گیمبال این است که بفهمید چه زمانی از آن استفاده کنید.

مطمئن شوید که استفاده از گیمبال به مفهوم داستان شما اضافه می کند

علاوه بر نکته قبلی، نه تنها باید از زمان استفاده کردن از گیمبال آگاه باشید، بلکه باید حواس تان باشد که وقتی از یک گیمبال استفاده می کنید به مفهوم داستان اضافه شود.

به عنوان مثال، اگر شما نیاز به فیلمبرداری از یک سکانس از پرسپکتیوی دارید که به مخاطب این امکان را می دهد که ببیند سگ هنگام دویدن در پارک چه چیزی را می بیند، گیمبال می تواند انتخاب خوبی باشد.

می‌توانید گیمبال را معکوس کنید، آن را در ارتفاع سگ قرار دهید، و در حین دویدن با دوربین، فیلم‌های نرمی دریافت کنید. انجام این کار به مخاطب کمک می کند تا خود را در منظر سگ قرار دهد که بدیهی است به عمق داستان می افزاید.

اما، اگر در حال انجام یک ویدیوی آموزشی در مورد نحوه ساخت یک میز هستید، ممکن است حواس شما و مخاطبان را پرت کند که در حین کار روی میز نجاری دور نجار بچرخید.

گیمبال با کیفیت تهیه کنید

اغلب می شنوید که عکاسان در مورد اینکه چگونه باید بودجه خود را برای لنزها به جای بدنه دوربین اولویت بندی کنید، صحبت می کنند.

در فیلمبرداری، همان اصل صدق می کند – برخی از لوازم جانبی به سادگی مهمتر از سایرین هستند.

ما نمی گویم که گیمبال مهم ترین لوازم جانبی فیلمبرداری برای هر عکاسی است، اما داشتن یک گیمبال با کیفیت تفاوت بسیاری در فیلمبرداری ایجاد می کند.

اگر قصد دارید از گیمبال استفاده کنید، گیمبالی را تهیه کنید که دارای ویژگی هایی باشد که به شما کمک کند صحنه های مورد نیاز خود را ثبت کنید و در عین حال عملکرد طولانی مدت و بادوام را در درازمدت به شما ارائه دهد.

یک گیمبال سه محوره می تواند تا هشت پوند وزن را تحمل کند، بنابراین حتی اگر از یک DSLR فول فریم با نور، میکروفون و سایر لوازم جانبی استفاده می کنید، این گیمبال می تواند بار را تحمل کند.

همچنین دارای زمان اجرا 12 ساعته است، بنابراین می توانید ساعت ها بدون نگرانی از تمام شدن شارژ گیمبال کار کنید.

برای شات های خود از قبل برنامه ریزی کنید

وقتی فیلمی را می بینید که هنگام استفاده از گیمبال فیلمبرداری شده است، بسیار یکپارچه و بی دردسر به نظر می رسد. اما این بدان معنا نیست که استفاده از گیمبال بدون دردسر است.

زمانی که دوربین، لنز، میکروفون، چراغ‌ها و سایر لوازم جانبی خود را اضافه کنید، چندین کیلوگرم تجهیزات روی گیمبال خواهید داشت. و این ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما پس از ساعت ها فیلمبرداری، ممکن است احساس خستگی به شما دست دهد!

به همین دلیل بسیار مهم است که برای کار خود از قبل برنامه ریزی کنید. انجام این کار به شما امکان می دهد ابتدا سکانس های مورد نیاز خود را با گیمبال در اولویت قرار دهید و سپس می توانید سکانس های دیگر را بعداً فیلمبرداری کنید.

مطالب مرتبط: راهنمای خرید گیمبال
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *