در عکاسی دوربین مهم تر است یا لنز؟

یک محل بحث در میان عکاسان در همه جا که بودجه لازم برای تهیه تجهیزات جدید خود را تهیه می کنند ، یک سوال است: “در هنگام به روزرسانی تجهیزات عکاسی ، بدنه دوربین یا لنز من بیشتر باید در چه چیزی سرمایه گذاری کنم؟” این می تواند یک پاسخ نسبتاً پیچیده باشد ، زیرا به نوع عکاسی که شما علاقه مند به انجام آن هستید بستگی دارد.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت سینمایی

 

دوربین 

بدنه دوربین عکاسی شامل تمام کنترل های لازم برای ضبط تصاویر دیجیتالی است. این دوربین اساساً ظرفی برای قرار دادن حسگر و لنز به همراه لوازم الکترونیکی و کنترل ها است. بدنه دوربین ها در هر شکل ، اندازه و وزن وجود دارد. این سنسور می تواند یک فول فریم یا کراپ باشد که بر اندازه و برش تصاویر شما تأثیر می گذارد.

بدنه دوربین مورد استفاده شما روی دامنه دینامیکی تصاویر ، میزان نویز در نور کم ، بخش قابل توجهی از فوکوس خودکار ، فریم در ثانیه و تعداد مگاپیکسل (در میان موارد دیگر تأثیر می گذارد) ، اما موارد ذکر شده معمولاً به آنها مراجعه می شود). بدنه دوربین همان چیزی است که بر تعداد پیکسل های عکس و سرعت عکسبرداری شما تأثیر می گذارد. همچنین بخشی جدایی ناپذیر از سیستم فوکوس خودکار است.

 

از نظر فیزیکی ، بدنه دوربین چیزی است که بیشتر در دستان خود خواهید داشت و راحتی آن هنگام عکسبرداری برای ساعتهای طولانی بسیار مهم است. دوربین های بالاتر از آب بندی آب و هوای بهتری نسبت به دوربین های پایین تر برخوردار هستند. از منظر لجستیک ، بدنه های مختلف دوربین به شما امکان می دهند جنبه های بیشتری از روند عکاسی را کنترل کنید.

لنز

نور به سطح جلوی لنز برخورد می کند و از عنصر شیشه عبور می کند. با در نظر گرفتن این نکته ، تفاوت بین لنز خوب و بد در این است که نمونه اول کار بسیار بهتری در تولید تصاویر با نور مناسب و واضح انجام می دهد. فاصله کانونی ، دیافراگم ، نوع شیشه و موارد دیگر بسیار متفاوت است.

لنز بیشترین تأثیر را در نتیجه نهایی تصویر خواهد داشت. با توجه به نمای هنری یک عکس ، کنترل لنز بسیار بیشتر از بدنه دوربین خواهد بود. دلیل آن این است که دیافراگم ، فاصله کانونی (دورنمایی که به دلیل فاصله کانونی بدست می آید) و وضوح همه توسط لنز تعیین می شود.

لنزهای با دیافراگم وسیع لنزهای “سریع” در نظر گرفته می شوند زیرا با سرعت شاتر بالاتر می توانند به همان نوردهی برسند.

چه چیزی روی فوکوس خودکار ، دوربین یا لنز تأثیر می گذارد؟ سیستم فوکوس خودکار الکترونیکی اساساً یک موتور است. موتور قرار گرفته در داخل لنز به طور کلی بیشترین عملکرد و بالاترین دقت را ارائه می دهد. با این حال ، موتور فوکوس در لنز تنها بخشی از مراحل کار است.

 

بدنه دوربین همان چیزی است که موتور را به حرکت در می آورد. علاوه بر اجزای مکانیکی ، سیستم عامل موجود در بدنه دوربین همان چیزی است که سیستم فوکوس خودکار را کار می کند. دلیل این که هنوز لنز حتی برای فوکوس خودکار مورد استفاده قرار می گیرد این است که دقت را کنترل می کند و تمایل به اهمیت بیشتری دارد!

کدام یک مدت طولانی تر با شما می ماند؟

هر کس سرانجام تجهیزات خود را پشت سر خواهد گذاشت ، خواه این امر به دلیل پیشرفت مهارت ، میل به چیز بهتر یا قدمت بش از حد تجهیزات باشد. اساساً ، علاقه به به روزرسانی تجهیزات از معیارهای کیفیت تصویر کسی ناشی می شود.

با توجه به این نکته ، در مقیاس بزرگ ، بیشتر بدنه های دوربین از نظر کیفیت کلی تصویر تفاوتی نخواهند داشت ، مگر اینکه در شرایط دشواری مانند نور کم عکس بگیرید (در این حالت ، به عنوان مثال ، دوربین های بالاتر از سطح نویز کمتری نسبت به دیگران دارند) . لنز تأثیر قابل توجهی در نتیجه تصویر نهایی خواهد داشت.

یک مثال خوب در این مورد جفت شدن لنزهای سطح بالا با بدنه سطح پایین و بدنه های سطح بالا با لنزهای کیت است. متوجه خواهید شد که مخاطب به سمت عکس تولید شده با ترکیب لنزهای سطح بالا / بدنه کم پایان در مقابل عکس گرایش پیدا می کند زیرا لنز بر عکس بسیار تأثیر می گذارد.

شما احتمالاً هرگز نخواهید فهمید که از چه بدنه ای در عکس استفاده می شود ، اما اغلب می توانید کیفیت لنز را تشخیص دهید.

وقتی بسیاری از بدنه های مختلف دوربین را امتحان می کنید ، یک لنز خوب در این آزمایش ها قبول می شود. این لنز از یک دوربین به دوربین دیگر با شما حرکت می کند. این لنز همچنین به شما کمک می کند تا سبک خاصی از عکسبرداری خود را ایجاد کنید ، زیرا دیافراگم و پرسپکتیو به دلخواه شخصی شما شکل می گیرد.

آیا شما شخصی هستید که عمق میدان کم را ترجیح می دهید؟ چشم ماهی زاویه باز؟ در مورد عکسهای اکشن حماسی با بزرگنمایی دقیق چطور؟ همه موارد ذکر شده به لطف لنز است نه دوربین.

سرمایه گذاری روی لنز بهتر است

 از نظر سرمایه گذاری مالی ، یک لنز خوب گزینه بهتری است زیرا طول عمر آن بسیار بیشتر از دوربین خواهد بود (زیرا به طور کلی بدن دوربین را سریعتر از لنز تغییر می دهید). این لنز همچنین در را برای ایجاد تصاویری که رویای ساختن آنها را دارند باز می کند.

همانطور که گفته شد ، دوربین تعیین می کند که آیا شما قادر به عکاسی از چیزی هستید که می خواهید عکاسی کنید – یا خیر ، اما با یک لنز عالی می توانید بسیاری از محدودیت ها را برطرف کنید. لنزهای ارزان و بی کیفیت ، هم تجربه عکسبرداری شما و هم محصول نهایی را بسیار بیشتر از بدنه دوربین تحت تأثیر قرار می دهند. دلیل این امر این است که لنزهای ارزان تر ، کند هستند و این منجر به زمان بیشتری برای ضبط صحنه های کم نور یا دستیابی به عمق میدان بسیار کم می شود.

همچنین هنگام صحبت در مورد مقدار فروش مجدد ، مقدار بیشتری از ارزش بدنه خود را (هم از نظر پولی و هم از نظر عکاسی) حفظ خواهد کرد. این بدین دلیل است که بدنه دوربین با سرعت بسیار بالاتری در حال ارتقا و پیشرفت است ، بنابراین بدن های پیر به سرعت منسوخ می شوند.

از طرف دیگر ، از همین لنزها احتمالاً پنج تا 10 سال دیگر (اگر حتی طولانی تر هم نباشند) استفاده می شود.

بهترین سرمایه گذاری لنزی است که به شما امکان می دهد تمام تصاویر مورد نظر خود را ثبت کنید. 

مطالب مرتبطمهارت عکاسی در مقابل تجهیزات عکاسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *