دوربین مناسب برای عکاسی عروسی

هنگام انتخاب بهترین دوربین برای عکاسی عروسی ممکن است سوالات زیادی داشته باشید. عکاسی از عروسی یک تجارت پر فشار است. برخی از عکاسان سالها به یادگیری این صنعت می پردازند زیرا عروسی ها بسیاری از قطعات متحرک از جمله پرتره ، اکشن و احساسات را با هم ترکیب می کنند.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای اینستاگرام

 

به همین دلیل داشتن بدنه دوربین مناسب برای پشتیبانی از شما در این روزهای طولانی عکسبرداری بسیار مهم است.

سبک هر عکاس عروسی متفاوت است و دوربین ها دائماً در حال به روزرسانی و منسوخ شدن هستند اما این مقاله موارد رایجی را که باید هنگام انتخاب دوربین برای عکاسی عروسی جستجو کنید ، بررسی می کند که ماندگار نیستند و متناسب با نیازهای شما و همچنین کیف پول شما طراحی شده اند.

چگونه بهترین دوربین عکاسی عروسی را انتخاب کنیم؟

در اینجا ویژگی های کلیدی ذکر شده در هنگام خرید دوربین برای عکاسی عروسی باید جستجو شود.

سنسور

عکاسان عروسی موافقند که این باید یکی از اولویت های اصلی شما هنگام انتخاب دوربین برای عکاسی عروسی باشد. اندازه سنسور کیفیت تصویر را تعیین می کند و آن را از بیشترین اهمیت برخوردار می کند. به همین دلیل سنسورهای فول فریم معمولاً در مقابل دوربین های سنسور برش ترجیح داده می شوند. شما می خواهید به طراحی دوربین ، مگاپیکسل و اندازه سنسور نگاهی بیندازید تا بدانید یکی از بهترین دوربین هاست.

به خاطر داشته باشید هرچه سنسور بزرگتر باشد ، دوربین نور بیشتری را می تواند ضبط کند. به همین دلیل سنسورهای بزرگتر یا فول فریم برای عکسبرداری در داخل کلیساهای تاریک یا مکانهای عروسی ضروری هستند. از طرف دیگر ، سنسورهای کوچکتر یا سنسورهای برش ارزان تر هستند و از لنزهای بزرگنمایی مقرون به صرفه تری برخوردار هستند.

اما ، فریم های کامل بهترین دوربین ها برای عکاسان عروسی هستند حتی اگر با قیمت سنگین 1500 دلار به بالا ارائه شوند.

با این حال ، لازم نیست که با یک دوربین تمام فریم شروع کنید. بسیاری از عکاسان عروسی به حسگرهای محصول خود و مقرون به صرفه ای که همراه آنها است ، قسم می خورند. اما به خاطر داشته باشید که لنزهای فول فریم روی دوربین سنسور برش کار نمی کنند و بالعکس.

 

امکانات اضافی دوربین

بسته به بدنه دوربین ، لیستی از ویژگی های اضافی می تواند ادامه داشته باشد و بسته شود. اما مواردی را می توان در نظر گرفت: اسلات کارت SD اضافی ، ویدئو 4k ، عمر باتری ، نمایش زنده ، HD کامل و Wi-FI. حتی اگر دوربین شما با یک لنز 24-70 میلی متر f / 2.8 کار کند که یکی از محبوب ترین ها برای عکاسی عروسی است ، بسیار عالی است.

DSLR در مقابل بدون آینه

اخیراً ، ممکن است بحث های زیادی در مورد دوربین های DSLR در مقابل دوربین های Mirrorless شنیده باشید. هر دو ویژگی خوب و بد دارند ، بیایید اینجا آنها را تجزیه کنیم.

دوربین DSLR

دوربین های DSLR توسط اکثر عکاسانی که مدت طولانی در عکاسی عروسی مشغول به کار بودند استفاده می شود. آنها از فناوری آینه استفاده می کنند به این معنی که نور از لنز شما می آید و منشوری را منعکس می کند ، همان چیزی است که از طریق منظره یاب می بینید. هنگام عکس گرفتن ، آینه کج می شود و نوری که از آن عبور می کند تصویری را روی حسگر شما نقش می بندد.

موارد مثبت:

عمر باتری بیشتر
استفاده از منظره یاب در شرایط تاریک آسان است
بسیاری از گزینه های lense

موارد منفی:

یک تمرین سنگین ، بزرگ و گاهی کمی تمرین برای انجام در تمام طول روز
آینه هنگام شات زدن بسیار سر و صدا می کند (برای مراسم های آرام ایده آل نیست)
به دلیل آینه فنی داخل ، برای تعمیر گران است.

دوربین بدون آینه

این کلمه خلاصه معنی آن را می دهد ، هیچ آینه ای در داخل یک دوربین بدون آینه وجود ندارد. نور مستقیماً به حسگر می رود که پیش نمایش روی صفحه LCD دوربین شما را نشان می دهد. این موارد مثبت و منفی را هنگام مشاهده دوربین های بدون آینه در نظر بگیرید.

موارد مثبت:

بی صدا
هنگام خراب شدن مشکلی برطرف نمی شود
برای فیلمبرداری عروسی با تشخیص مرحله بسیار مناسب است
در روز عروسی 12 ساعته ، کوچکتر ، روشنایی و حمل آسان تر

موارد منفی:

کمتر گزینه لنز (در حال بهبود اما هنوز هم کند اتفاق می افتد)
ماندگاری باتری کمتر به دلیل روشن بودن مداوم صفحه LCD
در مورد فوکوس خودکار مداوم بهترین نیست.

محدوده ISO

یک دوربین عروسی حرفه ای معمولاً دارای محدوده ISO بالایی است. تالارهای پذیرایی تاریک و نمازخانه های عروسی کم نور را تصور کنید. عکاسان عروسی باید بتوانند ISO خود را به هزاران پمپاژ کنند و همچنان کاهش نویز داشته باشند. هیچ دلیلی برای کیفیت تصویر شما وجود ندارد زیرا در سال های اخیر دوربین های DSLR در گرفتن شرایط کم نور بسیار شتاب گرفته اند. اگر دوربین DSLR فعلی شما 5 سال یا بیشتر است ، به روزرسانی کنید.

 

وضوح

بسیاری از عکاسان عروسی آماتور با ایده مگاپیکسل درگیر می شوند. آنها مهم هستند اما به اندازه اندازه سنسور دوربین شما مهم نیستند. اگر شما فردی هستید که دوست دارید تصاویر خود را اغلب در مرحله پس از تولید برش دهید ، وضوح برای شما اهمیت بیشتری خواهد داشت. هرچه مگاپیکسل بالاتر باشد ، انعطاف پذیری بیشتری برای تولید بعداً دارید. این امر تا حدی در شرایط کم نور نیز نقش دارد. همچنین ، وضوح برای چاپ تصاویر بزرگتر مانند بوم های غول پیکر به اندازه دیوار مهم است.

 

فوکوس خودکار

در سال های اخیر دوربین های عکاسی عروسی از بازی فوکوس خودکار بالاتر رفته اند. بخشی از دلیل اهمیت این امر این است که یک عکاس عروسی دسته هایی را که در هوا پرواز می کنند ، ابتدا می رقصد ، و لیوان های شامپانی را که به سرعت در حال حرکت هستند ، ضبط می کند. هیچ چیز بدتر از دست دادن بوسه آخر مراسم عروسی به دلیل عکس تار نیست.

همانطور که در بالا نشان داده شده است ، بیشتر روز عروسی در حال حرکت است ، بنابراین هنگام انتخاب بهترین دوربین برای عکاسی عروسی ، یک سیستم ردیابی فوکوس خودکار دقیق مهم است. ابتدا مشخصات فنی دوربین را در مورد میزان فوکوس آن در شرایط کم نور بررسی کنید. فوکوس خودکار با دامنه ای که از -3 EV شروع می شود در نور کم بهتر از محدوده ای است که از -2 شروع می شود.

راحتی در استفاده

به خاطر داشته باشید که شما ساعت های طولانی دوربین عکاسی عروسی خود را در دست خواهید داشت. تعقیب عروس و داماد از نمازخانه تا پذیرایی و هتل. با این حساب ، شما می خواهید یک دوربین عکاسی عروسی انتخاب کنید که وزن کمتری داشته و نگه داشتن آن راحت تر باشد.

قبل از خرید ، به یک خرده فروش محلی بروید و دوربینی را که در نظر دارید نگه دارید و لمس کنید. گرفتن چطور است؟ آیا در دست شما راحت است؟ در نظر بگیرید که از چه بندهای دست و گردنی استفاده خواهید کرد. اگر کمی با وسایل خود خشن هستید ، یک دوربین سنگین تر و سنگین DSLR را در نظر بگیرید تا در مصرف شما قرار بگیرد. اگر از ناحیه کمر و گردن مشکل دارید ، سراغ دوربین بدون آینه بروید.

لوازم جانبی موجود

در هنگام جستجوی بهترین دوربین های عروسی ، در نظر داشته باشید که از چه لنزهایی متعلق به خود هستید یا می خواهید آن را داشته باشید. بدنه دوربین سرمایه سنگینی است و شما نمی خواهید دوربین های عروسی اشتباه را انتخاب کنید تا با مجموعه لنزهای عروسی خود همراه شوید.

بسته به سبک شما ، لنزها بسیار شخصی هستند. اما در اینجا برخی از مهمترین گزینه های ما ذکر شده است که شما ممکن است بخواهید در کنار بدن دوربین عروسی خود در نظر بگیرید. قبل از خرید دوربین عکاسی عروسی این موارد را در نظر بگیرید.

عکاسان حرفه ای عروسی چه دوربین هایی را توصیه می کنند؟

بنابراین اکنون که می دانید به دنبال کدام ویژگی ها هستید ، بیایید نگاهی به مارک های دوربین عکاسی عروسی و آنچه یک عکاس عروسی حرفه ای استفاده می کند ، بیاندازیم.

Canon 5D Mark IV

Canon EOS 5D Mark IV یک دوربین رویایی برای عکاسان عروسی است. این ممکن است به دلیل وضوح سنسور ، WIFI و ارزان بودن دوربین نسبت به برخی از رقبای نیکون ، بهترین دوربین برای عکاسان کانن باشد.

Canon EOS 90D

Canon EOS 90D یک سنسور برش DSLR است که سیستم AF چشمگیری را ارائه می دهد که به شما کمک می کند از عکسهای تار جلوگیری کنید. این دوربین همچنین به دلیل داشتن تعداد زیادی از نقاط فوکوس خودکار (5481 دو نقطه پیکسل CMOS AF) ، یک دوربین عروسی عالی است و سوژه های شما را با سرعت ردیابی می کند.

Canon 1Dx Mark III

بار دیگر Canon از طریق سرعت شگفت انگیز سنسور این دوربین عروسی پیروی خود را محکم نگه داشته است. Canon 1Dx Mark III با در نظر گرفتن فوکوس خودکار و نرخ فریم طراحی شده است. حتی بیشتر ، در لیست دوربین های عکاسی عروسی ما به دلیل طولانی بودن باتری و ساخت محکم ، در راس ما قرار دارد.

نیکون d850

Nikon d850 نه تنها مورد پسند دوربین های عکاسی عروسی است بلکه بهترین دوربین برای عکاسی عروسی نیز محسوب می شود. جدای از سنگین بودن آن ، ما نیکون d850 را به دلیل سیستم AF بسیار سریع تمام فریمش دوست داریم.

نیکون d750

Nikon d750 مدتی است که وجود دارد اما هنوز هم یکی از بهترین دوربین ها برای عکاسی عروسی محسوب می شود. با حدود نیمی از قیمت Nikon d850.

سونی a7 III

سونی a7 III بهترین دوربین برای مراسم عروسی از این برند محسوب می شود. این یکی از برترین دوربین های بدون آینه در بازار است که باعث می شود آن سبک تر از نمونه های بزرگ DSLR خود باشد.

فوجی فیلم X-Pro2

اگر تازه وارد عکاسی عروسی شدید ، حتماً Fujifilm X-Pro2 را بررسی کنید. مبتدیان آن را با قیمت مناسب حدود 1700 دلار و کیفیت تولید شده در این قیمت دوست دارند.

کانن یا نیکون – کدام یک برای عکاسی عروسی بهتر است؟

موافقان موافقند که نیکون و کانن هر دو مارک های ستاره ای هستند. به طور معمول عکاسان حرفه ای به دلیل سرمایه گذاری زیاد در لنزها و لوازم جانبی که فقط با یک خرده فروش کار می کنند ، با هرکدام از آنها شروع می کنند. اما هم نیکون و هم کانن از نظر تعداد لنزهای متنوع و متنوع و بهترین اپتیک بهترین هستند.

همچنین مهم است که برای عروسی ها همیشه دو دوربین داشته باشید. تهیه نسخه پشتیبان امیدوار است که هرگز مورد نیاز نباشد ، اما در صورتی که دوربین اصلی شما در چنین روز مهمی کار نکند ، مهم است.

بعضی از عکاسان عروسی می گویند که نیکون در شرایط نور شدید بهتر است و کانن در محیط های کم نور بهتر است. اما با پیشرفت تکنولوژی همیشه باید توافق کنیم که هر یک از مارک ها برای عروسی ها عالی عمل می کنند.

کدام دوربین برای عکاسی یا جلسات نامزدی قبل از عروسی بهترین است؟

اکثر بسته های عروسی شامل یک عقد نامزدی برای شناختن زوجین قبل از عروسی است و بنابراین آنها می توانند از نحوه کار با شما و انواع ژست هایی که در روز عروسی استفاده می کنید ، مطلع شوند.

همچنین ، بسیاری از زوج های بین المللی به مقصد معروف مانند پاریس سفر می کنند تا در یک مراسم “قبل از عروسی” جایی که لباس عروسی خود را می پوشند اما در یک مکان زیبا برای نشان دادن عکس ها در هنگام دعوت نامه های مهمانی یا قبل از عروسی ، در یک مکان زیبا عکس می گیرند ، انجام دهند.

اگر از خود می پرسید که آیا برای این نوع عکسبرداری به دوربین دیگری احتیاج دارید ، جواب منفی است. هر یک از دوربین های فوق ذکر شده کاملاً مناسب عکاسی های عروسی و قبل از عروسی است. همه آنها از طرفداران برتر بازار هستند و تیراندازان حرفه ای دوربین خود را برای عکسبرداری نامزد نمی کنند. بنابراین جهش کرده و روی دوربینی که می توانید برای هر دو استفاده کنید سرمایه گذاری کنید.

در آخر ، به یاد داشته باشید که انتخاب لنز شما می تواند در لیست تجهیزات یک جلسه نامزدی از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. به طور معمول 50 و 85 میلی متر به دلیل بوکه زیبا و ظاهر واضح ، مورد علاقه های نامزدی هستند. هنگام انتخاب لنز به دنبال دیافراگم شروع f / 2.8 یا پایین تر باشید.

نتیجه گیری

شما آن را دارید! لیست جامع ما از بهترین دوربین ها برای عکاسی عروسی! امیدواریم که اکنون برای انتخاب دوربین خود برای گرفتن بهترین عکس عروسی از تجهیزات بهتری برخوردار باشید.

اگر هنوز گیج هستید ، با خواندن اینکه کدام لنزها برای عروسی ها بهتر کار می کنند ، حتی بیشتر بدانید. یا چند کتاب پر از تصاویر عروسی و مشاوره متخصصان حوزه عکاسی عروسی در مورد نحوه ژست گرفتن و تنظیم پرتره های عروسی را بررسی کنید.

مطالب مرتبط:  لنز مناسب برای عکاسی عروسی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *