تکنیک های عکاسی از آب

تنظیمات دوربین برای عکاسی از آب

عکاسی از آب می تواند شامل عکاسی از دریا، رودخانه، باران یا یک قطره آب باشد که هر کدام از اینها تنظیمات خاص خود را می طلبد. عکاسی از آب مورد علاقه بسیاری از عکاسان می باشد. این سبک از عکاسی بی نظیر و غیر قابل پیش بینی است و هزاران شکل و بافت خلاقانه به شما می دهد.

عکاسی از آب

عکاسی از آب

جهت مشاهده مطلب روی آن کلیک کنید: رینگ لایت اورجینال

 

تجهزات مورد نیاز برای عکاسی از آب

تجهیزات اساسی برای عکاسی از آب یک دوربین عکاسی DSLR و یک سه پایه خوب است. البته اگر در نزدیکی آبشارهای بزرگ عکاسی می کنید باید تجهیزاتی همراه داشته باشید که از خیس شدن لنز و دوربین عکاسی جلوگیری کند.

عکاسی از آب

عکاسی از آب

 

 

هنگام عکاسی در نور آفتاب ممکن است به استفاده از لنز ND یا همان لنز چگالی خنثی نیاز داشته باشید. این فیلترها در اصل میزان نور ورودی به لنز را کاهش می دهند.

عکاسی از آب

عکاسی از آب

 

هنگامی که می خواهید از یک آب جاری مانند رودخانه، آبشار یا دریا عکس بگیرید اگر می خواهید آب در تصویر همانند رشته های ابریشم یا یک فضای سفید و نرم و لطیف دیده شود باید از سرعت شاتر طولانی بین 1/2 ثانیه تا 4 ثانیه استفاده کنید که بسته به نور محیط متغیر خواهد بود. دیافراگم دوربین را هم در محدوده 11 تنظیم کنید که محدوده خوبی است ولی اگر از دیافراگم بسته تر استفاده کنید ممکن تصویر دچار پراش نور شود. ایزو را نیز حداکثر تا 800 تنظیم کنید. تنظیمات برای عکاسی در کنار دریا نیز مشابه همین خواهد بود.

 

عکاسی از آب

عکاسی از آب

عکاسی از آب به روش فریز کردن

اما برای فریز کردن جریان آب یا قطرات باران در عکس باید از سرعت شاتر بالاتر استفاده کنید مثلا 1/300 یا 1/400 ثانیه.

عکاسی از آب

عکاسی از آب

عکاسی از آب

عکاسی از آب

عکاسی از قطرات آب هم به چند شکل امکان پذیر است. می توانید از یک قطره آب که روی یگ برگ نشسته با لنز ماکرو عکاسی کنید که در این صورت قطره آب به شکل یک عدسی و تصویر پشت آن به صورت وارونه و بسیار زیبا دیده خواهد شد.

عکاسی از قطرات آب

عکاسی از قطرات آب

همچنین می توانید لحظه برخورد یک قطره به درون آب را با دوربین عکاسی خود ثبت کنید، برای این کار باید مود دوربین  را در حالت دستی قرار داده و یک سرعت شاتر سریع حدود 1/400 ثانیه و دیافراگم F4 یا F5 را انتخاب کنید. سعی کنید روی نقطه ای که قطره به آب برخورد می کند متمرکز شوید.

عکاسی از قطرات آب

عکاسی از قطرات آب

 

مطالب مرتبط

روش تمیز کردن سنسور دوربین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *