دلایل استفاده از رینگ لایت

شما یک فیلمبردار یا عکاس هستید که درمورد آنچه که برای روشن کردن یک عکس مهم است بیشتر می آموزید. شما می دانید که تبدیل شدن به یک فیلمساز ماهر سال ها طول می کشد ، اما شاید شما تصاویر با کیفیت و فیلم هایی با نور سریع می خواهید. رینگ لایت می تواند کیفیت نور را در تصاویر شما افزایش دهد و در این پست برخی از دلایل بررسی این موضوع بررسی می شود. بنابراین ، رینگ لایت چیست؟ و چرا این همه سازنده محتوا و فیلم ساز به آن اعتماد می کنند؟

تعریف رینگ لایت

در ابتدا برای اهداف پزشکی استفاده می شد ، اکنون رینگ لایت برای کمک به بسیاری از کارهای خلاقانه کشف شده است. بنابراین چه چیزی است ، و چگونه می توانید از آن برای پروژه های خود استفاده کنید؟

رینگ لایت یک چراغ دایره ای است که در اطراف لنز دوربین قرار می گیرد یا به اندازه کافی بزرگ است تا از طریق آن عکس بگیرد.

رینگ لایت

رینگ لایت

یک رینگ لایت روشنایی را با سایه کمی فراهم می کند زیرا منشا نور بسیار نزدیک به محور نوری لنز است. معمولاً به عنوان نور زرق و برق یا زیبایی توصیف می شود.

هدف اصلی رینگ لایت ایجاد نور یکنواخت بر روی سوژه است. این کار سایه های صورت را کاهش می دهد و لکه ها را به حداقل می رساند ، در حالی که چشم ها را روشن می کند. به همین دلیل است که از رینگ لایت معمولاً در پرتره ، عکس های پر زرق و برق و یا حتی فیلمبرداری تک سوژه استفاده می شود.

موارد استفاده از رینگ لایت

جزئیات را نمایان می کند

رینگ لایت ها بر جزئیات تأکید می کنند و به راحتی با طراحی دایره ای ذاتی سایه ها را پنهان می کنند. نور ملایم چین و چروک ها و لکه ها را پنهان می کند و آن را برای پرتره و حتی آموزش آرایش مناسب می کند.

رینگ لایت

رینگ لایت

فیلمبرداری

به همان دلیلی که در بالا گفته شد ، گرفتن چنین نور متعادلی باعث تولید هاله در اطراف سوژه می شود و ویژگی هایی را که باعث ایجاد نمای حرفه ای و سینمایی در عکس می شوند ، روشن می کند. کاربران یوتیوب اغلب از رینگ لایت استفاده می کنند زیرا ارزان هستند و می توانند ویژگی های صورت آنها را در کل ویدیو افزایش دهند.

عکاسی ماکرو

برای کار عکاسی ماکرو از رینگ لایت استفاده کنید. برای گرفتن نور بیشتر متمرکز در جلو ، از رینگ فلاش استفاده کنید.

جلوه های رنگی

میتوان از رینگ لایت های دارای لامپ رنگی استفاده کرد تا جلوه های مختلفی ایجاد کند. این کار را امتحان کنید. این به ویژه برای فیلمبرداری بسیار مفید است.

مطالب مرتبط:  نور جایگزین رینگ لایت
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *