دوربین های بدون آینه چگونه کار می کنند؟

در حالی که یک دوربین DSLR از یک مکانیسم آینه استفاده می کند تا نور را به منظره یاب نوری منعکس کند ، یا آن را مستقیماً به سنسور دوربین منتقل کند ، یک دوربین بدون آینه کاملاً فاقد چنین مکانیسم آینه ای (از این رو نام) است ، به این معنی که نور از لنز عبور می کند همیشه به حسگر تصویربرداری ختم می شود. از آنجا که نور دیگر روی منظره یاب نوری (OVF) منعکس نمی شود ، دوربین های بدون آینه معمولاً به منظره یاب های الکترونیکی (EVF) و LCD ها متکی هستند که اساساً همان چیزی را که سنسور تصویربرداری می بیند ، نمایش می دهند. به دلیل کمبود مکانیسم آینه و منظره یاب نوری ، دوربین های بدون آینه در مقایسه با دوربین های DSLR می توانند ساده تر ، سبک تر و کم حجم تر شوند.

در زیر یک تصویر نشان داده شده است که تفاوت بین DSLR و دوربین بدون آینه را نشان می دهد:

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: روش های خلاقانه در استفاده از رینگ لایت

 

همانطور که مشاهده می کنید ، هنگام مقایسه با یک دوربین بدون آینه ، یک DLSR دارای اجزای بسیار بیشتری است که داخلی دوربین را تشکیل می دهند. جدا از مکانیسم پیچیده آینه ، یک صفحه تمرکز ، یک لنز کندانسور ، پنتاپریسم / pentamirror و سایر اجزای مانند آینه ثانویه و سنسور فوکوس خودکار تشخیص فاز وجود دارد که در یک DSLR وجود دارد.

دوربین های بدون آینه چگونه کار می کنند

در مقابل ، یک دوربین بدون آینه از نظر مکانیکی بسیار ساده تر است – نور از لنز مستقیماً به سنسور تصویر عبور می کند و منظره یاب نوری با یک منظره یاب الکترونیکی جایگزین می شود که سنسور تصویر را تکرار می کند. در عملکرد عادی ، شاتر دوربین مکانیکی باز می ماند و فقط در پایان قرار گرفتن در معرض استفاده می شود. به دلیل کمبود آینه و پنتاپریسم ، فاصله فلنج (که فاصله بین لنز و سنسور تصویر است) در دوربین های بدون آینه می تواند به طور قابل توجهی کوتاه شود ، همانطور که تصویر بالا نشان می دهد. به همین دلیل ، بیشتر بدنه های دوربین بدون آینه در مقایسه با DSLR ها نازک تر و سبک ترند.

دوربین های بدون آینه مزایای بسیاری نسبت به دوربین های DSLR دارند. گذشته از وزن و حجم عمده دوربین ، استفاده از منظره یاب الکترونیکی می تواند مزایای زیادی برای عکاسان به همراه داشته باشد. از آنجا که همه چیز به طور مستقیم از سنسور تصویر کپی می شود ، تنظیمات دوربین مانند تعادل رنگ سفید ، اشباع و کنتراست از طریق منظره یاب به طور مستقیم مشاهده می شود و پوشش های اطلاعاتی اضافی از جمله هیستوگرام های زنده را می توان در منظره یاب قرار داد ، به عکاسان اجازه می دهد دقیقا ببینند در مورد چه چیزی هستند برای گرفتن عکس از. هنگامی که با سیستم تشخیص سریع کنتراست یا تشخیص فاز روی سنسور ترکیب می شود ، می توانید از بزرگنمایی موضوعی برای تأیید تمرکز ، استفاده از اوج فوکوس ، تشخیص چهره و سایر ویژگی های قدرتمند استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که فوکوس دقیقاً با هر شلیک هنگام عکسبرداری در شرایط نور روز ، می توان از منظره یاب الکترونیکی برای بررسی تصاویر استفاده کرد ، به جای اینکه به LCD پشتی دوربین اعتماد کنید.

در عین حال ، دوربین های بدون آینه لیست معایب خود را دارند. اول ، منظره یاب الکترونیکی فقط در صورت روشن بودن دوربین و برق رسانی به سنسور تصویر می تواند فعال باشد ، که می تواند به طور قابل توجهی بر عمر باتری دوربین تأثیر بگذارد. دوم اینکه ، منظره یاب های الکترونیکی می توانند تاخیر قابل توجه ، خاموشی و کنتراست زیادی داشته باشند که همین امر عادت برخی از عکاسان را دشوار می کند. وقتی نوبت به فوکوس خودکار می رسد ، اگرچه جدیدترین مدل های دوربین بدون آینه می توانند بسیار سریع و دقیق باشند ، اما در هنگام عکسبرداری از عملکرد سریع ، به ویژه در شرایط کم نور ، عملکرد خوبی ندارند.

مطالب مرتبط:  عکاسی از منظره با لنز تله فوتو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *