خلاقیت در مقابل تکنیک

عکاسی فقط ثبت لحظات نیست ، بلکه ایجاد و حفظ خاطرات است. امروزه عکاسی تغییر مهمی پیدا کرده است. با تشکر از فناوری پیشرفته در دستگاه های دوربین ، تصاویر بسیار عالی هستند.

اما برای دستیابی به این کمال تنها استفاده از دستگاه های مناسب کافی نیست ، عکاسان باید فنی دستگاه ها را درک کنند و همچنین هنگام کلیک روی عکس ها خلاقیت نشان دهند. اگر احساس می کنید دانش تئوری در زمینه عکاسی کم دارید ، سعی کنید مطالعه کنید. علاوه بر این ، مهارت عکاس برای گرفتن عکس در گرفتن لحظه و زیبا نشان دادن تصویر بسیار مهم است.

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: بهترین رینگ لایت برای کاشت مژه

 

با این حال ، وقتی نوبت به عکاسی می رسد ، تکنیک برای یک عکاس بسیار مهم است. او باید نورهای صحیح ، زاویه درست ، استفاده صحیح از تجهیزات و موارد دیگر را بداند.

اما آیا صرف دانستن تکنیک کافی است؟ خوب ، این یک سوال پیچیده است. بنابراین بیایید پاسخ را پیدا کنیم.

تکنیک در عکاسی

وقتی عکاسی را یاد می گیرید ، ممکن است یک دوره حرفه ای یا یک کارآموزی غیر رسمی باشد ، شما اتفاقاً همه چیز را در مورد اصول عکاسی یاد می گیرید. از عکاسی تایم لپس گرفته تا بسته شدن شاتر و زمان سنجی ، می توان هر دقیقه جزئیات ثبت عکس را در عکاسی آموزش داد و یاد گرفت.

حتی اگر تجهیزات عکاسی با گذشت زمان به شدت پیشرفت کرده باشند ، یادگیری تکنیک های مناسب مهم است.

به عنوان مثال ، وقتی تازه بهار شروع می شود ، شکوفه اولین جوانه باید کاملاً گرفته شود. و این کمال تنها با تکنیک های کامل حاصل می شود.

برخی از تکنیک های عالی در عکاسی عبارتند از:

عکاسی تایم لپس
تصویربرداری ردیابی نور
تجزیه و تحلیل حرکت
اندازه گیری های نوری 
پس از دستیابی به تکنیک های فوق ، می توانید عکس های مسحور کننده ای را به طور قطع ثبت کنید. یادگیری عکاسی یک روند مداوم است. در این راه چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت. ممکن است چندین آموزش و مشاوره دریافت کنید ، اما بهترین راه نشان دادن چگونگی دیدن جهان است. بنابراین ، بگذارید مردم از طریق لنزهای شما جهان را ببینند!

خلاقیت در عکاسی

خلاقیت در عکاسی مانند روشن کردن لحظه ای کسل کننده است. اگر در گرفتن عکس خلاق باشید ، یک دوربین عادی نیز می تواند جذاب ترین عکس ها را به تصویر بکشد ، هر کسی می تواند تصور کند.

خلاقیت در عکس ها باعث می شود که باران بر روی چمن های سبز و بدون ابر باریده و آسمانی آبی و صاف را کاملاً بی نقص و روشن بنماید. بسیاری از نمونه های عالی خلاقیت در عکس ها وجود دارد. مواقعی وجود دارد که تجهیزات رسمی نمی توانند شلیک کنند ، کاری که یک دوربین ساده انجام می دهد و این همه به دلیل خلاقیت است.

با این وجود ، خلاقیت به شما امکان می دهد آنچه را دیگران نمی توانند ببینند ، ببینید. به شما امکان می دهد تا لحظه ای ایجاد کنید تا اینکه فقط لحظه ای را ضبط کنید. شما به راحتی می توانید یک عکس خلاقانه را از یک عکس معمولی تشخیص دهید! خلاقیت همچنین به معنای قرار دادن بهترین فیلترها و خارق العاده نشان دادن یک عکس معمولی است!

خلاقیت یا تکنیک

در عکاسی ، همیشه این بحث وجود دارد که چه چیزی مهم است ، آیا شما باید خلاق باشید ، یا تکنیک کافی است؟ خوب ، واقعیت این است که هر یک برای گرفتن عکسهای باشکوه لازم است. اگر ابزار خود را می دانید ، تکنیک ها با گذشت زمان کامل می شوند و اگر خلاق باشید ، حتی یک ابزار ساده نیز می تواند جادو کند.

اما فقط تصور کنید که در صورت ترکیب تکنیک و خلاقیت ، چه آرایه زیبایی از عکس ها ایجاد می شود. اگر خلاق باشید ، چیز درست را می دانید و در صورت ارائه روش صحیح ، این قطعه می تواند به یک شاهکار تبدیل شود.

خلاقیت درونی است و باید به کمال رسید. بنابراین با پاشش هر دو به تصویری پاک و تقطیر دست خواهید یافت.

علاوه بر این ، خلاق بودن در عکس ها به معنای شناسایی و دیدن چیزهایی در مکان است که هیچ کس دیگری نمی تواند آنها را کشف کند و این را نمی توان آموخت. وقتی یک عکاس خلاق به تکنیک های عملی دست پیدا می کند ، می تواند تصاویر زیبایی خلق کند.

اما آیا شخصی با بهترین تکنیک می تواند خلاق باشد؟ خوب ، این احتمال وجود دارد که با گذشت زمان ، می توان به خلاقیت دست یافت ، اما این ممکن است منطبق بر خلاقیت ذاتی باشد.

مطالب مرتبط:  نکاتی در مورد انتخاب سوژه در عکاسی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *